Ухвала суду № 21421102, 08.09.2011, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.09.2011
Номер справи
2а-1670/3575/11
Номер документу
21421102
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 вересня 2011 р.Справа № 2а-1670/3575/11

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Дюкарєвої С.В.

Суддів: Жигилія С.П. , Перцової Т.С.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Полтавської обласної Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 03.06.2011р. по справі№2а-1670/3575/11

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Ескулап" <Список ><Текст >

до Полтавської обласної Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів <Текст ><3 особи >

про визнання рішення нечинним,-

ВСТАНОВИЛА:

Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Ескулап"(далі по тексту ТОВ «Ескулап») звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів(далі по тексту Інспекція, відповідач), в якому просив суд визнати нечинними пункт 2 та пункт 3 Розпорядження № 20/17-ОР від 10 грудня 2009 року «Щодо усунення порушень ліцензійних умов», яке видане Полтавською обласною Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 03.06.2011 року по справі № 2а-1670/3575/11 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Ескулап" до Полтавської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів про визнання рішення нечинним задоволено частково.

Скасовано розпорядження Полтавської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів № 20/17-ОР від 10 грудня 2010 року в частині забезпечення в аптечних кіосках (аптечний кіоск № 19 - Полтавська область, Глобинський район, смт. Градизьк, вул. Київська, 44; аптечний кіоск № 22 - Полтавська область, м. Кременчук, вул. Червоноармійська, 50) наявність площі приміщень не менше 21 кв.м., в тому числі 8 кв.м. - зону розміщення обладнання робочих місць персоналу; 10 кв.м. - зону обслуговування населення; 3 кв.м. - вбиральню відповідно до вимог ДБН В.2.2-10/2011 "Будинки і споруди. Заклади охорони здоровя" (п.2.5.18 - Ліцензійних умов).

В інший частині позовних вимог - відмовлено.

Відповідач, не погодившись із вказаною постановою суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваної постанови норм матеріального права, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 03.06.2011 р. по справі № 2а-1670/3575/11, визнати розпорядження Полтавської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів від 10 грудня 2009 року № 20/17-ОР чинним в усіх пунктах.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги послався на порушення судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваної постанов норм ст.58 Конституції України, ст.51 Цивільного кодексу України, Наказу Міністерства охорони здоров`я України № 590 від 01.12.2004 року «Про затвердження опису зовнішнього сигнального показника аптечного складу та його структурних підрозділів», п.п.1.3, 7.1, 7.6, 7.9 Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, затвердженого Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів від 10.06.2009 р. № 98/130, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.06.2009 року за № 57/16587, п.2, п.2.1 Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 13.03.2009 року № 44/27 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами» (далі по тексту Наказ № 44/27), ч.2 розділу 1, п.п.1.7, 2.5.7, 2.5.18 розділу 2 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, затверджених Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 13.03.2009 року № 44/27 (далі по тексту Ліцензійні умови). Зазначив, що плановою перевіркою, проведеною фахівцем Полтавської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів, було виявлено порушення позивачем п.1.1, п.2.5.7, п.2.5.18 Ліцензійних умов. На підставі висновків акту перевірки відповідачем було прийнято Розпорядження про усунення ТОВ «Ескулап» виявлених порушень, однак, позивачем вимоги вказаного розпорядження повністю не виконані. Стверджує, що до спірних правовідносин поширюються вимоги Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, затверджених Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 13.03.2009 року № 44/27, незважаючи на те, що ТОВ «Ескулап» отримало ліцензію на провадження даного виду діяльності до прийняття Наказу № 44/27. Вважає, що оскільки вимоги оскаржуваного розпорядження № 20/17-ОР від 10.12.2009 р. позивачем були частково виконані, є підстави вважати дане розпорядження правомірним.

Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів на підставі.2 ч.1 ст.197 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за можливе розглянути справу за апеляційною скаргою Полтавської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 03.06.2011 р. по справі № 2а-1670/3575/11 за позовом ТОВ «Ескулап» до Полтавської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів про визнання рішення нечинним в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про державну реєстрацію Серія А00 № 214038 Товариство з обмеженою відповідальністю "Ескулап" (ідентифікаційний код 23090810) зареєстровано як юридична особа Виконавчим комітетом Світловодської міської ради Кіровоградської області 03.04.1995 року (а.с.64).

21.03.2007 року ТОВ "Ескулап" отримано ліцензію АВ №326200 на роздрібну торгівлю лікарськими засобами у місцях провадження діяльності товариства : аптечний кіоск №19 за адресою: Полтавська область, Глобинський район, смт.Градизьк, вул.Київська 44, аптечний кіоск №22 за адресою: Полтавська область, м.Кременчук, вул.Червоноармійська, 50 (а.с.59-61).

09.12.2009 року на підставі наказу Полтавської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів №308 від 07.12.2009 року про затвердження плану перевірок співробітниками інспекції проведено планову перевірку дотримання ліцензійних умов Товариством з обмеженою відповідальністю "Ескулап".

Про результати перевірки складено акт перевірки додержання Товариством з обмеженою відповідальністю фірми «Ескулап» Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами № 37/17-ОР від 09.12.2009 р. (а.с.54), яким зафіксовано наступні порушення Ліцензійних умов:

- п.1.1 - порушення п.2 Наказу МОЗ України №590 від 01.12.2004 року "Про затвердження опису зовнішнього сигнального показника аптечного закладу та його структурних підрозділів" , а саме на фасаді будівель, де знаходяться аптечні заклади, відсутні зовнішні сигнальні показники встановленого зразка (аптечний кіоск № 5 Полтавська область, м. Кременчук, проїзд Ярославський 8, аптечний кіоск № 22 Полтавська область, м. Кременчук, вул.Червоноармійська 50);

-п.2.5.7 - не створені необхідні умови для вільного доступу осіб з обмеженими можливостями до аптечного кіоску №19 - Полтавська область., Глобинський район, вул.смт. Градизьк, вул.Київська 44;

- п.2.5.18 - не забезпечена площа приміщення аптечного кіоску № 19 (Полтавська область., Глобинський район, вул.смт. Градизьк, вул.Київська 44.) не менше 21,0 кв.м згідно даного пункту ліцензійних умов (фактична площа 16,10 кв.м.)

- не забезпечена площа приміщення аптечного кіоску №22 (Полтавська область, м. Кременчук, вул.Червоноармійська 50) не менше 21,0 кв.м згідно даного пункту ліцензійних умов (фактична площа 14,80 кв.м.).

На підставі вказаних висновків акту перевірки відповідачем прийнято розпорядження № 20/17-ОР про усунення порушень Ліцензійних умов, яким вирішено зобов`язати ТОВ «Ескулап» усунути порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, затверджених наказом № 44/27 від 03.03.2009 р. Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів, виявлені при перевірці: аптечний кіоск № 5 Полтавська обл.., м. Кременчук, проїзд Ярославський, 8; аптечний кіоск № 19 Полтавська обл., Глобинський район, смт Градизьк, вул. Київська, 44; аптечний кіоск № 22 Полтавська обл., м. Кременчук, вул.. Червоноармійська, 50; аптечний кіоск № 26 Полтавська обл., м. Кременчук, вул.. Червоноармійська, 50, а саме:

1) усунути порушення п.2 Наказу МОЗ України № 590 твід 01.12.2004 р. «Про затвердження опису зовнішнього сигнального показника аптечного закладу та його структурних підрозділів», а саме: на фасаді будівель, де знаходяться аптечні заклади (аптечний кіоск № 5 - Полтавська обл., м. Кременчук, проїзд Ярославський, 8; аптечний кіоск № 22 Полтавська обл., м. Кременчук, вул.. Червоноармійська, 50) забезпечити наявність зовнішніх сигнальних показників встановленого зразка (п.1.1 Ліцензійних умов);

2) створити необхідні умови для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до аптечного кіоску № 19 (Полтавська обл.., Глобинський район, смт Градизьк, вул. Київська, 44) відповідно до вимог ДБН В2.2 17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для мало мобільних груп населення» (п.2.5.7 Ліцензійних умов);

3) забезпечити в аптечних кіосках (аптечний кіоск № 19 - Полтавська обл.., Глобинський район, смт Градизьк, вул. Київська, 44; аптечний кіоск № 22 - Полтавська обл., м. Кременчук, вул.. Червоноармійська, 50) наявність площі приміщень не менше 21 кв.м., в т.ч. 8 кв.м. зону розміщення обладнання робочих місць персоналу; 10 кв.м. зону обслуговування населення, 3 кв.м. вбиральню відповідно до вимог ДБН В2.2 10-2001 (v0002241-01) «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров`я" (п.2.5.18 Ліцензійних умов).

Зобов`язано ТОВ «Ескулап» усунути визначені порушення та письмово поінформувати Полтавську обласну державну інспекцію з контролю якості лікарських засобів про виконання розпорядження по пункту 1 у термін до 10.01.2010 р. та по пунктам 2, 3 у термін до 10.03.2010 р.

01.03.2010 року позивач звернувся до Полтавської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів з проханням надати час з метою усунення порушень ліцензійних умов, що зазначені в розпорядженні, проте, відповідач не врахував дані обставини.

Не погоджуючись з правомірністю винесеного розпорядження позивач звернувся до суду з позовом щодо скасування розпорядження № 20/17-ОР від 10.12.2009 р. про усунення порушень ліцензійних умов.

Задовольняючи позовні вимоги в частині визнання нечинним і скасування п.3 розпорядження № 20/17-ОР, суд першої інстанції виходив з їх обґрунтованості.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог про скасування п.2 спірного розпорядження, суд першої інстанції виходив з того, що вимоги вказаного пункту щодо створення необхідних умов для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до аптечного кіоску № 19 (Полтавська обл.., Глобинський район, смт. Градизьк, вул. Київська, 44) відповідно до вимог ДБН В2.2 17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для мало мобільних груп населення» (п.2.5.7 Ліцензійних умов), позивачем виконані.

Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції з наступних підстав.

Частиною 8 статті 20 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” встановлено, що контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов здійснює орган ліцензування в межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок.

Згідно з п.п.4 п.4 Положення про Державну інспекцію з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоровя, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2008 № 1121 “Деякі питання державного управління у сфері контролю якості лікарських засобів”, Держлікінспекція МОЗ відповідно до покладених на неї завдань, зокрема, вживає заходів до здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства щодо виконання ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі такими засобами.

Відповідно до п.1.3 Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами, затвердженого наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів від 10.06.2009 № 98/130, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26.06.2009 за № 571/16587 (далі по тексту Порядок № 98/130), контроль за додержанням субєктами господарювання ліцензійних умов у межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок здійснюють органи контролю:

Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів та її територіальні органи державні інспекції з контролю якості лікарських засобів в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі як орган ліцензування;

Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва та його територіальні органи як спеціально уповноважений орган з питань ліцензування.

Підпунктом 7.1 цього Порядку № 98/130 визначено, що за результатами планових та позапланових перевірок складаються відповідні акти.

У разі виявлення порушень Ліцензійних умов органи контролю не пізніше 10 робочих днів від дати складення акту перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов видають розпорядження про усунення порушень Ліцензійних умов, яке надсилається ліцензіату з повідомленням про вручення, або орган ліцензування може прийняти рішення про анулювання ліцензії у випадках, передбачених законодавством. Терміни усунення порушень Ліцензійних умов встановлюються органом ліцензування (п.п.7.6 Порядку № 98/130).

З акту перевірки № 37/17-ОР від 09.12.2009 року вбачається, що позивачем порушено п.2.5.7 Ліцензійних умов, а саме не створені необхідні умови для вільного доступу осіб з обмеженими можливостями до аптечного кіоску №19, що знаходиться за адресою Полтавська область., Глобинський район, смт. Градизьк, вул.Київська 44.

Однак, як встановлено в судовому засіданні судом першої інстанції та не заперечується відповідачем, ТОВ «Ескулап» усунуто порушення, передбачене п.12.5.7 Ліцензійних умов, а саме встановлено пандуси.

Так, матеріалами справи підтверджено, що позивачем було вжито заходів на виконання пункту 2 спірного розпорядження від 10.12.2009 № 20/17-ОР щодо усунення порушень ліцензійних умов, а саме: створення необхідних умов для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до аптечного кіоску №19 (п.2.5.7 Ліцензійних умов, затверджених наказом № 44/27), про що поінформовано Полтавську обласну державну інспекцію з контролю якості лікарських засобів.

Відповідно до листа ТОВ «Ескулап» від 04.03.2010 р., останнім повідомлено відповідача про те, що керівництво ТОВ «Ескулап» працює над питанням розроблення документації для виділення землі під встановлення пандусів, а тому просить про встановлення терміну виконання п.2 розпорядження № 20/17-ОР до 01.12.2010 р. (а.с.55).

Враховуючи викладене, підстав для скасування розпорядження Полтавської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів № 20/17-ОР від 10.12.2009 р. не вбачається.

Щодо зафіксованого актом перевірки порушення позивачем п.2.5.18 Ліцензійних умов (незабезпечення площі приміщення аптечного кіоску № 19 (Полтавська область., Глобинський район, смт. Градизьк, вул.Київська 44 - не менше 21,0 кв.м згідно даного пункту ліцензійних умов (фактична площа 16,10 кв.м.) та не забезпечено площі приміщення аптечеого кіоску №22 (Полтавська область, м. Кременчук, вул.Червоноармійська 50) не менше 21,0 кв.м згідно даного пункту ліцензійних умов (фактична площа 14,80 кв.м.), колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ст.8,9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", ліцензійні умови є нормативно-правовим актом, положення якого встановлюють кваліфікаційні, організаційні, технологічні та інші вимоги для провадження певного виду господарської діяльності. Субєкт господарювання зобовязаний провадити певний вид господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, відповідно до встановлених для цього виду діяльності ліцензійних умов. Ліцензійні умови та порядок контролю за їх додержанням затверджуються спільним наказом спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування та органу ліцензування. Ліцензійні умови та зміни до ліцензійних умов підлягають оприлюдненню у порядку, встановленому законодавством, і набирають чинності через десять днів з дати державної реєстрації нормативно-правового акта, якщо в ньому не передбачений пізніший строк набрання чинності. Відповідно до цього Закону ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності: виробництво лікарських засобів, оптова, роздрібна торгівля лікарськими засобами.

Спільним Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства охорони здоров`я України№3/8 від 12.01.2001 року були затверджені "Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами".

Вказані Ліцензійні умови діяли на час прийняття рішення про видачу ТОВ «Ескулап» ліцензії (06.03.2007 р.) та на часвидачі ліцензії (21.03.2007 року) на здійснення роздрібної торгівлі лікарськими засобами, місце провадження діяльності згідно ліцензії аптечний кіоск № 19 Полтавська обл.. Глобинський р-н, смт Градизьк, вул. Київська, 44 та аптечний кіоск № 22 Полтавська обл., м. Кременчук, вул. Червоноармійська, 50.

Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва №44/27 від 03.03.2009 року були затверджені нові "Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами".

Підпунктом 2.5.18 пункту 2.5 пункту 2 «Спеціальні умови» вказаних Ліцензійних умов, затверджених наказом № 44/27, встановлено нові вимоги до приміщень, в яких розміщуються аптечні кіоски, а саме, для кіосків, розміщених на перших поверхах житлових та громадських будинків зокрема, площа не менше 21 кв. м, в т. ч. 8 кв. м - зона розміщення обладнання робочих місць персоналу; 10 кв. м - зона обслуговування населення, 3 кв. м - вбиральня відповідно до вимог ДБН В.2.2-10-2001 "Будинки і споруди. Заклади охорони здоров'я".

Колегія суддів зауважує, що вимоги щодо створення необхідних умов для вільного доступу осіб з обмеженими можливостями та забезпечення площі приміщення аптечних кіосків не менше 21,0 кв.м. були встановлені саме Ліцензійними умовами, затвердженими наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів від 03.03.2009 № 44/27, і до введення цих Ліцензійних умов у дію, не були обовязковими умовами для отримання відповідної ліцензії.

Тобто, на час видачі ліцензії вказані аптечні кіоски вважалися такими, що розміщені у приміщеннях з відповідними характеристиками і площами, та у повній мірі відповідають вимогам чинних на час видачі ліцензії Ліцензійних умов, що підтверджується наданими до матеріалів справи копіями паспортів аптечних закладів (структурних підрозділів) аптечного кіоску № 22 та аптечного кіоску № 19 від аптеки ТОВ фірми «Ескулап» (а.с.62-63).

Слід відмітити, що відповідно до ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони помякшують або скасовують відповідальність особи.

Підпунктом 2.1. п.2 наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів від 03.03.2009 № 44/27, яким затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами (дотримання яких було предметом перевірки 09.12.2009 року ТОВ "Ескулап") прямо визначено, що ліцензії, видані до набрання чинності Ліцензійними умовами, діють до кінця строку, на який вони були видані.

Тобто, цим наказом прямо встановлено, що Ліцензійні умови не розповсюджуються на ліцензії, видані до набрання чинності Ліцензійними умовами.

Строк дії ліцензії на провадження роздрібної торгівлі лікарськими засобами № 326200, виданої ТОВ «Ескулап» 21.03.2007 року, встановлено до 06.03.2012 р.

Таким чином, спірне розпорядження було прийняте відповідачем за результатами перевірки дотримання тих Ліцензійних умов, які прийняті пізніше дати (21.03.2007 року) отримання позивачем ліцензії на здійснення роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

Колегія суддів зауважує, що про неправомірність прийнятого відповідачем рішення свідчить також надане до матеріалів справи рішення Експертно-апеляційної ради при Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва № 15 від 11.11.2010 року, яким задоволено скаргу позивача та скасовано наказ Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів № 364 від 05.10.2010 року про анулювання ліцензії ТОВ "Ескулап" на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, прийнятий у зв`язку з неусуненням позивачем порушень, зазначених у спірному розпорядженні № 20/17-ОР (а.с.39).

Відповідно до ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно;розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Колегія суддів зазначає, що при прийнятті розпорядження № 20/17-ОР в частині зобов`язання позивача забезпечити в аптечних кіосках (аптечний кіоск № 19 Полтавська обл.., Глобинський район, смт Градизьк, вул.. Київська, 44; аптечний кіоск № 22 Полтавська обл., м. Кременчук, вул.. Червоноармійська, 50) наявність площі приміщень не менше 21 кв.м., в т.ч. 8 кв.м. зону розміщення обладнання робочих місць персоналу; 10 кв.м. зону обслуговування населення, 3 кв.м. вбиральню відповідно до вимог ДБН В.2.2-10-2001 (v0002241-01) «Будинки і споруди. Заклади охорони здоров`я (п.2.5.18 Ліцензійних умов) (п.3 розпорядження) відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, необґрунтовано, тобто без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Згідно ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач правомірність прийнятого розпорядження № 20/17-ОР в частині зобов`язання позивача виконати п.2.5.18 Ліцензійних умов, належним чином не довів.

Підсумовуючи викладене, колегія суддів підтверджує, що при прийнятті рішення у справі суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги з наведених підстав висновків суду не спростовують.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Полтавської обласної Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів - залишити без задоволення.

Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 03.06.2011р. по справі№2а-1670/3575/11 -залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя<підпис >Дюкарєва С.В.

Судді<підпис >

<підпис >Жигилій С.П. Перцова Т. С. <Список ><Текст > <повний текст ><Дата ><р. >