Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2270/15361/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 січня 2012 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіМайстер П.М.
при секретаріГолуб О.О.
за участі:представників позивача: Котюка І.В., Матвійчука В.В.,
представника відповідача: Мельник О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Комунального підприємства "Комуненерго" Ізяславської міської ради <3-тя особа >до Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції <3-тя особа >про скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
До суду з адміністративним позовом звернулось Комунальне підприємство "Комуненерго" Ізяславської міської ради до Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень - рішень Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції №,№0000522301, 0000532301 від 20.04.11р., 0000492301, 0000502301, 0000512301, 0000442301, 0000482301, 0000412301, 0000472301, 0000462301, 0000452301, 0000432301, 0000422301 від 15.04.11р. та скасування рішення про нарахування пені в сумі 4747,80грн.
Представник позивача у судовому засіданні подав заяву про зменшення розміру позовних вимог: просив залишити без розгляду позовні вимоги в частині скасування рішення про нарахування пені в сумі 4747,80грн., в решті позовні вимоги просив задовольнити з підстав зазначених у позовній заяві, в якій зазначає, що оскаржувані податкові повідомлення - рішення відповідачем було прийнято після введення мораторію на задоволення вимог кредиторів по боргах, які виникли до початку процедури банкрутства.
Клопотання позивача, щодо залишення без розгляду позовних вимог в частині скасування рішення про нарахування пені в сумі 4747,80грн. судом задоволено.
Представник відповідача проти позовних вимог заперечував, надавши суду письмове заперечення в якому вказав, що мораторій не зупиняє виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків та зборів, які виникли після введення мораторію, а отже, не припиняє заходів спрямованих на їх забезпечення.
Заслухавши представників сторін, вивчивши матеріали справи, оцінивши докази, суд прийшов до висновку, що позов слід задовольнити зважаючи на наступне.
Комунальне підприємство "Комуненерго" Ізяславської міської ради (ідентифікаційний код - 34739489) згідно свідоцтва А00 №828516 зареєстровано 02.07.07р., як юридична особа, Ізяславською районною державною адміністрацією Хмельницької області за № 16581020000000443.
11 лютого 2011 року Ухвалою Господарського суду Хмельницької області порушено справу про банкрутство, якою введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Ізяславською міжрайонною державною податковою інспекцією проведено позапланову виїзну перевірку Комунального підприємства "Комуненерго" Ізяславської міської ради (ідентифікаційний код - 34739489) з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12. 2010 року та складено Акт від 06.04.11р. № 151/2301/34739489. На підставі вказаного акту винесено податкові повідомлення - рішення №,№0000522301, 0000532301 від 20.04.11р., 0000492301, 0000502301, 0000512301, 0000442301, 0000482301, 0000412301, 0000472301, 0000462301, 0000452301, 0000432301, 0000422301 від 15.04.11р., якими визначено позивачу грошові зобов'язання та застосовано штрафні санкції.
Згідно ст.1 Закону України, від 14.05.1992, № 2343-XII "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі-Закон), мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником, стосовно якого порушено справу про банкрутство, грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.
Відповідно до ч.4 ст.12 Закону, мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,податків і зборів (обов'язкових платежів).
Отже, податкові повідомлення - рішення відповідачем винесено стосовно зобов'язань позивача щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію та заходи, спрямовані на забезпечення виконання цих зобов'язань прийняті після введення мораторію, що не відповідає вимогам Закону України, від 14.05.1992, № 2343-XII "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Окрім того, відповідачем 17.03.11р. заявлено кредиторські вимоги у справі про банкрутство та укладено мирову угоду від 31.08.11р., затверджену ухвалою Господарського суду Хмельницької області.
Отже, Ізяславська міжрайонна державна податкова інспекція діяла не на підставі законодавства України, тому оскаржувані податкові повідомлення - рішення є протиправними та підлягають скасуванню.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Виходячи з викладеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача в частині скасування податкових повідомлень рішень ґрунтуються на вимогах законодавства, а тому належать до задоволення.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 99, 104, 158-163, 167, 254, 255 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Скасувати податкові повідомлення - рішення Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції №,№0000522301, 0000532301 від 20.04.11р., 0000492301, 0000502301, 0000512301, 0000442301, 0000482301, 0000412301, 0000472301, 0000462301, 0000452301, 0000432301, 0000422301 від 15.04.11р.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 19 січня 2012 року
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяП.М. Майстер