Постанова № 21567337, 05.04.2011, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
05.04.2011
Номер справи
2а-15980/10/15/0170
Номер документу
21567337
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

<Список >

ПОСТАНОВА

Іменем України

05 квітня 2011 р. (14:40) Справа №2а-15980/10/15/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Тоскіної Г.Л. , при секретарі Рульовій О.О., за участю від позивача не зявився,

від відповідача - не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Сакської обєднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіки Крим

до фізичної особи підприємця ОСОБА_1

про стягнення,

Суть спору:до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулась з позовом Сакської обєднаної державної податкової інспекції в Автономній Республіки Кримдо фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій за порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” на загальну суму 2210,00 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що під час перевірки торгівельного обєкту позивача було встановлено порушення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами перевірки був складений акт, на підставі якого прийняти рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 2210,00 гривень. Зазначені рішення були отримані відповідачем, про що свідчить підпис відповідача на рішеннях, але сума штрафних санкцій у встановлений діючим законодавством строк сплачена не була.

У судове засідання представник позивача не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутністю представника позивача та підтримання позовних вимог.

У судове засідання відповідач не зявився, повідомлений належним чином про місце, дату та час розгляду справи за адресою реєстрації фізичної особи-підприємця, про причини неявки суд не повідомив.

На підставі викладеного, суд вважає можливим розглядати справу за відсутністю представника позивача, відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд,-

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Пунктом 4 частини 1 статті 17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ в редакції на час виникнення спірних правовідносин встановлено, що державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Згідно п.2 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” в редакції на час виникнення спірних правовідносин, органи державної податкової служби мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари(послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Відповідно до ст.ст. 15, 16 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Отже, враховуючи вищезазначене, Сакська обєднана державна податкова інспекція в м. АР Крим у відносинах відповідачем, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, є субєктом владних повноважень.

ОСОБА_1 зареєстрований фізичною особою-підприємцем Виконавчим комітетом Сакської міської ради АР Крим 10.01.2001 року, про що свідчить витяг з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, є платником податків і зборів відповідно до вимог податкового законодавства.

Таким чином, судом встановлено, відповідач є субєктом господарювання, зобовязаний виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності.

Судом встановлено, що 09.03.2010 року посадовими особами Сакської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим здійснено перевірку господарської одиниці відповідача кафе «ІНФОРМАЦІЯ_1», розташованого за адресою: АДРЕСА_1. За результатами перевірки був складений акт №0100/01/05/23/НОМЕР_1 (надалі Акт).

Перевіркою контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу було встановлено порушення відповідачем ст. 2, 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”№ 481/95-ВР від 19.12.1995 року, а саме:

-зберігання алкогольних напоїв в місцях зберігання не внесених до єдиного державного реєстру таких місць;

За порушення вимог ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового. коньячного т плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" згідно з абзацом 10, 12 частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" позивачем прийнято рішення №0001072330 від 19.03.2010 року про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій на суму 1700,00 гривень.

Судом встановлено, що рішення №0001072330 від 19.03.2010 року було отримано відповідачем, про що свідчить підпис відповідача на рішенні.

Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем фінансових санкцій за рішенням №0001072330 від 19.03.2010 року, суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 1 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, в редакції на час виникнення спірних правовідносин.

роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування;

місце торгівлі - місце реалізації товарів, у тому числі на розлив, в одному торговому приміщенні (будівлі) за місцем його фактичного розташування, для тютюнових виробів - без обмеження площі, для алкогольних напоїв - торговельною площею не менше 20 кв. м, обладнане електронними контрольно-касовими апаратами (незалежно від їх кількості) або де є товарно-касові книги (незалежно від їх кількості), в яких фіксується виручка від продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів незалежно від того, чи оформляється через них продаж інших товарів.

Частиною 34 ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 року передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Згідно частини 35 ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95-ВР від 19.12.1995 року встановлено, що внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання.

Як вбачається з матеріалів справи під час перевірки було встановлено зберігання алкогольних напоїв в місцях зберігання не внесених до єдиного державного реєстру таких місць зберігання. Фат зберігання алкогольних напоїв підтверджується актом перевірки та опису товарно-матеріальних цінності, які знаходяться на реалізації в магазині. Будь-яких доказів внесення даних про місце зберігання алкогольних напоїв до Єдиного реєстру та отримання відповідної довідки на час проведення перевірки відповідач суду не надав.

Згідно з абзацом 10 частини другої статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", до суб`єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у випадку зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Таким чином, суд встановив, що позивачем вірно застосовані фінансові санкції у розмірі 1700 гривень за зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру.

Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення Сакської ОДПІ в АР Крим №0001072330 від 19.03.2010 року прийнято відповідно до закону, обґрунтовано та у межах наданих владних повноважень.

Судом встановлено, що 29.07.2010 року посадовими особами Сакської обєднаної державної податкової інспекції в АР Крим здійснено перевірку господарської одиниці відповідача, розташованого за адресою: м. Саки, вул. Морська. За результатами перевірки був складений акт №0365/01/05/23/НОМЕР_1 (надалі Акт).

Перевіркою контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового та безготівкового обігу було встановлено порушення відповідачем п. 5, 13 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:

-не проведення розрахункової операції через КУРО в сумі 10,00 гривень,

-невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, у суму 34,00.

За порушення вимог п. 5, 13 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» відповідно до п. 3, ст.17, ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» Сакської ОДПІ в АР Крим було прийнято рішення №0004082330 від 09.08.2010 року про застосування до відповідача штрафних санкцій у розмірі 510,00 гривень.

Перевіряючи правомірність нарахування та стягнення позивачем фінансових санкцій за рішенням №0004082330 від 09.08.2010 року, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року (надалі Закон) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України (п. 5 ст. 3 Закону); забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13 ст. 3 Закону).

Судом встановлено, що до відповідача винятки, встановлені ст.9 Закону щодо невикористання розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій не застосовуються, оскільки відповідач здійснює реалізацію пива у пляшках.

З матеріалів справи вбачається, що відповідачем 30.07.2010 року була проведена розрахункова операція на суму 10,00 гривень без використання книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення; не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, на суму 34,00грн, тим самим відповідачем порушені вимоги п. 5, 13 ст. З Закону.

Відповідно до ст. 17 Закону За порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну (п. 3 ст. 17 Закону).

Згідно до ст. 22 Закону у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Судом встановлено, що на підставі акту перевірки за порушення пунктів 5,13 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року відповідно до п. 3 ст.17, ст.22 Закону до відповідача застосовані фінансові санкції у наступних розмірах:

-340,00грн. за невикористання при здійсненні розрахункових операцій розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій (17,00грн. х 20),

-170,00грн. за незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (34,00 грн. х 5).

Отже, суд встановив, що позивачем вірно застосовані фінансові санкції у розмірі 510,00 гривень за порушення пунктів 5, 13 статті 3 Закону України № 265/95 від 06.07.1995 року.

Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення №0004082330 від 09.08.2010 року прийнято позивачем відповідно до закону, обґрунтовано та у межах наданих владних повноважень, а відтак позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 2210,00 гривень в дохід Державного бюджету м. Саки ЄДРПОУ 34740887, МФО 824026, код платежу 21080900 р/р 31117104700021.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >Тоскіна Г.Л.

<Текст >