Постанова № 21082791, 07.11.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.11.2011
Номер справи
2а-13431/11/2670
Номер документу
21082791
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

місто Київ

07 листопада 2011 року 16:00 № 2а-13431/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В. розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовомдержавної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва

доОСОБА_1,

простягнення заборгованості у розмірі 12032,62 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція у Соломянському районі міста Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення з ОСОБА_1 податкової заборгованості у розмірі 12032,62 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у ОСОБА_1 узгодженого податкового боргу, який самостійно відповідачем не сплачений.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 26 вересня 2011 року в адміністративній справі №2а-13431/11/2670 відкрито скорочене провадження та встановлено відповідачеві строк для подання заперечень проти позову та всіх доказів на їх підтвердження, а також повідомлено, що у разі визнання позову він може у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати до суду відповідну заяву про визнання позову.

Ухвалу про відкриття скороченого провадження направлено за адресою відповідача. Проте у встановлений судом строк заперечення проти позову або заява про визнання позову від відповідача до суду не надходили.

Відповідно до статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) відповідно до довідки державної податкової інспекції у Соломянському районі від 06.05.2008 №24003/29-221 перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Соломянському районі міста Києва як платник податків.

Згідно з довідкою державної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва від 25.03.2011 №47/19-060 за фізичною особою ОСОБА_1 обліковується податковий борг у розмірі 12032,62 грн.

Так, державною податковою інспекцією у Соломянському районі міста Києва у звязку з несплатою відповідачем самостійно визначеного у податковій декларації від 31.03.2010 податкового зобовязання з податку з доходів фізичних осіб, на підставі зробленого перерахунку за 2009 рік від 12.04.2010 винесено податкове повідомлення від 12.04.2010 №006691702/0, яким відповідачу донараховано податкове зобовязання з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 12000,00 грн. Зазначене податкове повідомлення від 12.04.2010 №006691702/0 вручено відповідачу 12.05.2010. Додатково, державною податковою інспекцією у Соломянському районі міста Києва донараховано штрафні санкції у розмірі 20,49 грн. та пеню у розмірі 12,13 грн.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», який діяв на момент виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно з пунктом 1.11 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який був чинний на момент виникнення спірних правовідносин, (далі за текстом - Закон) податкова декларація - це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо згідно з законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.

Згідно з підпунктом 17.1.5 пункту 17.1 статті 17 Закону у разі коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, визначеними у підпункті "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, штрафні санкції не застосовуються, за винятком випадків, які підпадають під дію підпункту 17.1.7 цього пункту.

Так, відповідно до підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Згідно з пунктом 17.3 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Згідно з пунктом 6.1 статті 6 Закону у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

За змістом підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону податкове повідомлення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Як вбачається з матеріалів справи, податкове повідомлення-рішення державної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва від 12.04.2010 №0006691702/0 надіслано на адресу відповідача та вручено особисто 12.05.2010, що підтверджується матеріалами справи.

За таких обставин, враховуючи той факт, що податкові повідомлення-рішення надіслано платникові податків у порядку, передбаченому законом, який діяв на момент виникнення спірних правовідносин та вручено представнику відповідача, а також зважаючи на відсутність інформації щодо факту їх оскарження в судовому або апеляційному порядку, суд дійшов висновку, що податкове зобовязання є узгодженим.

Відповідно до підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Оскільки судом встановлено, що узгоджене податкове зобовязання, визначене податковим органом, не сплачено відповідачем в установлені законом строки, таке податкове зобовязання визнається податковим боргом.

Відповідно до приписів статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», чинного на момент надіслання податкових вимог, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Державною податковою інспекцією у Соломянському районі міста Києва на адресу ОСОБА_1 надіслано першу податкову вимогу від 30.06.2010 №1/480, яку вручено платнику податків 10.07.2010, а також другу податкову вимогу від 12.08.2010 №2/595, яку вручено особисто відповідачеві 29.01.2011.

Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачеві у встановленому чинним законодавством порядку.

Доказів оскарження ОСОБА_1 вказаних податкових вимог суду не надано.

Довідкою державної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва від 25.03.2011 №47/19-060 підтверджується наявність заявленої заборгованості за фізичною особою ОСОБА_1.

Відповідно до підпункту 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Враховуючи викладене, зважаючи на те, що фізичною особою ОСОБА_1 не надано суду доказів сплати суми заборгованості у добровільному порядку або ж доказів оскарження податкового повідомлення чи податкових вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги державної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва про стягнення з фізичної особи ОСОБА_1 суми податкового боргу у розмірі 12032,62 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 35, 69, 70, 71, 158-163 та 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) податкову заборгованість у розмірі 12032,62 грн. (дванадцять тисяч тридцять дві гривні 62 копійки) на р/р 33119341700010, одержувач ВДК у Соломянському районі міста Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача УДК в місті Києві, МФО 820019, код платежу 11010200.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.

Суддя А.В. Літвінова