Постанова № 21584237, 20.01.2012, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.01.2012
Номер справи
5645/11/2170
Номер документу
21584237
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2012 р. Справа № 2-а-5645/11/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області до Радгоспу Робкопу "Львівський" про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,

встановив:

Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області (далі-позивач, ДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до Радгоспу Робкопу "Львівський" (далі-відповідач) про стягнення фінансових (штрафних) санкцій в сумі 1570,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що всупереч вимогам чинного законодавства відповідач не подає до органів податкової служби декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів.

Перевірками було встановлено, що відповідачем не подавалися до органів державної податкової служби звітності, пов'язані із використанням РК, крім того, відсутні звіти за січень, лютий, березень 2011 року.

Представник позивача до суду надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач до суду не з'явився, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне розглядати справу в порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що Радгосп Робкоп "Львівський" зареєстрований як юридична особа відповідно до свідоцтва 29.09.1995 року Бериславською районною державно адміністрацією за № 14811200000000217. Узятий на облік в органах державної податкової служби як платник податку з 29.09.1995 року за № 14811200000000217.

Посадовими особами ДПА України в Херсонській області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на підставі направлень № 273 та № 272 від 20.04.2011 року було здійснено перевірку господарської одиниці - магазину № 1, що належить суб'єкту господарювання - Радгоспу Робкопу "Львівський" за адресою: АДРЕСА_1.

За результатами перевірки складено акт № 0006/21/05/23/01769665 від 21.04.2011 року.

Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_3 та директора Робкопу ОСОБА_4.

Під час перевірки було встановлено такі порушення законодавства: не подано до органів державної податкової служби звітностей за січень, лютий, березень 2011 року, пов"язаних із використанням РК, відсутні первинні документи (супровідні) на пиво в асортименті на загальну суму 385,00 грн.

В акті перевірки в графі зауваження до акта перевірки директором було зазначено, що зауважень до перевірки не має та особисто підписала акт.

За вказаним актом начальником ДПІ у Бериславському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення від 10 травня 2011 року № НОМЕР_1 на суму 770,00 грн. Прийняте податкове повідомлення-рішення було направлено позивачем заказаним листом з повідомленням на адресу відповідача 17.05.2011 року.

Крім того, посадовими особами ДПА України в Херсонській області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на підставі направлень № 273 та № 272 від 20.04.2011 року було здійснено перевірку господарської одиниці - магазину № 44, що належить суб'єкту господарювання - Радгоспу Робкопу "Львівський" за адресою: АДРЕСА_2.

За результатами перевірки складено акт № 0008/21/05/23/01769665 від 21.04.2011 року.

Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_5 та директора Робкопу ОСОБА_4.

Під час перевірки було встановлено такі порушення законодавства: не подання до органів державної податкової служби звітів за січень, лютий, березень 2011 року, пов"язаних із застосуванням РРО, не зберігання щоденного фіскального звітного чеку (Z-звіту) в КОРО.

В акті перевірки в графі зауваження до акта перевірки директором було зазначено, що зауважень до перевірки не має та особисто підписала акт.

За вказаним актом начальником ДПІ у Бериславському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення від 10 травня 2011 року № НОМЕР_2 на суму 340,00 грн.

Крім того, посадовими особами ДПА України в Херсонській області ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на підставі направлень № 275 та № 274 від 20.04.2011 року було здійснено перевірку господарської одиниці - магазину, що належить суб'єкту господарювання - Радгоспу Робкопу "Львівський" за адресою: АДРЕСА_3.

За результатами перевірки складено акт № 0007/21/05/23/01769665 від 21.04.2011 року.

Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_6 та директора Робкопу ОСОБА_4.

Під час перевірки було встановлено такі порушення законодавства: не подання до органів державної податкової служби звітів за січень, лютий, березень 2011 року, пов"язаних із використанням РК, відсутність первинних документів (накладних) на вино, пиво, горілку в асортименті на загальну суму 230,00 грн.

В акті перевірки в графі зауваження до акта перевірки директором було зазначено, що зауважень до перевірки не має та особисто підписала акт.

За вказаним актом начальником ДПІ у Бериславському районі було прийнято податкове повідомлення-рішення від 10 травня 2011 року № НОМЕР_3 на суму 460,00 грн.

Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходив з наступного.

Відповідно до пункту 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.

Згідно зі ст. 3 Закону України від 06.07.95р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон № 265) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- подавати до органів державної податкової служби звітність, пов"язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітнім місяця.(п.7. ст. 3);

- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в КОРО (п. 9 ст. 3);

- вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів. (п. 12 ст. 3);

Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються відповідні фінансові санкції.

Відповідно до розрахунку штрафних (фінансових) санкцій згідно акту фактичної перевірки № 0007/21/05/23/01769665 від 21.04.2011 року за порушення п. 12 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР на відповідача накладено штрафну (фінансову) санкцію: 230*2 = 460 грн.

Згідно розрахунку штрафних (фінансових) санкцій згідно акту фактичної перевірки № 0008/21/05/23/01769665 від 21.04.2011 року за порушення п. 9 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР на відповідача накладено штрафну (фінансову) санкцію:340*1 випадок = 340 грн.

Розрахунком штрафних (фінансових) санкцій згідно акту фактичної перевірки № 0006/21/05/23/01769665 від 21.04.2011 року за порушення п.7 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР на відповідача накладено штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 770,00 грн.

Суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 Закону України № 265/95- ВР підлягають перерахуванню суб"єктами підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного бюджету за місцем реєстрації суб"єкта господарювання в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Підставою для нарахування сум штрафних (фінансових) санкцій є факти порушення відповідачем п.п. 7, 9,12 ст. 3 Закону України від 06.07.95р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", однак Радгоспом Робкопом "Львівський" до теперішнього часу суми штрафних (фінансових) санкцій за податковими повідомленнями - рішеннями не сплачена.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірок порушень , відповідають вимогам чинного законодавства України.

Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Радгоспу Робкопу "Львівський" (код ЄДРПОУ 01769665) заборгованість зі сплати штрафних санкцій в сумі 1570 (одна тисяча п'ятсот сімдесят) грн. 00 коп. на р/р 33217806700061 банк одержувача ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, одержувач УДК у Бериславському районі ОКПО 24103704.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 8.1.4