Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 лютого 2012 р. Справа № 2a-1870/509/12
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Воловика С.В.
розглянувши в приміщенні суду в м. Суми в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Прокурора міста Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"
до Колективного підприємства торгівлі «Маяк»
про стягнення штрафу ,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор міста Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" (далі по тексту –позивач) звернувся до суду з позовом до Колективного підприємства торгівлі «Маяк»(далі по тексту –відповідач), в якому просить суд:
- стягнути заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1020 грн. 00 коп.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що в ході перевірки ВП “Держенергонагляд у Північному регіоні” за дотриманням вимог чинного законодавства в період з 16.05.2011 р. по 19.05.2011 р. інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області було проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії Колективного підприємства торгівлі «Маяк», за результатами якої складено акт №07/33-52-64 від 19.05.2011 р.
За результатами обстеження Колективному підприємству торгівлі «Маяк»видано обов’язковий до виконання припис про усунення виявлених порушень №07/33-52-064 від 19.05.2011 р., який відповідач не виконав, що підтверджується актом перевірки (протокол) №07/33-520135 від 14 жовтня 2011 року.
25.10.2011 року за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису позивачем прийнято постанову №07/33-52-ОШ 88/11, якою на відповідача накладено штраф в розмірі шести неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто в сумі 1020 грн. 00 коп., який відповідачем не сплачено.
Відповідачу у відповідності з приписами ст. 183-2 КАС України надіслано копію ухвали, позову, пропонувалось протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали надати свої письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються або заяву про визнання позову.
Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі отримав 20.01.2012 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.60), заперечень стосовно позовних вимог не надсилав.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Колективне підприємство торгівлі «Маяк»зареєстроване як юридична особа та включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.55-56).
В ході перевірки ВП “Держенергонагляд у Північному регіоні” за дотриманням вимог чинного законодавства в період з 16.05.2011 р. по 19.05.2011 р. інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії Колективного підприємства торгівлі «Маяк», за результатами якої складено акт №07/33-52-64 від 19.05.2011 р. (а.с.43-50)
За результатами обстеження Колективному підприємству торгівлі «Маяк»видано обов’язковий до виконання припис про усунення виявлених порушень №07/33-52-064 від 19.05.2011 р. (а.с.51-54).
В період 12.10.2011 року по 14.10.2011 року інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Сумській області вжито заходів державного енергетичного нагляду (контролю) на енергетичному об’єкті Колективного підприємства торгівлі «Маяк», за результатами яких складено акт №07/33-520135 від 14.10.2011 року. (а.с.41-42).
25.10.2011 р. старшим державним інспектором України з енергетичного нагляду в Сумській області за порушення законодавства про електроенергетику та за невиконання припису прийнято постанову №07/33-52-ОШ 88/11, якою на відповідача накладено штраф в розмірі 1020 грн. 00 коп. (а.с.38).
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про електроенергетику” однією із засад державної політики в енергетиці є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Згідно зі ст. 9 зазначеного Закону та п. 1 Положення „Про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії"', затвердженого Кабінетом Міністрів України від 07.08.1996 р. №929, державний енергетичний нагляд за технічним станом та організацією експлуатації електричних, теплових, тепловикористовувальних установок і мереж, режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому законом України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Таким чином, суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення заборгованості зі сплати штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Враховуючи, що на момент розгляду справи відповідачем суми штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1020,00 грн. залишаються не відшкодованими, постанова від 25.10.2011 р. відповідачем не оскаржена, суд, приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення з Колективного підприємства торгівлі «Маяк»заборгованості зі сплати штрафних санкцій є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 94,98,158-163,167,254 КАС України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора міста Суми в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Колективного підприємства торгівлі «Маяк»про стягнення штрафу –задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Колективного підприємства торгівлі «Маяк»(41107, вул. К. Маркса, 31, м. Шостка, Сумська область, р/р 26005013119 Ф-Я «ШОСТКА-ГРАНТ»БАНКУ «ГРАНТ», МФО 337795, код 114025446) на користь держави в дохід Державного бюджету України (р/р 31110106700012 ГУДКУ у Сумській області, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23635250, код платежу до держбюджету 21081100) штраф в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.В. Воловик
З оригіналом згідно
Суддя С.В. Воловик