Рішення № 21322687, 30.01.2012, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
30.01.2012
Номер справи
27/106
Номер документу
21322687
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30.01.12 Справа№ 27/106

За позовом: Галицької районної адміністрації Львівської міської ради, м. Львів

До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Інтер Лев”, м. Львів

Третя особа: Львівська міська рада, м. Львів

про демонтаж літнього майданчика

Суддя Манюк П.Т.

При секретарі Альховській І.Б.

Представники:

від позивача: не з”явився

від відповідача: Рісний М.Б. - представник

від третьої особи: ОСОБА_1.- представник

Зміст ст.22 ГПК України представникам відповідача та третьої особи розяснено.

Суть спору.

Розглядається справа за позовом Галицької районної адміністрації Львівської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю „Інтер Лев” про демонтаж літнього майданчика.

Хід розгляду справи відображено у відповідних ухвалах суду

Ухвалою господарського суду від 14.09.2009 року залучено до участі у справі Львівську міську раду в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.

Ухвалою господарського суду від 19.04.2010 року провадження у справі № 27/106 було зупинено в зв”язку тим, що в Галицькому районному суді м.Львова відкрито провадження у справі № 2а-572/2010 р. за позовом ТзОВ “Інтер Лев”до Галицької районної адміністрації Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження Галицької районної адміністрації Львівської міської ради від 12.05.2009 р. № 345 “Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на вул.Краківській, 5”.

У звязку з тим, що Постановою Верховної Ради України суддю господарського суду Львівської області Судову-Хомюк Н.М. обрано суддею Львівського апеляційного адміністративного суду, зупинену нею справу № 27/106 передано для подальшого розгляду по суті судді Манюку П.Т.

Ухвалою господарського суду від 29.11.2011 року провадження у справі № 27/106 поновлено.

Розгляд справи відкладався з підстав, викладених у відповідних ухвалах суду.

Представник позивача в попередніх судових засіданнях позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні 30.01.2012 р. позовні вимоги заперечив. 23.01.2012 р. подав суду клопотання про зупинення провадження у справі, яке судом відхилене з мотивів що знаходження в провадженні господарського суду Львівської області справи № 5015/5438/11 (на даний час провадження у якій зупинене у звязку з призначенням комплексної будівельно-технічної та товарознавчої експертизи) не робить неможливим розгляд справи № 27/106.

Представник третьої особи в судовому засіданні 30.01.2012 р. позовні вимоги підтримав.

Розглянувши матеріали, суд встановив наступне.

Галицька районна адміністрація Львівської міської ради (надалі позивач) звернулася до господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Інтер Лев” (надалі відповідач) про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика, розташованого за адресою: м.Львів, вул. Краківська, 5.

В обгрунтування позовних вимог покликається на те, що 27.04.2009 р. Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради скеровано на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю „Інтер Лев” припис, яким зобовязано в термін до 30.04.2009 р. демонтувати самовільно встановлений літній майданчик за адресою: м. Львів, вул. Краківська, 5 у звязку з відсутністю дозвільних документів.

Однак вимоги вказаного припису відповідач не виконав.

06.05.2009 р. на адресу Галицької районної адміністрації Львівської міської ради надійшов припис прокурора Галицького району м.Львова про усунення порушень Закону України «Про благоустрій населених пунктів». Вказаним приписом Галицьку районну адміністрацію Львівської міської ради зобовязано невідкладно вжити заходів у межах компетенції по усуненню виявленого порушення вимог чинного законодавства та вирішити питання про звернення до суду із позовною заявою про примусовий демонтаж літнього майданчика на вул. Краківській,5 у м.Львова, встановлений ТзОВ «Інтер Лев».

На виконання вказаного припису та з метою забезпечення благоустрою території району, враховуючи відсутність дозвільних документів на розміщення літнього майданчика за адресою: вул. Краківська, 5, керуючись ухвалами Львівської міської ради від 05.03.2009 р. № 2452 «Про затвердження Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м.Львові біля обєктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності»та від 26.10.2000 року № 816 «Про правила благоустрою і утримання території м.Львова», 12.05.2009 р. головою Галицької районної адміністрації Львівської міської ради винесено розпорядження № 345 «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на вул..Краківській, 5».

22.05.2009 року Галицькою районною адміністрацією Львівської міської ради на виконання вимог зазначеного розпорядження скеровано на адресу відповідача попередження про зобовязання терміново демонтувати самовільно встановлений літній майданчик за адресою: м.Львів, вул. Краківська, 5. Однак, відповідачем повторно таке зобовязання не виконано.

26.05.2009 р., 09.12.2011 р. комісіями працівників Галицької районної адміністрації Львівської міської ради з виходом на місце складено акти про те, що вимогу демонтувати літній майданчик на вул. Краківській, 5, який належить відповідачу, не виконано, майданчик продовжує функціонувати.

На підставі наведеного, позивач просить зобовязати Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтер Лев»демонтувати самочинно встановлений літній майданчик, розташований за адресою: м. Львів, вул. Краківська, 5.

В судовому засіданні 30.01.2012 р. представник відповідача позовні вимоги заперечив з мотивів, що з 01.01.2012 р. набув чинності Закон України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарювання», який не передбачає видачу дозволу на розміщення літнього майданчика.

В судовому засіданні 30.01.2012 р. представник Львівської міської ради позовні вимоги підтримав повідомивши, що розміщення відкритих літніх майданчиків біля обєктів ресторанного господарства має сезонний характер з 1 квітня по 1 листопада поточного року. Зважаючи на відсутність у відповідача будь-яких документів на функціонування літнього майданчика, а також зимовий період, протягом якого літні майданчики не підлягають розміщенню, просив позов задоволити.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши всі докази по справі в їх сукупності, суд дійшов до висновку про те, що позов, підлягає до задоволення з наступних мотивів.

Частинами 1, 4 статті 20 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Рішення місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо благоустрою території певного населеного пункту є обов'язковим для виконання розміщеними на цій території підприємствами, установами, організаціями та громадянами, які на ній проживають.

Відповідно до пункту 10 статті 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" (в редакції чинній до 17.02.2011 р.) та пункту 1.3. Порядку отримання дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків у м. Львові біля обєктів ресторанного господарства для здійснення підприємницької діяльності, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 2452 від 05.03.2009 р. (надалі - Порядок) (з наступними змінами і доповненнями), дозволи на встановлення літніх майданчиків видає управління архітектури департаменту містобудування (Львівської міської ради) на підставі позитивних висновків комісії з видачі дозволів на встановлення відкритих літніх майданчиків.

Відкритий літній майданчик стаціонарний або тимчасовий (щоденного демонтажу) пункт ресторанного господарства, який розташовується виключно біля стаціонарного закладу (ресторану, кафе, бару, їдальні) у теплий період року з 1 квітня по 1 листопада і не має закритого приміщення для тимчасового перебування людей.

Пунктом 4.1 Порядку визначено, що контроль за дотриманням цього порядку здійснюють районні адміністрації за місцем знаходження літнього майданчика.

Згідно з пунктом 4.2.3 Порядку, демонтажу підлягають самочинно встановлені майданчики. Районні адміністрації забезпечують демонтаж літніх майданчиків на підставі рішення суду. Відповідно до пункту 6.4.1 Порядку демонтажу підлягають самочинно встановлені літні майданчики.

Статтею 144 Конституції України, ч. 1 ст. 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачено, що акти органів самоврядування, прийняті в межах своїх повноважень, є обовязковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, обєднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

12.05.2009 р. головою Галицької районної адміністрації Львівської міської ради винесено розпорядження № 345 «Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на вул..Краківській, 5»яким попереджено відповідача про необхідність добровільного демонтажу самочинно встановленого ним літнього майданчика на вул. Краківській, 5 до 20.05.2009 р.

Однак на час розгляду справи вказане розпорядження відповідачем не виконане, літній майданчик на вул. Краківській, 5 ним не демонтований

Заперечення відповідача про те, що з 01.01.2012 р. набув чинності Закон України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарювання», яким затверджено перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, який не передбачає видачу дозволу на розміщення літнього майданчика, та який забороняє вимагати від субєктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, необхідність отримання яких не передбачена законом та які не внесені до Переліку, затвердженого цим Законом, суд вважає такими, що грунтуються на вказаному Законі.

В той же час суд зауважує, що на час звернення позивача з позовом до суду, відповідачу, для розміщення літнього майданчика, необхідним був відповідний дозвіл.

Незважаючи на те, що Законом України «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарювання», затверджено перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, яким не передбачено видачу дозволу на розміщення літнього майданчика, у відповідача на час розгляду справи відсутні будь-які інші документи, які б підтверджували його право на розміщення літнього майданчика (договір користування чи оренди землі - тротуару на вул. Краківській, 5 у центральній частині міста Львова, договір оренди конструктивних елементів благоустрою міста, тощо).

Оскільки відповідач без дотримання належного дозвільного порядку розмістив відкритий літній майданчик за адресою: м. Львів, вул. Краківська, 5, в порушення розпорядження голови Галицької районної адміністрації від 12.05.2009 р. № 345 не демонтував самочинно встановлений відкритий літній майданчик, тому вимоги позивача про його демонтаж є обгрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи те, що спір виник внаслідок неправомірних дій відповідача, судові витрати покладаються на відповідача.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 10, 20 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, ст. 73 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. ст. 4, 33, 34, 49, 82-84, Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задоволити повністю.

2. Зобовязати Товариство з обмеженою відповідальністю „Інтер Лев” (79054, м. Львів, вул. Петлюри, 2а, код ЄДРПОУ 19165376) демонтувати самочинно встановлений літній майданчик, розташований за адресою: м. Львів, вул. Краківська, 5.

3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Інтер Лев” (79054, м. Львів, вул. Петлюри, 2а, код ЄДРПОУ 19165376) на користь Галицької районної адміністрації Львівської міської ради (м. Львів, вул. Ференца Ліста, 1, код ЄДРПОУ 20847537) 85 грн. державного мита та 315 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

4. Накази видати відповідно до ст. 116 ГПК України.

Суддя Манюк П.Т.