Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01001, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
Іменем України
м.Київ
26 жовтня 2010 року 11:00 год.№ 2а-9840/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Костенка Д.А.,
при секретарі судового засідання Тимкович І.О.,
за участю представників: позивача Готрі Т.В., прокурора Половенко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом заступника прокурора Печерського району м.Києва в інтересах Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва (далі ДПІ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛГК Максимум" (далі Товариство) про стягнення боргу у розмірі 118527,58 грн.,
в с т а н о в и в:
У червні 2010 року прокурор в інтересах ДПІ звернувся до суду із позовом, у якому просять стягнути із Товариства податковий борг у розмірі 118527,58 грн. (у т.ч.: з податку на прибуток підприємств 1121,54 грн., з податку на додану вартість 117406,04 грн.).
Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у відповідача узгодженого податкового боргу, який самостійно відповідачем не сплачений.
У судовому засіданні представники позивача та прокурора підтримали позовні вимоги, посилаючись на обставини зазначені у позовній заяві. Просили задовольнити позовні вимоги.
Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, явку представників до судового засідання не забезпечив, хоча про дату, час і місце судових засідань був повідомлений належним чином, про що свідчать поштові повідомлення про вручення. Причин неприбуття суду не повідомив. Оскільки відповідач повторно не прибув до судового засідання справа розглядається за його відсутності, згідно ч. 4 ст. 128 КАС.
Заслухавши пояснення представників позивача та прокурора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову з таких підстав.
Судом встановлено, що Товариство (ідентифікаційний код: 35849369) взято на облік як платника податків у ДПІ 1 квітня 2008 року за №48622, що підтверджується Довідкою (Форма 4-ОПП) від 13 липня 2009 року №2763.
Заборгованість в сумі 118527,58 грн. виникла у Товариства на підставі: податкового повідомлення-рішення від 20 жовтня 2009 року №0033161503, яким визначено штраф у сумі 308,50 грн. за платежем податок на прибуток; самостійно задекларованого у податковій декларації з податку на прибуток підприємств від 11 травня 2010 року №9001608207 податкового зобов'язання з податку на прибуток за І квартал 2010 року у сумі 830,00 грн.; самостійно задекларованого в уточнюючому розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ від 22 березня 2010 року №9000785929 за січень 2010 року податку у сумі 116388,00 грн.
Як вбачається, податкове повідомлення-рішення від 20 жовтня 2009 року №0033161503 отримано особисто директором, про що свідчить його підпис на корінці повідомлення-рішення.
У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання, ДПІ надіслано першу податкову вимогу від 18 грудня 2009 року №1/11350 на суму 291,54 грн., яка 22 березня 2010 року була розміщена на дошці податкових оголошень у зв'язку з тим, що не була вручена платнику з незалежних від податкового органу причин (акт від 22 березня 2010 року №51/1).
27 квітня 2010 року відповідачу надіслано другу податкову вимогу від 27 квітня 2010 року №2/4540 на суму 117697,58 грн., яка була вручена відповідачу, про що свідчить поштове повідомлення про вручення
У справі відсутні відомості про те, що зазначені податкове повідомлення-рішення та податкові вимоги була оскаржені в адміністративному чи судовому порядку. Водночас сума заборгованості сплачена не була. На момент вирішення справи за відповідачем обліковується податковий борг у розмірі 118527,58 грн., що підтверджується інформацією про стан розрахунків з бюджетом.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України від 25 червня 1991 року №1251-ХІІ "Про систему оподаткування", платники податків зобов'язані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Ненарахування та несплата податків з коштів (доходів), отриманих від здійснення господарської діяльності, є порушенням інтересів держави та суспільства.
Згідно ст. 2 Закону України від 4 грудня 1990 року №509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" (далі Закон №509-ХІІ), завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України від 21 грудня 2000 року №2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон №2181-ІІІ).
Відповідно до п. 1.2, п. 1.3 та п. 1.5 ст. 1 Закону №2181-ІІІ податкове зобов'язання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Згідно п. 5.1 ст. 5 Закону №2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону №2181-ІІІ визначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10-ти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно пп. а) пп. 4.1.4 Закону №2181-ІІІ податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, а згідно із пп. б) цього ж підпункту податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Відповідно до пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно положень ст. 5 Закону №2181-ІІІ податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, крім випадків звернення платника податків до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення.
Оскільки судом встановлено, що податкове зобов'язання відповідача не сплачено в установлені строки, таке податкове зобов'язання визнається податковим боргом.
Пунктом 11 ст. 11 Закону №509-ХІІ передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством.
Відповідно до п. 11 ст. 10 цього ж Закону державні податкові інспекції в районах у містах подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до п. 1.16 ст. 1 Закону №2181-ІІІ орган стягнення державний орган, уповноважений здійснювати заходи із забезпечення погашення податкового боргу у межах компетенції, встановленої законами.
Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (органи стягнення), відповідно до пп. 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону №2181-ІІІ є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181-ІІІ підставою для примусового стягнення активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.
Згідно із ч. 1 ст. 71 КАС кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи, що наведені в позовній заяві обставини підтверджуються достатніми доказами, а також те, що відповідачем заперечення проти позову та докази сплати зазначеного боргу чи то його відсутності не надані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, а сума боргу стягненню в судовому порядку.
Керуючись ст.ст. 6, 9, 11, 17, 50, 60, 70, 71, 76, 79, 86, 104, 128, 158163, 167, КАС, суд
п о с т а н о в и в:
Задовольнити адміністративний позов та стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛГК Максимум" (ідентифікаційний код: 35849369) податковий борг у розмірі 118527,58 грн. (у т.ч.: з податку на прибуток підприємств 1121,54 грн., з податку на додану вартість 117406,04 грн.).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС. Апеляційна скарга на постанову подається до протягом 10 днів з дня отримання її копії.
СуддяД.А. Костенко