Рішення № 21487866, 01.02.2012, Господарський суд Тернопільської області

Дата ухвалення
01.02.2012
Номер справи
12/116/5022-1741/2011
Номер документу
21487866
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"01" лютого 2012 р.Справа № 12/116/5022-1741/2011 Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Френдій Н.А.

розглянув справу

Розглянув матеріали справи

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Зборівське Райагропроменерго", вул. Тернопільська, 49, м. Зборів, Тернопільської області, 47200

до відповідачів: 1. Зборівська міська рада, вул. Б. Хмельницького, 24, м. Зборів, Тернопільської області, 47200

відповідач 2: Зборівське бюро технічної інвентаризації, м. Зборів, вул. Козацька, 3, Тернопільська область

про: 1. визнання протиправним та нечинним рішення Зборівської міської ради № 175 від 16.03.2011р. в частині визнання будівель та споруд Райсільгоспенерго за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, безгосподарними;

2. визнання права власності на будівлі та споруди за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, за ТзОВ " Зборівське Райагропроменерго";

3. зобов'язання Зборівського бюро технічної інвентаризації зареєструвати право власності на будівлі та споруди за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, за ТзОВ " Зборівське Райагропроменерго".

За участю представників:

позивача:ОСОБА_1 (доручення № б/н від 07.12.2011р.);

відповідача 1: не з'явився;

відповідача 2: не з'явився.

В розпочатому судовому засіданні учасникам судового процесу розяснено права і обовязки сторін, передбачені ст.ст.20, 22, 81-1 ГПК України.

Суть справи:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Зборівське Райагропроменерго" звернулося з позовом до Зборівської міської ради та Зборівського бюро технічної інвентаризації про: 1.визнання протиправним та нечинним рішення Зборівської міської ради № 175 від 16.03.2011р. в частині визнання будівель та споруд Райсільгоспенерго за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, безгосподарними; 2. визнання права власності на будівлі та споруди за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, за ТзОВ "Зборівське Райагропроменерго"; 3. зобов'язання Зборівського бюро технічної інвентаризації зареєструвати право власності на будівлі та споруди за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, за ТзОВ " Зборівське Райагропроменерго".

Позивач в судовому засіданні 01.02.2012р. заявою від 01.02.2012р. уточнив позовні вимоги та просить суд:

- визнати протиправним та нечинним рішення Зборівської міської ради № 175 від 16.03.2011р. в частині визнання будівель та споруд Райсільгоспенерго за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, безгосподарними;

- визнати право власності на будівлі та споруди за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, за ТзОВ " Зборівське Райагропроменерго";

- зобов'язати Зборівське бюро технічної інвентаризації зареєструвати право власності на будівлі та споруди: контору, площею 181,3 м2; трансформаторну підстанцію, площею 39,2 м2; арт. скважину; водонапірну башту; майстерню № 1, площею 178,1 м2; майстерню № 2, площею 366.3 м2; душову, площею 206,4 м2, що знаходяться за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, за ТзОВ " Зборівське Райагропроменерго".

Суд, розглянувши заяву, приймає її, як таку що подана у відповідності до ст. 22 ГПК України, не є заявою про зміну предмету та/або підстав позову, а фактично деталізує позовні вимоги в частині визнання права власності та зобовязання зареєструвати дане право, чіткіше сформулювавши ознаки будівель та споруд, які є предметом даного позову.

Відповідач 1 в судове засідання не зявився, явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча про час та місце проведення слухання був повідомлений належним чином (повідомлення про вручення поштового відправлення ухвали суду від 11.01.2012р. знаходиться в матеріалах справи). У запереченнях на позовну заяву від 06.01.2012р. звертає увагу суду на те, що оспорюване рішення прийняте 16.03.2011р., а статут товариства затверджений лише 12.04.2011р., у звязку з чим позивач не вів господарської діяльності. Також зазначив, відповідно до статуту міжгосподарського "Райагропроменерго", вищим керівним органом управління останнього є Рада уповноважених представників колгоспів і сільськогосподарських спілок району і на даний час в Зборівському районі не ліквідовано 9 колгоспів, які були засновниками і дольовиками вказаного підприємства, а будь-які документи про їх волевиявлення стосовно своїх часток в майні даного підприємства відсутні. Також зауважив, що відсутні і документи про те, у який спосіб перейшло право спільної часткової власності від господарств власників до фізичних осіб засновників ТзОВ "Зборівське Райагропроменерго". Просить суд в позовних вимогах відмовити повністю.

Відповідач 2 в судове засідання не зявився, явки повноважного представника в судове засідання не забезпечив, відзиву на позов не надав, проте 26.01.2012р. звернувся з клопотанням від 25.01.2012р. в якому просить розглядати справу без участі повноважного представника.

Позивач заперечив доводи відповідача 1, та посилаючись на те, що в грудні 2010р. на адресу міської ради Зборівським районним міжгосподарським виробничо-експлуатаційним підприємством по енергетиці та електрифікації "Райагропроменерго" направлено листа про надання дозволу на оформлення права власності, у звязку з чим дата реєстрації статуту не має значення, окрім того звертає увагу суду на те, що позивачем не надано будь-яких доказів на підтвердження факту відсутності господарської діяльності, а ведення господарської діяльності чи її відсутність жодним чином не впливає на право власності на майно. Стосовно тверджень відповідача 1, що вищим керівним органом управління останнього є Рада уповноважених представників колгоспів і сільськогосподарських спілок району пояснив, що рішенням зборів учасників (радою уповноважених представників) Зборівського "Райагропроменерго" від 27.03.2000р., за участю 48 представників, майно в розмірі 100 % було передано трудовому колективу. Щодо заперечень відповідача 1 стосовно відсутності документів згідно яких передавалося майно, зауважив, що перевірку законності проведення державним реєстратором Зборівської райдержадміністрації припинення діяльності Зборівського районного міжгосподарського виробничо-експлуатаційного підприємства по енергетиці та електрифікації "Райагропроменерго" шляхом перетворення в ТзОВ "Зборівське Райагропроменерго" проведено прокуратурою Зборівського району, у відповідності до якої порушень не виявлено.

За таких обставин справи, враховуючи, що явка сторін не визнавалася судом обовязковою, поданих доказів є достатньо для вирішення спору по суті, брати участь в судовому засіданні є правом сторони, передбаченим ст. 22 ГПК України, а відтак, справа розглядається за наявними у ній документами згідно ст. 75 ГПК України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарським судом встановлено наступне:

Статтею 1 ГПК України передбачено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Відповідно до ст. 2 ГПК України господарський суд порушує провадження у справі за позовами, зокрема підприємств і організацій, які звертаються до суду за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів.

За змістом положень вказаних норм, правом на предявлення позову до господарського суду наділені, зокрема юридичні особи, фізичні особи підприємці, а суд шляхом вчинення провадження у справі здійснює захист осіб, права та охоронювані законом інтереси яких порушені або оспорюються.

Відповідно до ст. 16 Цивільного кодексу України та п. 2 ст. 20 Господарського кодексу України кожний субєкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів.

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Зборівське Райагропроменерго", вул. Тернопільська, 49, м. Зборів, Тернопільської області, є юридичною особою, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серії АА № 015613 та свідоцтвом про державну реєстрацію серії А01 № 238031, а тому наділений правом на звернення до суду за захистом своїх прав.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Зборівське Райагропроменерго" було створено за рішенням установчих зборів внаслідок реорганізації Зборівського міжгосподарського виробничо-експлуатаційного підприємства по енергетиці та електрифікації "Райагропроменерго" (протоколом зборів № 1 від 02.04.2010р.) і є його правонаступником (п. 1.1. статуту товариства).

Як вбачається з матеріалів справи, відповідно до статуту Зборівського міжгосподарського виробничо-експлуатаційного підприємства по енергетиці та електрифікації "Райагропроменерго", далі Зборівське підприємство, зареєстрованого Зборівською райдержадміністрацією 05.12.1995р. №119 вищим керівним органом управління підприємства є Рада уповноважених представників колгоспів і сільськогосподарських спілок району, до виключної компетенції якої, зокрема, відноситься питання щодо зміни складу засновників підприємства.

Як вбачається з виписки із Протоколу зборів учасників Зборівського підприємства від 27.03.2000р. трудовому колективу підприємства дозволено провести паювання майна підприємства в розмірі 100% між працівниками за результатами загальних зборів трудового колективу.

Протоколом № 2 зборів учасників Зборівського підприємства від 02.04.2011р. затверджено передавальний акт по передачі майна, прав і зобовязань з балансу Зборівського районного міжгосподарського виробничо-експлуатаційного підприємства по енергетиці "Райагропроменерго" на баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "Зборівське райагропроменерго".

Передавальним актом № 1 від 02.04.2011р. передано будівлі та споруди за адресою м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, а саме: контора, трансформаторна підстанція, гаражі, атрскважина, водонапірна башта, площадка, майстерня №1, майстерня №2, склад №1, гаражі малі, душова, гаражі на 8 авто, дорога.

З матеріалів справи вбачається, що за даною адресою фактично було зареєстровано Зборівське підприємство під час здійснення діяльності та до припинення шляхом реорганізації в товариство. Також Зборівське підприємство на підставі Державного акту на право постійного користування землею, зареєстрованого в Книзі записів державних актів за №20 від 15.06.1998р., користувалось земельною ділянкою 2,78 гектарів за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, яка була надана останньому в постійне користування для обслуговування виробничих та господарських приміщень.

Як слідує з матеріалів справи, в грудні 2010р. Зборівське підприємство зверталося до Зборівської міської ради з заявою (листом від 14.12.2010р.) щодо оформлення права власності на будівлі та споруди за адресою м. Зборів, вул. Тернопільська, 49; згодом, в травні, червні, жовтні, грудні 2011р. вже товариство "Зборівське Райагропроменерго" зверталося до Зборівської міської ради з листами щодо визнання за позивачем права власності на будівлі та споруди за адресою м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, на які одержувало відповіді від міської ради, в яких останньому повідомлялося, що розгляд даного питання буде розглянуто на сесії (лист №618 від 25.05.2011р.), згодом повідомлено, що дане було заслухано на сесії і її рішенням відношення позивача було направлено для додаткового вивчення, у звязку з чим матеріали направлено в прокуратуру (лист №203 від 06.06.2011р., ), в жовтні 2011р. зазначено, що дане питання буде розглянуто після надання прокуратурою району офіційного висновку після перевірки (лист №376 від 16.10.2011р.) (копії листів знаходяться в матеріалах справи).

На підставі вказаних відповідей міської ради, позивач звернувся до Прокурора Зборівського району з листом від 14.10.2011р. №14/10 з проханням надати інформацію з приводу того, чи зверталася Зборівська міська рада до прокуратури Зборівського району з клопотанням про проведення перевірки ТОВ "Зборівське Райагропроменерго", на що отримав відповідь (лист від 20.10.2011р. №2633), де зазначено, що в прокуратуру жодних матеріалів не надходило, перевірки не проводилося, рішень не приймалося.

Втім, як вбачається з листа прокуратури Зборівського району від 01.12.2011р. №2998, прокуратурою району за клопотанням Зборівської міської ради проводилася перевірка щодо законності проведення державної реєстрації припинення діяльності Зборівського підприємства, якою встановлено, що під час перетворення підприємства у товариство порушень не виявлено.

Також, позивач 17.05.2011р. звертався до Зборівського БТІ з проханням зареєструвати за товариством комплекс будівель та споруд, що знаходяться в м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, та видати свідоцтво на право власності, на що отримано відповідь (лист від 17.05.2011р. №179), що дане майно зареєструвати неможливо у звязку із відсутністю правовстановлюючих документів.

Разом з тим, 16.03.2011р. Зборівською міською радою прийнято рішення № 175 від 16.03.2011р. "Про визнання безгосподарним приміщення", п. 1.3. якого визнано безгосподарними приміщення: будівлі та споруди Райсільгоспенерго за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська.

У відповідності до норм ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів є визнання права (даний спосіб захисту застосовується у випадку спору між субєктами цивільного права з приводу наявності чи відсутності правовідносин між ними, і відповідно наявності чи відсутності цивільного права та цивільного обовязку, водночас може стосуватися не тільки наявності спору, а й невизначеного правового стану), а також визнання незаконним рішення органу місцевого самоврядування.

Як стверджує позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Зборівське Райагропроменерго" є належним власником будівель та споруд, що знаходяться за адресою м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, про що було відомо міській раді, а тому вважає, що прийняте рішення в частині визнання безгосподарними будівель та споруд Райсільгоспенерго за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, таким, що прийняте неправомірно та з перевищенням повноважень, у звязку з чим звернувся до суду з даним позовом.

Суд, на підставі ст. 43 ГПК України, давши оцінку поданим сторонами доказам та наведеним доводам на підтвердження заявлених вимог та заперечень, прийшов до висновку, що позов підлягає до задоволення. При цьому суд виходив з наступного.

Правила щодо набуття права власності на безхазяйну річ встановлені Цивільним кодексом України.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації. Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Згідно з п. 3.11 Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 07.02.2002р. № 7/5, доповненого згідно з наказом Мінюсту № 36/5 від 17.05.2004р., безхазяйне нерухоме майно береться на облік БТІ за місцезнаходженням нерухомого майна за заявою відповідного органу місцевого самоврядування. При цьому у відповідному розділі Реєстру прав робиться відмітка "безхазяйне". Про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна органу місцевого самоврядування видається інформаційна довідка з Реєстру прав на бланку відповідного БТІ.

У відповідності до ст. 19 Конституції України та ст.ст. 24, 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 № 280/97-ВР (із змінами та доповненнями) органи державної влади та органи місцевого самоврядування їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та Законами України, приймають рішення у межах наданих їм повноважень.

Пунктом 2 статті 77 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.

Як визначено ст.ст. 10, 25, 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

Статтею 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено форму актів, які приймаються радою, порядок прийняття нею актів, а також встановлено презумпцію правомірності актів органів та посадових осіб місцевого самоврядування через вказівку, що такі акти з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законам України можуть бути визнані незаконними в судовому порядку.

Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямовані на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

Підставами для визнання акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт. Обовязковою умовою визнання акта недійсним є також порушення у звязку з прийняттям відповідного акта прав та охоронюваних законом інтересів підприємства чи організації позивача у справі.

Приписами статті 33 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування полягає не лише в поданні особами доказів, а й у доведенні їх переконливості.

Відповідачем 1 Зборівською міською радою, не надано, і відповідно матеріали справи не містять доказів дотримання відповідачами вимог ст.. 335 ЦК України щодо взяття на облік спірного нерухомого майна, оголошення про це в друкованих засобах масової інформації. Разом з тим, рішення про визнання такого майна безгосподарним виноситься судом за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, та цим же рішенням передається у комунальну власність.

Посилання відповідача як на підставу визнання майна безгосподарним на те, що позивачем не здійснюється господарська діяльність є безпідставним, оскільки суперечить визначенню законодавцем поняття "безхазяйної речі", якою, як вже зазначалося, є річ, яка не має власника або власник якої невідомий. В даному випадку листування сторін, яке міститься в матеріалах справи, свідчить про те, що міській раді до прийняття рішення (16.03.2011р.) було відомо про власника майна, яким станом на березень 2011 року було Зборівське підприємство (дані про припинення діяльності даного підприємства внесено в реєстр 12.04.2011р.), крім того даному підприємству за рішенням саме Зборівської міської ради народних депутатів від 10.06.1998р. №27 надано в постійне користування земельну ділянку для обслуговування саме даного майна, при цьому текст рішення, де зазначено "визнати безгосподарними приміщення: будівлі та споруди Райсільгоспенерго за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська" свідчить про те, що на час прийняття спірно рішення міській раді було відомо, що вказане майно є власністю Зборівського підприємства.

Враховуючи, що рішення Зборівської міської ради від 13.03.2011р. № 175 від 16.03.2011р. "Про визнання безгосподарним приміщення" в частині визнання безгосподарними приміщення: будівлі та споруди Райсільгоспенерго за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, не відповідає вимогам чинного законодавства та прийнято міською радою поза межами визначеної законом компетенції, при цьому порушує права позивача як власника вказаного майна, а тому позовні вимоги позивача щодо визнання протиправним та не чинним рішення підлягають до задоволення як обґрунтовано заявлені та підтверджені документально.

Зборівським районним бюро технічної інвентаризації на замовлення позивача від 16.01.2012р. виготовлено технічну документацію на комплекс будівель та споруд, що знаходяться в м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, про що свідчать долучені позивачем до матеріалів справи копії технічних паспортів, з яких вбачається, що до складу комплексу будівель та споруд входять: контора, площею 181,3 м2; трансформаторна підстанція, площею 39,2 м2; арт. скважина; водонапірна башта; майстерня № 1, площею 178,1 м2; майстерня № 2, площею 366.3 м2; душова, площею 206,4 м2., що відповідає переліку майна в Передавальному акті № 1 від 02.04.2011р.

Відповідно до ст. 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.

Статтею 316 Цивільного кодексу України передбачено, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів і вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом (ст. 328 ЦК України). Тобто, законодавець закріплює презумпцію правомірності набуття права власності на певне майно.

Згідно ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Частиною другою статті 328 ЦК України передбачено, що право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Позивачем представлено належні та допустимі докази, які свідчать про те, що даний комплекс будівель та споруд належний йому на праві власності.

У відповідності до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності

Відповідач, відмовивши в оформленні права власності на вказані обєкти за позивачем, прийнявши спірне рішення про визнання вказаного майна безгосподарним, вчинив дії, які свідчать про те, що це право ним не визнається.

За таких обставин, заявлені позивачем вимоги про визнання за ним права власності на будівлі та споруди за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, є правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають до задоволення.

Позивачем також заявлено вимогу про зобовязання Зборівського бюро технічної інвентаризації зареєструвати право власності на будівлі та споруди за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, за ТзОВ " Зборівське Райагропроменерго".

У відповідності до Інформаційного листа Вищого господарського суду від 21.11.2011р. № 01-06/1623/2011 справи зі спорів за позовом субєктів господарювання до бюро технічної інвентаризації про зобовязання останніх здійснити реєстрацію підвідомчі господарським судам.

Так, відповідно до частини 2 статті 144 Господарського кодексу України право на майно, що підлягає державній реєстрації, виникає з дня реєстрації цього майна або відповідних прав на нього, якщо інше не встановлено законом, що узгоджується із положенням статті 182 ЦК України.

Згідно з ч.ч. 1, 2, 4 ст. 182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Державна реєстрація прав на нерухомість і правочинів щодо нерухомості є публічною, здійснюється відповідним органом, який зобов'язаний надавати інформацію про реєстрацію та зареєстровані права в порядку, встановленому законом. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом.

Відносини, повязані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно всіх форм власності, їх обмежень та правочинів щодо нерухомості регулюються нормами Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", що визначено ст.1 цього Закону.

Відповідно до статті 19 Закону підставою для реєстрації прав є рішення судів, що набрали законної сили.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права на нерухоме майно, що знаходиться на території України, фізичних та юридичних осіб, держави, територіальних громад, іноземців та осіб без громадянства, іноземних юридичних осіб, міжнародних організацій, іноземних держав, а саме право власності на нерухоме майно.

Також, підставою для проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно відповідно до п. 10 додатку N 2 до Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав, затвердженого наказом Міністерства юстиції України N 7/5 від 07.02.2002 р. (зі змінами та доповненнями), є рішення суду про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна, про встановлення факту права власності на об'єкти нерухомого майна, про передачу безхазяйного нерухомого майна до комунальної власності.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що вимоги позивача в частині зобов'язання органу, на який державою покладено обов'язок внесення даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна, яким є Зборівське бюро технічної інвентаризації, м. Зборів, вул. Козацька, 3, Тернопільська область, зареєструвати за товариством з обмеженою відповідальністю "Зборівське Райагропроменерго", вул. Тернопільська, 49, м. Зборів, Тернопільської області будівлі та споруди: контору, площею 181,3 м2; трансформаторну підстанцію, площею 39,2 м2; артскважину; водонапірну башту; майстерню № 1, площею 178,1 м2; майстерню № 2, площею 366.3 м2; душову, площею 206,4 м2, що знаходяться за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, підлягають задоволенню.

Враховуючи, що підставою позову було вчинення саме Зборівською міською радою протиправних дій, що полягали у прийнятті оскаржуваного рішення і як наслідок не визнання права власності відповідача на спірне майно, витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача 1.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 22, 33, 34, 43, 49, 82, 84, 85 ГПК України, господарський суд

В И Р І Ш И В :

1. Позовні вимоги задовольнити.

2. Визнати нечинним рішення Зборівської міської ради № 175 від 16.03.2011р. в частині визнання будівель та споруд Райсільгоспенерго за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, безгосподарними.

3. Визнати право власності на будівлі та споруди за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, (які включають контору, площею 181,3 м2; трансформаторну підстанцію, площею 39,2 м2; арт. скважину; водонапірну башту; майстерню № 1, площею 178,1 м2; майстерню № 2, площею 366.3 м2; душову, площею 206,4 м2) за товариством з обмеженою відповідальністю "Зборівське Райагропроменерго", м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, код 02769302.

4. Зобовязати Зборівське бюро технічної інвентаризації, вул. Козацька, 3, м. Зборів, Тернопільської області, зареєструвати право власності на будівлі та споруди: контору, площею 181,3 м2; трансформаторну підстанцію, площею 39,2 м2; арт. скважину; водонапірну башту; майстерню № 1, площею 178,1 м2; майстерню № 2, площею 366.3 м2; душову, площею 206,4 м2, що знаходяться за адресою: м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, за товариством з обмеженою відповідальністю "Зборівське Райагропроменерго", м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, код 02769302.

5. Стягнути з Зборівської міської ради, вул. Б. Хмельницького, 24, м. Зборів, Тернопільської області , код 04058410, на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Зборівське Райагропроменерго", м. Зборів, вул. Тернопільська, 49, код 02769302 4.681,86 грн. судового збору.

6. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони у справі, прокурор мають право подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення через місцевий господарський суд.

СуддяН.А. Френдій

Повний текст рішення підписано 08.02.2012р.