ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
<Текст >
17 листопада 2011 р. <Текст >Справа №2а-12841/11/0170/17 Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим ПапушаО.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Ялта АР Крим
до Благодійного фонду "Солідарність" <Текст >
про стягнення,
<Текст >
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим 26.09.2011року надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Ялта АР Крим до Благодійного фонду "Солідарність" про стягнення податкового боргу у дохід місцевого бюджету м.Ялта сумою 167,70грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем податкового законодавства щодо несвоєчасної подачі податкової звітності за 1 півріччя 2010року, яке зафіксовано актом про результати невиїзної документальної перевірки несвоєчасного подання податкової звітності від 09.12.10р. №3638/25138544/15-1, на підставі якого прийняте податкове повідомлення рішення форми "Р" від 03.02.10р. №0000041501/0.
Ухвалою суду від 19.10.11р. відкрито провадження в адміністративній справі, розпочато підготовче провадження, відповідачу надано строк для надання суду та в копії позивачу заперечення проти позову та документів на підтвердження своїх доводів, які в нього є, зясовано питання про склад осіб які беруть участь у справі, визначено факти, які необхідно встановити для вирішення спору, вивчено документи надані позивачем, прийнято рішення щодо відсутності необхідності проведення попереднього судового засідання, внаслідок чого закінчено підготовче провадження, справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 17.11.11р.
Направлені відповідачу ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі, про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, повістка про виклик до суду в адміністративній справі повернуто до суду поштовим відділенням звязку з довідкою про причини повернення: "за перебігом строку зберігання". Беручи до уваги вимоги ч.11 ст.35 КАС України, судом вжито усіх можливих заходів щодо сповіщення сторін про розгляд адміністративної справи, вжито достатніх заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечень проти позову, порядок їх подання, а також наслідки неподання такого заперечення, суд не знаходить перешкод для розгляду справи в порядку скороченого провадження та її вирішення по суті позовних вимог.
Представником позивача до канцелярії суду подано письмове клопотання про розгляд адміністративної справи за його відсутністю, позовні вимоги підтримано в повному обсязі, на підтвердження наявності заборгованості до клопотання додано довідку (а.с.26,27).
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності судом зясовано, що позивач з положень статті 4 Закону України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу" є державним органом виконавчої влади та, діючи на реалізацію своєї владної компетенції, звернувся з адміністративним позовом про надання дозволу на погашення податкової заборгованості відповідача, що виникла внаслідок несвоєчасної сплати до державного бюджету податків та обовязкових платежів.
Державна податкова інспекція у м.Ялта АРКрим субєкт владних повноважень, який здійснює свою діяльність на підставі Положення про державну податкову інспекцію в районі, місті без районного поділу, районні в місті, міжрайонну, обєднану державну податкову інспекцію, іншу спеціалізовану державну податкову інспекцію, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 25.06.08р. №412, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11.07.08р. №633/15324, є органом державної податкової служби у системі органів виконавчої влади, підпорядковується Державній податковій адміністрації в Автономній Республіці Крим і забезпечує реалізацію єдиної державної податкової політики на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також державної політики в сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів. У своїй діяльності керується Конституцією України, Податковим Кодексом України, Законом України від 04.12.90р. №509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні", та іншими законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, у тому числі наказами, а також розпорядженнями органів державної податкової служби вищого рівня.
Діючи на реалізацію своєї владної компетенції, звернувся з адміністративним позовом про стягнення податкової заборгованості відповідача, що виникла внаслідок несвоєчасної сплати до державного бюджету податків та обовязкових платежів. Відповідні права органу державної податкової служби надано положеннями ст.20 Податкового кодексу України.
Позивач просить суд стягнути з відповідача податкову заборгованість зі сплати фінансових санкцій загальною сумою 167,70грн., за порушення останнім положень статті 16 Податкового кодексу України, приписи якої кореспондуються з норм статті 67 Конституції України, положення якої є нормами прямої дії, і встановлюють обовязок платників податків сплачувати податки та збори.
Відповідача Благодійний фонд "Солідарність", ідентифікаційний код юридичної особи 30863200, зареєстрований юридичною особою Виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим з 26.12.97р., місце розташування за адресою:98600, АРКрим, м.Ялта вул.Табачна, буд.2 (а.с.6), перебуває на податковому обліку у ДПІ в м.Ялта АР Крим, узято на облік платків податків, зборів та інших обовязкових платежів з 12.01.98р. (а.с.7,9).
З огляду на викладене цей позов розглядається судом відповідно до пункту 5 частини другої статті 17 КАС України як спір за зверненням субєкта владних повноважень у випадку прямо передбаченому законом, та, зважаючи на положення ст.ст.18,50 КАС України, оскільки однією із сторін справи є орган державної влади, на цей спір поширюється компетенція адміністративних судів та справа підсудна окружному адміністративному суду.
Встановлені судом з матеріалів справи фактичні обставини свідчать про те, що актом про результати невиїзної документальної перевірки несвоєчасного подання податкової звітності від 09.12.10р. №3638/25138544/15-1 встановлено порушення пп."б" пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.00р. №2181-ІІІ "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", п.16.4 ст.16 Закону України від 28.12.94р. №334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємств" в частині порушення терміну подачі (несвоєчасного подання) податкової звітності, встановленого законодавством 10.08.10р. замість граничного 09.08.10р. (а.с.13).
Зафіксовані в акті від 09.12.10р. №3638/25138544/15-1 порушення, виявлені податковим органом податкового законодавства, стали підставою для виставлення БФ"Солідарність" податкового повідомлення-рішення від 03.02.11р. №0000041501/0, яке направлено відповідачу на відому позивачу адресу поштовим відправленням (а.с.12).
Внаслідок несплати у повному обсязі нарахованих фінансових санкцій, через коригування особового рахунку за наявного сальдо на початок року розміром 2,30грн., за відповідачем рахується заборгованість розміром 167,70грн., щодо необхідності сплати якої відповідача повідомлено вимогою про сплату боргу від 24.03.11р. №160 загальною сумою податкового зобовязання розміром 167,70грн. за платежем по єдиному податку юридичних осіб, строк сплати якого визначено 17.12.10р., яке, внаслідок неможливості вручення відповідачу поштовим відділенням, через закінчення строку зберігання, розміщено на дошці обяв ДПІ у м.Ялта АРКрим (а.с.17).
Положення статті 16 Податкового кодексу України, що визначають обовязки платника податків, зокрема, пп.16.1.2, 16.1.3, 16.1.4., зобовязують платника податків: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
За правилами статті 31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.
Як убачається з пп.14.1.175. п.14.1. ст.14 ПКУкраїни податковий борг сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Проте, з положень п.59.1. ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Відповідно до пп.14.1.153. п.14.1. ст.14 ПКУкраїни податкова вимога письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
На вимогу пункту 59.3. ст.59 ПКУкраїни податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Строк сплати податку та збору встановлюється відповідно до податкового законодавства для кожного податку окремо. Зміна платником податку, податковим агентом або представником платника податку чи контролюючим органом встановленого строку сплати податку та збору забороняється, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
На вимогу норм пунктів 36.1.,36.2.,36.3. статті 36ПКУкраїни податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов'язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов'язків платника податків, крім випадків, передбачених законом.
Так, виконанням податкового обов'язку за правилами п.38.1. статті 38 ПКУкраїни визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до наданих статтею 20 ПКУкраїни прав органів державної податкової служби згідно до положень п.95.1. ст.95 вказаного Кодексу орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Так, за приписами п.95.3. ст.95 Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності, приймаючи до уваги, що розмір суми податкового боргу відповідачем відповідно до ст.71 КАСУкраїни не спростовуються, доказів, на підтвердження погашення зобовязань зі сплати податкової заборгованості відповідач не надав, суд приходить до висновку, що заявлена вимога про стягнення коштів у сумі податкового боргу з фінансових санкцій по єдиному податку юридичних осіб, розмір якої підтверджено належним чином, ґрунтується на положеннях Податкового кодексу України, а тому суд знаходить підстави для її задоволення.
Відповідно до ч.4ст.94 КАСУкраїни, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 94,159,160,161,162,163,186,254 КАСУкраїни, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків Благодійного фонду "Солідарність",ідентифікаційний код юридичної особи 30863200, у банках його обслуговуючих, на користь Державного бюджету м.Ялта на р/р 31118010700039, код платежу 11021100 (податок на прибуток) в УГК в АРКрим, МФО824026, код в ЄДРПОУ 34740850, податковий борг сумою 167,70грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя <підпис >Папуша О.В.
<Текст >