Єдиний державний реєстр судових рішень 01.12.2011
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2011 р. Справа № 2а/0470/11772/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого Чорної В.В.
при секретарі судового засіданняМолчановій В.В.
за участі представника позивачаОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району про стягнення штрафу згідно постанови № 01/10-18-027-002 від 17.02.2011 р.,-
в с т а н о в и в :
20 вересня 2011 року Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району про стягнення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1020 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що на підставі акту обстеження від 07.10.2010 р., в якому зафіксовано факти порушення відповідачем законодавства про електроенергетику, позивачем видано припис № 01/10-П-0458 від 07.10.2010 р., із зазначенням обовязкових для виконання заходів та строків їх виконання. При перевірці виконання Комунальним виробничим житловим ремонтно-експлуатаційним підприємством Красногвардійського району вимог припису від 07.10.2010 р., посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області встановлено факт невиконання вимог припису, про що складено акт перевірки № 01/10-18-0121 від 09.02.2011 р. У відповідності до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», у звязку з ухиленням відповідача від виконання припису № 01/10-П-0458 від 07.10.2010 р., позивачем винесено постанову № 01/10-18-027-002 від 17.02.2011 р. про накладення на Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Красногвардійського району штрафу за порушення законодавства про електроенергетику в сумі 1 020 грн. Добровільно відповідач штраф не сплачує, що стало підставою для звернення позивача до суду.
В судовому засіданні представник позивача за довіреністю ОСОБА_1 підтримав позовні вимоги в повному обсязі, просив адміністративний позов задовольнити, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи (а.с. 56), свого представника в судове засідання не направив, заперечень проти позову не надав, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався. За таких обставин, у відповідності до вимог ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України, справу розглянуто без його участі.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 р. № 575-97/ВР, державний нагляд в електроенергетиці здійснює, зокрема, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Статуту (в новій редакції), затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України від 13.10.2009 р. № 527, Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»засноване на державній власності, та підпорядковується Міністерству палива та енергетики України відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 р. № 598/2000 «Про Міністерство палива та енергетики України»(а.с. 11).
У відповідності до п.п. 1.1. п. 1 Положення про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», позивач є відокремленим підрозділом державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»(а.с. 20).
Згідно п. 1.3 Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області, затвердженого директором Головдерженергонагляду головним державним інспектором України з енергетичного нагляду 03.03.2009 р., інспекція є структурним підрозділом відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпропетровському регіоні»Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», та не є юридичною особою (а.с. 35).
У відповідності до пп. 2.1.1. п.2.1 розділу 2 Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області, основним завданням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області є здійснення допоміжних заходів із забезпечення надійного і сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України відповідно до законодавства, контроль за дотриманням субєктами електроенергетики, субєктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання енергії (а.с. 36).
Підпунктом 3.2.2 п. 3.2 розділу 3 Положення про Державну інспекцію з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області, передбачено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області має право здійснювати в установленому порядку обстеження (перевірку), огляд, інспектування електричних і теплових установок та мереж субєктів електроенергетики, та субєктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії, а також складати за їх результатами відповідні акти (а.с. 40).
07.10.2010 р. державними інспекторами з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області Євтушенко Ю.Г. проведено обстеження Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району з питань виконання комплексу заходів із забезпечення стійкої роботи енергетичного господарства в осінньо-зимовий період, та в умовах надзвичайних ситуацій, за результатами якого складено акт № 01/10-А-0972 від 07.10.2010 р. (а.с. 44-46).
Зазначений акт обстеження без заперечень підписаний інженером Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району. З актом ознайомлений, та примірник акту отримав особисто начальник підприємства (а.с. 45).
На підставі ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», 07.10.2010 р. посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області на адресу Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району внесено припис № 01/10-П-0458, яким визначено перелік обовязкових заходів для усунення виявлених перевіркою порушень законодавства, та який було отримано директором Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району в день його винесення (а.с. 47-48).
09.02.2011 р., з метою перевірки виконання вимог припису, посадовими особами позивача проведено перевірку виконання відповідачем вимог припису № 01/10-П-0458 від 07.10.2010 р., про що складено акт перевірки № 01/10-18-0121 від 09.02.2011 р. Перевіркою встановлено факт невиконання підприємством вимог припису від 07.10.2010 р., що відображено в акті перевірки. Зазначений акт перевірки без заперечень підписано інженером Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району (а.с. 49).
Відповідно до абз. 4. 5 п. 13 «Положення про державний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2006 р. № 131), головний державний інспектор України з енергетичного нагляду, його заступники, старші державні інспектори з енергетичного нагляду та державні інспектори з енергетичного нагляду під час виконання своїх функцій мають право: видавати в межах своєї компетенції суб'єктам електроенергетики, суб'єктам відносин у сфері теплопостачання і споживачам електричної енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення виявлених Держенергонаглядом порушень нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері електроенергетики та теплопостачання і здійснювати контроль за їх виконанням, вимагати в межах своєї компетенції від суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії вжиття заходів для усунення виявлених Держенергонаглядом порушень.
Пунктом 11 зазначеного Положення передбачено право Держенергонагляду застосовувати до суб'єктів господарської діяльності штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством.
Згідно ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Санкції, передбачені частиною третьою статті 27 Закону України «Про електроенергетику», застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312, встановлено, що штрафи за порушення законодавства про електроенергетику накладаються на суб'єктів господарської діяльності за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій; рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії; рішення про накладення штрафу оформляється постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
17.02.2011 р. старшим державними інспекторами з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області винесено постанову № 01/10-18-027-002 про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, яку 18.02.2011 р. отримано начальником Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району (а.с. 50).
Постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику відповідачем не оскаржувалася. У добровільному порядку штраф також не був сплачений.
Відповідно до ч. 6 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», суми штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
Відповідно до пункту 10 «Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, штраф повинен бути сплачений протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Дніпропетровській області діяла в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами України, сума штрафу на даний час є узгодженою, а тому позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122, 160-162, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» - задовольнити.
Стягнути з Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Красногвардійського району (код ЄДРПОУ 03341240) на користь державного бюджету (п/р 31118106700002 у банку ГУДКУ у Дніпропетровській області, код ОКПО 23928791, МФО 805012, одержувач Державний бюджет, м. Дніпропетровськ, код бюджетної класифікації 21081100) штраф згідно постанови № 01/10-18-027-002 від 17.02.2011 р. в сумі 1 020 грн. (одна тисяча двадцять гривень).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було прийнято у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складений 28.11.2011 р.
СуддяВ.В.Чорна