Постанова № 21565799, 17.01.2012, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
17.01.2012
Номер справи
2а-15714/11/0170/17
Номер документу
21565799
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013

ПОСТАНОВА

Іменем України

<Текст >

17 січня 2012 р. <Текст >Справа №2а-15714/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Кримського транспортного прокурора в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АР Крим

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення

<Текст >

ВСТАНОВИВ:

09.12.11р. заявник, на виконання своїх владних повноважень, в інтересах держави, в особі позивача, звернувся до суду з адміністративним позовом, яким просить суд стягнути з відповідача заборгованість зі сплати фінансових санкцій сумою 1700,00грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що до відповідача 13.09.11 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в АРКрим застосовано фінансові санкції в розмірі 1700грн. 00коп. за вчинені порушення законодавства про автомобільний транспорт, однак у добровільному порядку відповідачем зазначених кошти до Державного бюджету України не сплачено, через що прокурор просить суд стягнути з відповідача на користь держави фінансові санкції в зазначеній сумі.

Справи про стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях субєкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений Кодексом адміністративного судочинства України строк оскарження, відповідно до п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України розглядаються в порядку скороченого провадження.

Ухвалою суду від 13.12.11р. в адміністративній справі відкрито скорочене провадження, відповідачу надано строк до 17.01.12р. для надання до канцелярії суду заперечення проти позову, всіх необхідних документів та доказів на підтвердження своїх заперечень або заяву про визнання позову, доведено до відома сторін про розгляд справи суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, за наявними у справі матеріалами.

Сторін, повідомлено про розгляд справи в порядку скороченого провадження за правилами ст.1832КАСУкраїни (а.с.18-20), про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень, з відповідною відміткою про отримання.

На вимоги ухвали суду про відкриття скороченого провадження відповідачем не надано суду письмових заперечень та доказів на їх підтвердження або заяву про визнання позову.

Розглянувши матеріали справи, суд не знаходить підстав для призначення справи до судового розгляду у судовому засіданні, розгляду справи за загальними правилами Кодексу адміністративного судочинства України, та вважає наявні матеріали справи достатніми для розгляду справи в порядку письмового провадження, за правилами встановленими ст.183-2 цього Кодексу.

Прокурор звернувся до адміністративного суду в порядку статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, із посиланням на статтю 121 Конституції України, зазначив, що на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави в суді. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08 квітня 1999 року прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави, у кожному конкретному випадку самостійно визначають, у чому саме відбулося або може відбутися порушення матеріальних, або інших інтересів держави, обґрунтовуючи необхідність їх захисту та зазначаючи орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції.

З положень статті 36-1 Закону України від 05.11.91р. №1789-XII "Про прокуратуру", представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формами представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, участь у розгляді судами справ.

Законом України від 05.04.01р. 2344-III "Про автомобільний транспорт" визначено засади організації та діяльності автомобільного транспорту. Згідно частини першої статті 5 Закону основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Відповідно до частини третьої статті 6 вказаного Закону центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування.

З наявних матеріалів справи, судом встановлено, що працівниками Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у АРКрим проведено перевірку відповідача щодо дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт. За результатами перевірки складено акт від 15.08.11р. №030567, в якому зафіксовано вчинення відповідачем правопорушення, за яке передбачена відповідальність абзацом 3 частини першої статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: відсутні договір із замовником транспортних послуг, полісів обовязкового страхування на пасажирів (а.с.6).

Положеннями статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт передбачена приписами статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", зокрема відповідно до пункту другого частини першої статті за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників щодо надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до частини четвертої ст.60 Закону від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт", та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567, визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.

Відповідно до п.28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Постановою заступника начальника Територіального управління Головної автотранспортної інспекції в АР Крим від 13.09.11р. №131631 за вчинення вищевказаного порушення до ФОПОСОБА_1 застосовано фінансові санкції розміром 1700,00грн. (а.с.8).

Відповідачем не спростовано доводи позову та не підтверджено своєчасність та повноту сплати фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. відповідно до п.28 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567. Належних доказів з виконання вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" суду не надано.

Оцінивши зібрані докази у їх сукупності, суд приходить до висновку, що відповідачем, як правопорушником, за допущене порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" не сплачено фінансові санкції сумою 1700,00грн., тому позов підлягає задоволенню, а заявлена позивачем сума стягненню.

Відповідно до ч.4ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 94,159,160,161,162,163,183-2,186,254 КАС України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Державного бюджету України фінансові санкції, застосовані на підставі постанови від 13.09.11р. №131631, розміром 1700,00грн., що підлягають зарахуванню на р/р31113106700067 в УДК у Білогірському районі ГУ ДКУ в АРКрим, МФО824026, ЄДРПОУ 34740761, код бюджетної класифікації доходів 21081100 "Адміністративні штрафи і інші санкції".

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя <підпис >О.В. Папуша

<Текст >