ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24 січня 2012 року <Час проголошення >№ 2а-18876/11/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі судового засідання Шкребтій І.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ундіна-Сервіс»
до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва
про визнання протиправними та скасування рішення від 06.09.2011р. №32335/10/28-611 та зобовязання вчинити дії.
за участю представників сторін:
від позивача: Матрян О.В. представника,
від відповідача: Готра Т.В. представника.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Ундіна-Сервіс»з позовом до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва про визнання протиправними та скасування рішення від 06.09.2011р. №32335/10/28-611 та зобов'язання державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва прийняти уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість за лютий 2011р. у день його фактичного отримання.
Позовні вимоги мотивовано тим, що податкова звітність (уточнюючий розрахунок) позивача відповідала усім вимогам чинного законодавства України.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечує, мотивуючи це правомірністю своїх дій, зокрема, порушеннями у поданій позивачем звітності.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Товариством з обмеженою відповідальністю «Ундіна-Сервіс»(далі позивач) був надісланий до ДПІ у Печерському районі м.Києва уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за лютий 2011року.
Відповідно до листа відповідача від 06.09.2011р. №32335/10/28-611, зазначений вище уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за лютий 2011р. не визнаний як податкова звітність із зазначенням причин, зокрема, в порушення розділу ІІІ п. 5 Порядку в рядках, де відсутні дані для заповнення, не проставлені прочерки, та у вступній частині декларації в полі 16 «місцезнаходження платника податку», не вказаний телефон відповідно до вимог ст. 48 п.48.3 Податкового кодексу України.
Відповідно до п.п. 48.1 - 48.3 ст. 48 Податкового кодексу України, податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання. Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору. (п.п. 48.1) 48.2. Обов'язкові реквізити - це інформація, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків. (п.48.2)
Відповідно до п. 48.3. ст. 48 Податкового кодексу України, податкова декларація повинна містити такі обов'язкові реквізити: тип документа (звітний, уточнюючий, звітний новий); звітний (податковий) період, за який подається податкова декларація; звітний (податковий) період, що уточнюється (для уточнюючого розрахунку); повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) платника податків згідно з реєстраційними документами; код платника податків згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України або податковий номер; реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті); місцезнаходження (місце проживання) платника податків; найменування органу державної податкової служби, до якого подається звітність; дата подання звіту (або дата заповнення - залежно від форми); ініціали, прізвища та реєстраційні номери облікових карток посадових осіб платника податків; підписи платника податку - фізичної особи та/або посадових осіб платника податку, визначених цим Кодексом, засвідчені печаткою платника податку (за наявності).
Згідно зі статтею 45.2 Податкового кодексу України, податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.
Відповідно до п. 49.8. ст. 49 Податкового кодексу України, прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
Статтею 49.11 вищезазначеного кодексу визначено, що у разі подання платником податків до органу державної податкової служби податкової декларації, заповненої з порушенням вимог пунктів 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу, такий орган державної податкової служби зобов'язаний надати такому платнику податків письмове повідомлення про відмову у прийнятті його податкової декларації із зазначенням причин такої відмови.
Зазначеними положеннями прочерк та номер телефону не визначено у якості обовязкового реквізиту звітності, тому суд вважає зазначені дії відповідача неправомірними.
Як вбачається з матеріалів справи, даний уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на додану вартість за лютий 2011р. ТОВ «Ундіна - Сервіс», містить всі необхідні реквізити, передбачені п. 48.3 та п. 48.4 ст. 48 Податкового кодексу України.
Отже, відповідачем безпідставно відмовлено у прийнятті звітності позивача.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Всупереч наведеним вимогам, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірності прийнятих ним спірних рішень з урахуванням всіх встановлених фактичних обставин та вимог законодавства.
З огляду на те, що відповідачем не доведено правомірності своїх дій щодо неприйняття звітності, винесення вищезазначеного рішення від 06.09.2011р. №32335/10/28-611 судом вбачається неправомірним.
При цьому, суд доходить висновків, що позовні вимоги щодо прийняття даного уточнюючого розрахунку у день його фактичного отримання, задоволенню не підлягають, з огляду на наступне.
Відповідно до статті 49.13 Податкового кодексу України, у разі якщо в установленому законодавством порядку буде встановлено факт неправомірної відмови органом державної податкової служби (посадовою особою) у прийнятті податкової декларації, остання вважається прийнятою у день її фактичного отримання органом державної податкової служби.
Судом вбачається, що зазначена правова норма встановлює прямий наслідок встановлення факту неправомірної відмови у прийнятті декларації, який полягає у тому, що декларація вважається прийнятою. Отже, вимога про прийняття даного уточнюючого розрахунку у день його фактичного отримання не відповідає засобу захисту, встановленому Законом.
Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Всупереч наведеним вимогам, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не довів правомірності прийнятого ним спірного рішення з урахуванням всіх встановлених фактичних обставин та вимог законодавства.
Керуючись ст. ст. 11, 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
П О С Т А Н О В И В:
1.Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Ундіна-Сервіс»задовольнити частково.
2.Визнати протиправним та скасувати рішення ДПІ у Печерському районі м. Києва у вигляді листа від 06.09.2011р. №32335/10/28-611 про відмову у прийнятті уточнюючого розрахунку податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок ТОВ «Ундіна-Сервіс»(код ЄДРПОУ 37045665) за лютий 2011р.
3. В решті позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя С.К. Каракашьян