Постанова № 21076985, 22.12.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.12.2011
Номер справи
2а-10261/11/1370
Номер документу
21076985
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 грудня 2011 р. № 2а-10261/11/1370

м. Львів

16 год. 35 хв.

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючий суддяКоморний О.І.,

секретар судового засіданняГнилиця Р.І.

від

позивача Багрій С.Д.

відповідачане прибув

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жидачівського районного центру зайнятості про стягнення коштів виплачених як допомога по безробіттю з ОСОБА_2.

Обставини справи.

Жидачівським районним центром зайнятості подано 19 вересня 2011 року до Львівського окружного адміністративного суду позовну заяву про стягнення коштів виплачених як допомога по безробіттю з ОСОБА_2 в сумі 438,06 грн.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідачу надано статус безробітного, призначено та виплачено допомогу по безробіттю на підставі поданих ним неправдивих відомостей.

Представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві, просив задовольнити позов в повному обсязі.

Представник відповідача не прибув, повідомлявся належним чином за адресою отриманою судом з адресного бюро.

З урахуванням визначених ч.5 ст.181 Кодексу адміністративного судочинства строків розгляду справи, суд відповідно до ч.4 ст. 128 та ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України розглядає справу за відсутності відповідача на основі наявних доказів.

Суд дослідив подані документи, всебічно і повно з'ясував всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті та

встановив:

Відповідач, ОСОБА_2 07.04.2010 року звернувся до центру зайнятості за сприянням в працевлаштуванні у зв'язку із звільненням з роботи у ДП „Водоканал" 22.07.2009 по ст.. 36 п. 1 КЗпП України, за згодою сторін.

Позивачем 14.04.2010 року відповідачу надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю терміном на 360 календарних днів з 14.04.2010 року по 08.04.2011 року.

Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.

Згідно з ч. 2 ст.18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Законом України „Про зайнятість населення" визначено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роби не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. У разі відсутності такої роботи державною службою зайнятості приймається рішення про надання громадянам статусу безробітних за їх особистими заявами з восьмого дня після реєстрації у центрі зайнятості за місцем проживання як таких, що шукають роботу. Особи, визнані у встановленому порядку безробітними, мають право на одержання, відповідно до чинного законодавства України, допомоги з безробіття, передбаченої ст.23 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

Керуючись п. п. 1,3,4 ст.22, п. 1 ст.23 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", на підставі довідки про середню заробітну плату (дохід) за останнім місцем роботи, відповідачу було призначено та розпочато виплату допомоги по безробіттю з 07.03.2011р. протягом 360 календарних днів.

Відповідно до п.5 ст. 12 Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, проводять розслідування страхових випадків, та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення в порядку встановленому спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, державної податкової політики, Пенсійним фондом за погодженням з правлінням Фонду.

Відповідно до Порядку обміну інформацією між Державною податковою адміністрацією України, Пенсійним фондом України та Державним центром зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 12.07.2006 р. № 259/407, після завершення виплати допомоги по безробіттю, центр зайнятості отримав інформацію про те, що гр. ОСОБА_2 працював у ДП «Водоканалі». Вказану інформацію підтверджує копія наказу про прийняття на роботу №80 від 13.12.2010 та копія наказу про звільнення з роботи №84 від 24.12.2010 p.p., податковий розрахунок сум доходу Форма №1 ДФ, Акт розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №58 від 11.07.2011 року.

Отже, відповідач перебував на обліку в центрі зайнятості як безробітний з 14.04.2010 року по 08.04.2011 року та одночасно був працевлаштований у ДП «Водоканал»з 13.12.2010 по 24.12.2010 p.p.

За період з 13.12.2010 року по 23.02.2011 року відповідач незаконно отримав 438,06 грн. допомоги по безробіттю.

Згідно п.2 ст. 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" безробітні зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Відповідно до п. 3 ст. 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Закріплений у ч. 1 ст.11 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України, предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу

Відповідно до ч.1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

З урахуванням вищенаведених норм чинного законодавства та фактичних обставин справи, Суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства Україна, з сторін не стягуються.

п о с т а н о в и в :

1.Позов задовольнити повністю.

2.Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 ідент. номер НОМЕР_1) на користь Жидачівського районного центру зайнятості (Львівська область м. Жидачів вул.. Шашкевича 28, ЄДРПОУ 22352857) 438 (чотириста тридцять вісім) грн. 06 коп. виплаченої допомоги по безробіттю.

3.Судові витрати з сторін не стягуються.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена в строк та в порядку, визначеному ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Повний текст постанови складено та підписано 26.12.2011 року о 09:30 год.

СуддяКоморний О.І.