Ухвала суду № 21103870, 18.01.2012, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.01.2012
Номер справи
2а/1770/3676/11
Номер документу
21103870
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

______________

Справа № 2а/1770/3676/11

Головуючий у 1-й інстанції: Дудар О.М.

Суддя-доповідач:Жизневська А.В.

УХВАЛА

іменем України

"18" січня 2012 р. м. Житомир

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегіі:

головуючого судді Жизневської А.В.

суддів: Котік Т.С.

Малахової Н.М.,

при секретарі Лабунській Ю.В. ,

за участю представника регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області,

розглянувши апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю" Лагуна-РА" на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "27" вересня 2011 р. у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю" Лагуна-РА" <Текст >до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області про визнання нечинним та скасування рішення про застосування фінансових санкцій ,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 27.09.2011 року у задоволені позову відмовлено.

В апеляційній скарзі апелянт, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказану постанову та прийняти нову про задоволення позову.

Перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Суд встановив, що 07.07.2011 р. працівниками Регіонального управління Департаменту САТ ДПА у Рівненській області (далі-Регіональне управління) проведено перевірку дотримання вимог чинного законодавства в сфері обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів господарської одиниці - нічного клубу «Лагуна», який розташований за адресою: м.Рівне, вул.Соборна, 191, та належить ТОВ «Лагуна-РА» (далі-Товариство). Підставою для проведення фактичної перевірки Товариства стало отримання відповідачем листа прокуратури м.Рівне від 05.07.2011р. №66-2661вих-11 з вимогою виділити працівників Регіонального управління для проведення перевірки закладів дозвілля, громадського харчування, комп'ютерних та ігрових залів (а.с.22).

За наслідками перевірки складено акт від 07.07.2011р. за реєстраційним №177/01/33618822 (а.с.25-26), яким зафіксовано відсутність наочної інформації щодо заборони куріння та наочної інформації у спеціально відведених для куріння місцях, яка повинна складатися із графічного знака та тексту, передбаченого Законом №481/95-ВР.

21.07.2011р. Регіональним управлінням на підставі акту перевірки, згідно абз.10 ч.2 ст.17 Закону №481/95-ВР, прийнято рішення №1711111600/32 про застосування до ТОВ «Лагуна-РА» фінансових санкцій - штрафу в розмірі 3400,00 грн. Підставою зазначено порушення вимог ч.3, ч.4 ст.15-2 Закону №481/95-ВР.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв» від 21.01.2010р. №1824-VI (далі - Закон №1824-УІ) внесено зміни до статті 15-2 Закону N481/95-ВР. Ці зміни, серед іншого, були спрямовані на досягнення соціального ефекту - пропагування здорового способу життя шляхом відображення негативного впливу куріння на стан здоров'я людини, зменшення впливу тютюнового диму на пасивних курців, що вимушені були поглинати цей дим всупереч їх волі у зв'язку з перебуванням в одному приміщенні разом з курцями.

Статтею 15-2 Закону №481/95-ВР передбачено, що у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!". У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знаку та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!". У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.

Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів. У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

За приписами ст.17 Закону №481/95-ВР за не обладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 цього Закону до суб'єкта господарювання застосовуються штраф у розмірі 3400грн.

В ході судового розгляду зясовано, що Товариство не заперечує обставини щодо порушення ним вимог ст.15-2 Закону N481/95-ВР, а неправомірність оспорюваного рішення воно обґрунтовує лише відсутністю компетенції відповідача на проведення відповідних перевірок та прийняття рішення про застосування штрафних санкцій за вказане порушення.

Однак, вказане спростовується наступним.

За змістом ст.16 Закону N481/95-ВР - контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України. Частина 4 ст.17 вказаного Закону визначає, що рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами державної податкової служби та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

На виконання Указу Президента України від 11.07.2001р. №510 «Про посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» Кабінетом Міністрів України постановою від 07.08.2001р. №940 «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та справлянням акцизного збору» утворено у складі Державної податкової служби Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів (далі - Департамент) як самостійний функціональний підрозділ з правами юридичної особи, у складі державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, м.Києві та Севастополі - регіональні управління Департаменту з правами юридичної особи та їх територіальні підрозділи.

Державною податковою адміністрацією України наказом від 10.02.2007р. №71 затверджено Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 12.02.2007р. за №116/13383 (далі Положення №71). Згідно п.6.1 цього Положення Департаменту підпорядковані регіональні управління, які функціонують у складі державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. За Регіональними управліннями у межах їх компетенції закріплені функції, в тому числі: контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів; контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства з питань зберігання, транспортування та реалізації спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; ліцензування діяльності суб'єктів господарювання з роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, зупинення дії та. анулювання виданих ними ліцензій; застосування до суб'єктів господарювання у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами; звернення до суду з позовами, в тому числі про стягнення з суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини при здійсненні роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами.

Даючи правовий аналіз діям Регіонального управління, суд дійшов вірного висновку про те, що воно є самостійним органом державної податкової служби, функції якого затверджені Кабінетом Міністрів України. Воно має повноваження на видання наказу та направлення на проведення фактичної перевірки, а також на проведення перевірки за додержанням суб'єктами господарювання вимог законодавства при здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Таким чином, посадові особи Регіонального управління діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, тому суд обґрунтовано визнав оспорюване рішення про застосування фінансових санкцій правомірним, у звязку із чим були відсутні підстави для задоволення позову.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого судового рішення. Постанову прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права, підстави для її скасування відсутні.

Керуючись ст.ст.195, 198, 200, 205, 206, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю" Лагуна-РА" залишити без задоволення, а постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 27 вересня 2011 року - без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя <(підпис) >А.В. Жизневська

судді: <(підпис) >Т.С. Котік Н.М. Малахова А.В. Жизневська Роздруковано та надіслано: 1- в справу

2 - позивачу Товариство з обмеженою відповідальністю" Лагуна-РА" вул.Соборна, 191,Рівне,33001

3- відповідачу Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту ,алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області вул.Черняка,6,м.Рівне,33000

<Текст >