Постанова № 2134413, 24.06.2008, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.06.2008
Номер справи
7/117
Номер документу
2134413
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09:45 год.

24.06.2008 р. № 7/117

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. при секретарі судового засідання Келеберда О.Г. вирішив адміністративну справу

Дочірнього підприємства "Київолтурист" Закритого акціонерного товариства "Укрпрофтур"

до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області

проскасування повідомлення - рішення ,

Представники:

від позивачаДенисюк В.С., за довіреністю

від відповідачаОпанасюк В.А., Лукянчикова О.П., Замашнюк І.В., за довіреністю

Дочірнє підприємство “Київоблтурист” Закритого акціонерного товариства “Укрпрофтур” звернулось до суду з позовом до Ірпінської обєднаної державної податкової інспекції Київської області про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Ірпені № 0000632310/0/10462 від 08.06.2007 р.

За позовними вимогами висновки перевіряючих стосовно того, що орендне підприємство туристичний готель “Ірпінь” не понесло витрат на придбання або виготовлення орендованого державного (комунального) майна, і, що орендар не вправі відносити амортизаційні відрахування на зменшення оподатковуваного прибутку не відповідає дійсності, оскільки п.п.8.1.1, 8.1.2 п.8.1 ст. 8 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” не містять вказівки, що амортизаційні відрахування проводяться лише тими платниками податків - власниками, які безпосередньо понесли витрати на придбання, виготовлення або поліпшення основних фондів.

Відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує, посилаючись на встановлене актом перевірки та зазначає, що орендар державного майна не здійснював витрат з придбання або виготовлення державного майна, то відповідно він має право нараховувати амортизаційні відрахування у бухгалтерському обліку та не має такого права у податковому обліку, а винесене податкове повідомлення-рішення повністю відповідає вимогам чинного законодавства.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, - встановив:

Державною податковою інспекцією в м. Ірпені Київської області було проведено невиїзну документальну перевірку Орендного підприємства туристичний готель “Ірпінь” з питань дотримання вимог податкового законодавства та щодо правильності нарахування амортизаційних відрахувань за період з 01.04.2004 по 31.03.2007 р.р.

За результатами перевірки ДПІ в м. Ірпені Київської області (далі відповідач) було складено акт №944/23-2/00185117 від 30.05.2007р. (надалі акт перевірки), на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення від 08.06.2007р. № 0000632310/0/10462 про визначення суми податкового зобовязання з податку на прибуток у розмірі 122505,0грн., в т.ч. 81670,00 грн. за основним платежем та 40835,00 грн. штрафні (фінансові) санкції

Не погоджуючись із винесеним податковим повідомленням-рішенням Оренднє підприємство туристичний готель “Ірпінь”, в порядку визначеному п.п.5.2.2 п.5.2 ст. 5 Закону України від 21.12.2000 № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” звертався зі скаргами до ДПІ в м. Ірпені Київської області, ДПА в Київській області та ДПА України. Кожна з вказаних інстнацій залишили оскаржуване податкове повідомлення-рішення без змін, а скаргу без задоволення.

Відповідно до довідки ЄДРПОУ №1892, правовий статус філії турготель „Ірпінь” визначений: „без права юридичної особи”, а головним підприємством є Дочірнє Підприємство „Київоблтурист”. Тобто, відповідно до ст.80 Цивільного Кодексу України позивач наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, та може бути відповідачем в суді.

Як вбачається із матеріалів справи, Орендному підприємству туристичний готель “Ірпінь” згідно договору оренди № 2 від 04.01.2003 р. переданий цілісний майновий комплекс, який належить на праві власності Федерації профспілок України та є у безстроковому користуванні Дочірнього підприємства “Київоблтурист”. Договір оренди передбачає, що орендар нараховує та залишає у своєму розпорядженні амортизаційні відрахування та використовує виключно на відновлення орендованих основних засобів, а також сплачує за орендоване майно орендну плату ДП “Київоблтурист”, яка включає в себе залишкову вартість основних засобів помножену на орендну ставку за користування цілісним майновим комплексом (надалі ЦМК).

Відповідно до п. 2.4 зазначеного договору амортизаційні відрахування на орендованому ЦМК нараховує та залишає у своєму розпорядженні Орендар ОП турготель «Ірпінь»і використовує виключно на відновлення орендованих основних засобів.

Орендна плата встановлюється в грошовій формі і сплачується ОП турготель «Ірпінь»Дочірньому підприємству “Київоблтурист” незалежно від наслідків господарської діяльності. Орендна плата визначається орендодавцем згідно з Порядком розрахунку орендної плати за оренду цілісного майнового комплексу, що є в безстрокову користуванні ДП “Київоблтурист” та належить на праві власності Федерації профспілок України і становить 7050,00 грн. на місяць.

В акті перевірки встановлено порушення п.п. 8.1.1 п.8.1 ст. 8 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” та зазначено, що ОП турготель “Ірпінь” неправомірно нараховано амортизацію на орендований ЦМК та зменшено валовий дохід на суму амортизаційних відрахувань в податковому обліку, з віднесенням витрат на орендну плату.

Однак, судом встановлено, що Орендне підприємство туристичний готель “Ірпінь” зареєстроване Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області 15.003.1994р. (код ЄДРПОУ 00185117). Філія турготель “Ірпінь” (код ЄДРПОУ 33942410) зареєстрована Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією 04.01.2006р. як відокремлений підрозділ Дочірнього підприємства “Київоблтурист” (код ЄДРПОУ 02605486).

Згідно Доповнення до Положення про філію турготель “Ірпінь” Дочірнього підприємства “Київоблтурист” Українського акціонерного товариства по туризму та екскурсіях “Укрпрофтур” від 14.06.2006р. філія турготель “Ірпінь” є правонаступником Орендного підприємства турготель “Ірпінь”.

У той же час як свідчать додані до справи документи Орендне підприємство туристичний готель “Ірпінь” на час прийняття оспорюваного податкового повідомлення-рішення та на час розгляду спору в суді з державного реєстру не виключено. Суду не надано доказів, які б свідчили про закінчення процедур з ліквідації та передавання майна Орендного підприємства правонаступнику.

За таких обставин, висновки про правонаступництво відповідача після Орендного підприємства туристичний готель “Ірпінь” є передчасними та необґрунтованими, а оспорюване податкове повідомлення-рішення прийнято до філії турготель „Ірпінь” не обґрунтовано.

Згідно з ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Всупереч наведеним вимогам відповідач як субєкт владних повноважень не довів правомірності прийнятого ним спірного податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України.

Всупереч наведеним вимогам відповідач як субєкт владних повноважень не довів правомірності прийнятих ним рішень у повному обсязі.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94 , 97, 158-163, 227 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати нечинним податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Ірпені № 0000632310/0/10462 від 08.06.2007р.

Постанова відповідно до ч.1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 12.08.2008

Суддя Арсірій Р.О.