ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
<Список >
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 квітня 2011 р. <Текст >Справа №2а-1931/11/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л., при секретарі Рульової О.О., за участю представника позивача- Коверко І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у Чорноморському районі АР Крим
до Державного підприємства "Донузлавська вітрова електростанція"
про звернення стягнення на активи у сумі 22366,46 грн.,
Обставини справи: Державна податкова інспекція у Чорноморському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом про стягнення з Державного підприємства “Донузлавська вітрова електростанція” 22366,46 грн. заборгованості, у тому числі 500,00 грн. з податку на додану вартість, з комунального податку 515,39 грн.(у т.ч. 08,39 грн. пеня) та 21351,07 грн. з податку на прибуток (у т.ч. 1532,51 грн. пеня).
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 16.02.2011 року було відкрите провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні 08.04.11р. представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі з підстав зазначених у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час, місце і дату слухання справи належним чином повідомлений за адресою реєстрації юридичної особи, про причини неявки суд не повідомив.
На підставі статті 128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представника відповідача на підставі наявних у справі матеріалів, оскільки по справі достатньо доказів для вирішення її по суті.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
13.07.1999р. відповідач зареєстрований Чорноморською районною державною адміністрацією як юридична особа, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію та у журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис № 04055535Ю0010018.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку платника податків у ДПІ у Чорноморському районі АР Крим.
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
З матеріалів справи, а саме з облікової картки відповідача та довідки ДПІ у Чорноморському районі АР Крим вбачається, що станом на 21.01.2011р. відповідач має податкову заборгованість у розмірі 22366,46 грн., у тому числі 500,00 грн. з податку на додану вартість, з комунального податку 515,39 грн. та 21351,07 грн. з податку на прибуток.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Порядок, підстави та строки сплати податку на додану вартість, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР.
Відповідно до 7.8. статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР податковим періодом є один календарний місяць.
Судом встановлено, що податковий період для відповідача дорівнює місяцю, тому він зобовязаний щомісячно протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного податкового місяця, подавати до ДПІ у Чорноморському районі АР Крим декларації з податку на додану вартість.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25 червня 1991 року N 1251-XII, в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.
Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений “Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та “Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків”, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року в редакції на час виникнення спірних правовідносин.
Судом встановлено, що посадовими особами податкового органу проведено документальну невиїзну перевірку ДП "Донузлавська вітрова електростанція" з питань своєчасності надання податкової звітності з податку на додану вартість за травень, червень, липень 2010 року, за результатами якої був складений акт від 21.12.2010 року № 717/15-2/30459364 (далі Акт).
Відповідно до Акту, вищевказаною перевіркою, виявлені порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено не надання по терміну, встановленому чинним законодавством, податкової декларації з податку на додану вартість за травень, червень, липень 2010 року.
Судом встановлено, що на підставі акту перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення рішення №0000371601/0 від 21.12.2010 року, яким відповідачеві визначена сума податкового зобовязання з податку додану вартість в розмірі 510,00 гривень.
Це податкове повідомлення-рішення було вручено представнику відповідача 20.12.2010 року під розпис, що підтверджується корінцем податкового повідомлення-рішення.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності були встановлені Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994 року N 333/94, який діяв на час виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до п.п. 11.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, відповідач зобовязаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до податкового органу декларації з податку на прибуток.
Згідно абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
З матеріалів справи, наданих позивачем вбачається, що відповідачем була подано декларація з податку на прибуток підприємства за І півріччя 2009 року, в якій ДП "Донузлавська вітрова електростанція" самостійно визначило суму податкового зобовязання з податку на прибуток підприємств.
Судом встановлено, що 29 квітня 2010 року головним державним податковим інспектором ДПІ у Чорноморському районі АРК проведена невиїзна документальна перевірка ДП "Донузлавська вітрова електростанція" з питань своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань до бюджету, за результатами якої був складений акт від 29.04.2009 року № 320/151/30459364, яким зафіксовані порушення п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III платником протягом граничних строків несвоєчасно сплачено суму узгодженого податкового зобовязання я з податку на прибуток у сумі 38494,12 гривень, а саме з затримкою 117 днів.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було винесено податкове повідомлення-рішення від 14.05.2010 року № 0000331501/0 на суму 19474,56 грн., в якому вказано, що сума штрафу визначена відповідно до п.п.17.1.7. ст. 7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
-при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
-при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
-при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Це податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача та отримано ним 17.05.2010 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Судом встановлено, що посадовими особами податкового органу проведено документальну невиїзну перевірку ДП "Донузлавська вітрова електростанція" з питань своєчасності надання податкової звітності з податку на прибуток за ІІІ квартал 2010 року та І півріччя 2010 року, за результатами якої був складений акт від 29.12.2010 року № 798/154/30459364 (далі Акт).
Відповідно до Акту, вищевказаною перевіркою, виявлені порушення п.п. 4.1.4. п. 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а також п.16.4 ст. 16 ЗУ «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28.12.1994р., встановлено не надання по терміну, встановленому чинним законодавством, податкових декларацій з податку на прибуток за ІІІ квартал 2010 року та І півріччя 2010 року.
Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III - платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Судом встановлено, що на підставі акту перевірки податковим органом винесено податкове повідомлення рішення №0000781501/0 від 20.12.2010 року, яким відповідачеві визначена сума штрафних санкцій за ненадання податкових декларацій з податку на прибуток за ІІІ квартал 2010 року та І півріччя 2010 року у розмірі 340,00 грн.
Це податкове повідомлення-рішення було вручено представнику відповідача 30.12.2010 року під розпис, що підтверджується корінцем податкового повідомлення-рішення.
Обовязок відповідача сплачувати комунальний податок передбачений Декретом Кабінету Міністрів України “Про місцеві податки і збори”N 56-93 від 20.05.1993 року.
Згідно зі ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків).
Таким чином, відповідач зобовязаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до податкового органу декларації з комунального податку.
Судом встановлено, що 20.12.2010 року податковою інспекцією була проведена невиїзна документальна перевірка ДП "Донузлавська вітрова електростанція"з питань не своєчасності надання податкового розрахунку комунального податку за ІІ та ІІІ квартал 2010 року, за результатами якої було складено акт № 797/15-3/30459364 від 20.12.2010р.
За наслідками перевірки були встановлені порушення п.п. 4.1.1. п.4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у звязку з неподанням відповідачем податкових звітів з комунального податку за ІІ та ІІІ квартал 2010 року.
На підставі акту перевірки № 797/15-3/30459364 від 20.12.2010 року податковим органом винесено податкове повідомлення рішення № 0001941503/0 від 20.12.2010 року, яким відповідачеві визначена сума податкового зобовязання з комунального податку в розмірі 340,00 гривень.
Це податкове повідомлення-рішення було вручено представнику відповідача 20.12.2010 року під розпис, що підтверджується корінцем податкового повідомлення-рішення.
Судом встановлено, що за порушення п.2.4 розділу 2 Положення про механізм стягнення та порядок уплати комунального податку, затвердженого рішенням 12-й сесії 24-го скликання Чорноморської селищної ради № 824 від 28.01.2004р. ст.. 15 Декрету КМ України Про місцеві податки і збори N 56-93, 20.05.1993р. податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0000462301/0 від 23.12.2009р., яким визначено суму податкового зобовязання по комунальному податку у розмірі 350,20 грн., у тому числі 10,20 гривень за основним платежем, 340,00 грн. за штрафними санкціями.
Це податкове повідомлення-рішення було надіслано на адресу відповідача та отримано ним 25.12.2009 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до підпункт 5.3.2. пункту 5.3. статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21 грудня 2000 року N 2181-III , у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а» - «в» п.п. 4.2.2 п.4.2 статті 4 цього Закону, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого сторку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Підпунктом 6.2.1. пункту 6.2. ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
У звязку з чим податковою інспекцією на адресу відповідача спрямовані податкові вимоги: перша податкова вимога №1/119 від 15.07.09р., яка отримана відповідачем 10.11.09р., про що свідчить повідомлення про поштове відправлення та друга податкова вимога №2/160 від 10.12.09р., яка отримана відповідачем 17.12.09р., про що свідчить повідомлення про поштове відправлення.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що податкові вимоги прийняті з порушенням вимог діючого законодавства.
Судом встановлено, що сума податкового боргу відповідача станом на день розгляду справи, з урахуванням часткової сплати складає 22366,46 гривень та є не погашеною, що підтверджується розрахунком суми позову та карткою особового рахунку.
На підставі викладеного, проаналізувавши надані докази суд надходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та задовольняє позов у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено в судовому засіданні 08.04.2011р.
У повному обсязі постанову складено та підписано 12.04.2011р.
На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Державного підприємства “Донузлавська вітрова електростанція”(ЄДРПОУ 30459364) в дохід Державного бюджету заборгованість у розмірі 22366,46 грн., у тому числі 500,00 грн. з податку на додану вартість, з комунального податку 515,39 грн. та 21351,07 грн. з податку на прибуток.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя <підпис >Тоскіна Г.Л.
<Текст >