Постанова № 21082792, 01.11.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.11.2011
Номер справи
2а-12037/11/2670
Номер документу
21082792
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

01 листопада 2011 року 10:30 № 2а-12037/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В. розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовомдержавної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва

до товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»

простягнення заборгованості у розмірі 2823148,06 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Святошинському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»суми податкового боргу у розмірі 2823148,06 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»узгодженого податкового боргу, який самостійно відповідачем не сплачений.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25 серпня 2011 року в адміністративній справі №2а-12037/11/2670 відкрито скорочене провадження та встановлено відповідачеві строк для подання заперечень проти позову та всіх доказів на їх підтвердження, а також повідомлено, що у разі визнання позову він може у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати до суду відповідну заяву про визнання позову.

Ухвалу про відкриття скороченого провадження направлено за адресою, за якою товариство з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, та вручено уповноваженій особі відповідача, що підтверджується матеріалами справи. Справу розглянуто після отримання судом підтвердження про вручення поштової кореспонденції суду відповідачу.

Відповідно до статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців товариство з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»зареєстровано як юридична особа 04.12.2008. Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків від 05.01.2011 №1111 відповідач взятий на облік в органах державної податкової служби 05.12.2008, на момент видачі довідки перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Вишгородському районі міста Києва як платник податків.

Згідно з обліковою карткою платника податків за товариством з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»обліковується податковий борг у сумі 2823148,06 грн. з податку на прибуток та податку на додану вартість.

Так, державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва проведено перевірку дотримання вимог діючого податкового законодавства в частині своєчасності подання податкових декларацій, розрахунків відповідачем.

За результатами вказаної перевірки державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва складено акт перевірки від 01.04.2011 № 242/15-420, яким зафіксовано порушення відповідачем пункту 49.18 статті 49 розділу ІІ Податкового кодексу України, а саме несвоєчасне подання податкової декларації по податку на додану вартість.

На підставі акту перевірки від 01.04.2011 № 24215-420 державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва винесено податкове повідомлення-рішення від 01.04.2011 №0003341502, яким відповідачеві визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 170,00 грн.

Крім того, органом державної податкової служби проведено документальну невиїзну перевірку щодо дотримання відповідачем вимог податкового законодавства за період з 01.04.2009 по 01.05.2009 року.

За результатами вказаної перевірки складено акт перевірки від 29.12.2010 №2954/23-2/36076514, яким зафіксовано порушення відповідачем підпункту 7.2.1 пункту 7.2 статті 7, підпункту 7.2.3 пункту 7.2 статті 7, підпункту 7.2.6 пункту 7.2 статті 7, підпункту 7.4.4 пункту 7.4 статті 7, підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7, підпункту 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин, пункту 5.1 статті 5, підпункту 5.3.9 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин.

На підставі акту перевірки від 29.12.2010 №2954/23-2/36076514 органом державної податкової служби винесено податкове повідомлення-рішення від 18.01.2011 №0000022300/0 яким відповідачеві визначено податкове зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 1262395,41, у тому числі за штрафними санкціями 252479,08 грн. та податкове повідомлення-рішення від 18.01.2011 №0000012300/0, яким відповідачеві визначено податкове зобовязання з податку на прибуток підприємств у розмірі 1577993,65 грн., у тому числі за штрафними санкціями 315598,73 грн.

Заборгованість зменшено у звязку з переплатою.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію або якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Згідно із пунктом 58.1 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

У свою чергу, згідно з пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Відповідно до пунктів 113.1 та 113.3 статті 113 Податкового кодексу України строки застосування, сплата, стягнення та оскарження сум штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) здійснюються у порядку, визначеному цим Кодексом для сплати, стягнення та оскарження сум грошових зобов'язань. Суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори. Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до пункту 58.3 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Як вбачається з матеріалів справи податкові повідомлення-рішення від 18.01.2011 №0000022300/0, від 18.01.2011 №0000012300/0 та від 01.04.2011 №0003341502 є врученими із врахуванням названих приписів Податкового кодексу України.

Оскільки товариством з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»не надано суду доказів сплати наявної заборгованості у встановлений законом строк, а також інформації від відповідача щодо оскарження ним податкових повідомлень-рішень, суд дійшов висновку про узгодженість податкового зобовязання.

Згідно з пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до пункту 58.3. статті 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Державною податковою інспекцією за адресою реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС» надіслано податкову вимогу від 07.02.2011 №122, яка повернулась у звязку з неможливістю вручення. Таким чином, така податкова вимога відповідно до вимог законодавства вважається врученою.

Доказів оскарження товариством з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС »вказаних податкових вимог суду не надано.

Обліковою карткою товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»підтверджується наявність заявленої заборгованості на час розгляду справи.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Враховуючи викладене, зважаючи на те, що товариством з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»не надано суду доказів сплати суми заборгованості у добровільному порядку або ж доказів оскарження податкової вимоги та податкових повідомлень-рішень у судовому порядку, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»суми податкового боргу у розмірі 2823148,06 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 35, 69, 70, 71, 158-163 та 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»(03148, місто Київ, Святошинський район, вулиця Григоровича-Барського, будинок 7, квартира 38, код ЄДРПОУ 36076514) податкову заборгованість по податку на прибуток підприємств у сумі 1575063,55 грн.(один мільйон пятсот сімдесят пять тисяч шістдесят три гривні 55 копійок) на р/р 31118009700009 в ГУ ДКУ у місті Києві, МФО 820019, КЕКД 11021000, одержувач УДК у Святошинському районі міста Києва, ідентифікаційний код 26077945.

3.Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ОЛ СЕРВІС»(03148, місто Київ, Святошинський район, вулиця Григоровича-Барського, будинок 7, квартира 38, код ЄДРПОУ 36076514) податкову заборгованість по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 1248084,51 грн. (один мільйон двісті сорок вісім тисяч вісімдесят чотири гривні 51 копійка) на р/р 31110029700009, МФО 820019, КЕКД 14010100, одержувач - УДК у Святошинському районі міста Києва, ідентифікаційний код 26077945.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.

Суддя А.В. Літвінова