ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
17 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-12874/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Южцентрострой" <Текст >
про стягнення,
<Текст >
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 04.10.11року надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АР Крим до Товариства з обмеженою відповідальністю "Южцентрострой" про заборгованості з податку на додану вартість та пені сумою 33544,53грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має несплачену заборгованість по зобовязанням зі сплати податку на додану вартість до бюджету, яка станом на час звернення до суду із позовом становить 33544,53грн. За таких обставин, позивач просив суд постановити рішення згідно якого: стягнути заборгованість з відповідача в розмірі заборгованості по платежам до бюджету в зазначеній сумі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 19.10.11р. відкрито провадження в адміністративній справі за вказаним позовом. В ході підготовчого провадження судом зясовано питання про склад осіб, які беруть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, прийнято рішення щодо відсутності необхідності проведення попереднього судового засідання, внаслідок чого закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду на 17.11.11р.
В судовому засіданні представник позивача надав суду клопотання, в якому просив позов задовольнити, підтримавши у повному обсязі заявлені позовні вимоги, та подальший розгляд справи здійснювати за його відсутності (а.с.30).
Відповідач, повідомлений належним чином про місце, день і час судового розгляду (а.с.28), у судове засідання не прибув, явку вповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про поважність причин неявки не повідомив, заперечення на адміністративний позов суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, клопотання позивача, зважаючи на приписи статті 122 КАС України, суд не знаходить перешкод для розгляду справи та вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження, без участі повноважних представників сторін відповідно до приписів частини шостої статті128 КАСУкраїни за наявними в ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, судом зясовано, що позивач, з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу", є державним органом виконавчої влади, та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, звернувся з адміністративним позовом про стягнення податкової заборгованості відповідача, що виникла внаслідок несвоєчасної сплати до державного бюджету податків та обовязкових платежів. Відповідні права органу державної податкової служби надано положеннями ст.20 Податкового кодексу України.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Южцентрострой", ідентифікаційний номер юридичної особи31213893, зареєстровано Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРКрим з 23.10.00р. за місцезнаходженням:95000, АР Крим, м.Сімферополь, вул.1-й Кінной Армії, б.17Б, к.70, (а.с.7-9,11-12), платником податків та обовязкових платежів перебуває на податковому обліку у ДПІ в м.Сімферополі АРКрим, узятий на облік з 01.11.00р. №5901-Ц (а.с.10).
З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією зі сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.
Встановлені судом з матеріалів справи фактичні обставини свідчать про те, що поданими до Державної податкової інспекції в м.Сімферополі АРКрим 20.04.11р., 20.05.11р., 20.06.11р. податковими деклараціями з податку на додану вартість ТОВ"Южцентрострой" узгодило податкові зобовязання зі сплати до бюджету по податку на додану вартість загальною сумою 54908грн., з яких відповідачем самостійно сплачено лише 21543,05грн. (а.с.13-18). Крім того, відповідно до наявної суми заборгованості розміром 33364,95грн. позивачем нараховано пеню, розмір якої складає 179,58грн. (а.с.5)
Зважаючи на наявність у відповідача податкового боргу (у звязку із несплатою у попередніх податкових періодах самостійно визначених податкових зобовязань, нарахованих штрафних санкцій) позивачем вживалися заходи з метою його погашення, про що свідчать копія податкової вимоги від 22.04.11р. №3406 сумою 1079,34грн. (а.с.22). Разом з тим, загальна сума податкового боргу, яка є непогашеною станом на час розгляду адміністративної справи відповідно до даних облікової картки становить 33544,53грн. (а.с.5).
Зі змісту п.46.1 ст.46 Податкового кодексу України вбачається, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
На вимогу ст.57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
За правилами статті 31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо. Зміна платником податку, податковим агентом або представником платника податку чи контролюючим органом встановленого строку сплати податку та збору забороняється, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
На вимогу норм пунктів 36.1.,36.2.,36.3. статті 36ПКУкраїни податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Так, виконанням податкового обов'язку за правилами п.38.1. статті 38 ПКУкраїни визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до пп.14.1.175. п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
На вимогу ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
За наявного в матеріалах справи рішення від 21.06.11р. №89/24-1 відповідно до статті 89 розділу ІІ Податкового кодексу України здійснено опис майна, що перебуває у власності платника податків ТОВ "Южцентрострой", копію якого отримано повноважним представником відповідача того ж дня (а.с.21). Відповідно до акту опису майна від 11.06.11р. №52/24-1, описано майна на загальну суму 14745,53грн., а актом опису майна від 06.07.11р. №65/24-1 описано майна на загальну суму 18799,00грн. (а.с.19,20)
Матеріали справи не містять доказів на підтвердження обставин оскарження відповідачем, отриманої ним 13.05.11р. податкової вимоги від 22.04.11р. №3406 сумою 1079,34грн. (а.с.22), через що наявні матеріали справи свідчать про її чинність на час розгляду справи.
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, приймаючи до уваги, що розмір суми податкового боргу відповідачем відповідно до ст.71 КАСУкраїни не спростовуються, доказів, на підтвердження погашення зобовязань зі сплати податкової заборгованості відповідач не надав, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення коштів у сумі податкового боргу, розмір якої підтверджено належним чином, ґрунтується на положеннях Податкового кодексу України, а тому суд знаходить підстави для її задоволення.
Відповідно до пп.95.1, п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
За приписами п.95.3 ст.95 ПКУкраїни стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч.4ст.94 КАСУкраїни, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 94,159,160,161,162,163,186,254 КАСУкраїни, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків Товариство з обмеженою відповідальністю "Южцентрострой", ідентифікаційний номер юридичної особи31213893, у банках його обслуговуючих, на користь Державного бюджету м.Сімферополь, заборгованість з податку на додану вартість та пені сумою 33544,53грн., що підлягає зарахуванню на р/р31114029700002 в ГУДКУ в АРКрим, м.Сімферополь, МФО824026, код в ЄДРПОУ 34740405, код платежу3014010100.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення строку, з якого суб'єкт владних повноважень може отримати копію постанови суду.
Суддя <підпис >О.В. Папуша
<Текст >