Постанова № 21075883, 08.12.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2011
Номер справи
2а-6444/11/1370
Номер документу
21075883
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 грудня 2011 р. № 2а-6444/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд, в складі:

Головуючої судді:Мричко Н.І.

за участю секретаря судового засідання: Якимець О.І.

представників позивача Слободянюк О.Г., ОСОБА_2

представника відповідача Томашівського О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського швейного підприємства «Силует»Українського товариства глухих до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова про скасування податкових повідомлень рішень № 0001401720/4/17345 від 26.10.2010 року та № 0001401720 від 14.01.2011 року,-

ВСТАНОВИВ :

Львівське швейне підприємство «Силует»Українського товариства глухих звернулося до суду з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м. Львова про визнання нечинним та скасування податкових повідомлень рішень № 0001401720/4/17345 від 26.10.2010 року та № 0001401720 від 14.01.2011 року.

В обґрунтування позовних вимог щодо нарахувань по податку з доходів фізичних осіб позивач покликається на те, що оплату нотаріальних послуг згідно виставлених рахунків проведено працівниками підприємства, якими згодом відшкодовано витрати за вчинення нотаріальних дій приватних нотаріусів згідно звітів про використання коштів працівників. Також вказує про використання коштів виданих ОСОБА_2 та ОСОБА_4 на пальне для автомобілів Львівське швейне підприємство «Силует» Українського товариства глухих

В судовому засіданні представник позивача підтримав зазначені пояснення, просив позов задовольнити.

Відповідач вважає оскаржувані податкові повідомлення-рішення правомірними, оскільки податок з доходів фізичних не утримувався з сум виплачених доходів виплачених працівникам підприємства та з сум оплат нотаріальних послуг.

В судовому засіданні представник відповідача заперечення підтримав, просить в задоволенні позову відмовити.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, безпосередньо, всебічно, повно та обєктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити повністю з наступних підстав.

ДПІ у Личаківському районі м.Львова проведено планову виїзну документальну перевірку Львівського швейного підприємства «Силует»Українського товариства глухих з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.07 по 31.12.09, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.07 по 31.12.09 року. За результатами вказаної перевірки складено акт від 8.05.2010р. №270/23-2/03972666, яким зокрема встановлено порушення п.4.2.9 п.4.2. ст..4, пп.8.1.1 п.8.1 ст.8, пп.8.1.2 п.8.1 ст.8, пп.8.1.4 п.8.1 ст.8, п.19.2 ст.19 Закону України від 22.05.2003 року № 889-IV “Про податок з доходів фізичних осіб” (із змінами і доповненнями) донараховано податок з доходів фізичних осіб у сумі 11429,63грн.

За наслідками акту перевірки прийнято податкове повідомлення рішення від 11.06.2010р. №00014001720/0/13375, про донарахування податкового зобовязання по податку з доходів фізичних осіб та застосування штрафних (фінансових) санкцій загалом в розмірі 34288,89 грн. (в чому числі 11429,63 грн. основного платежу та 22859,26 грн. штрафних (фінансових) санкцій).

Вказане податкове повідомлення рішення оскаржувалось платником в процедурі адміністративного оскарження. За результатами розгляду скарг платника (позивача) вказане податкове повідомлення рішення скасовано Рішенням начальника ДПІ у м.Львові від 22.10.2010 №20212/10/25-005/291 про результати розгляду повторної скарги, в частині основного платежу податку з доходів фізичних осіб в сумі 142,25 грн. та застосованих штрафних (фінансових) санкцій в сумі 284,5 грн.

Встановлено, що згідно звіту про використання коштів від 21.11.2008 № 12 директору ОСОБА_2, на підставі довідки № 1-09/142 від 21.11.2008 року наданої приватним нотаріусом ОСОБА_5 відшкодовано витрати в сумі 4794,00грн. за вчинення нотаріальної дії, а саме: за посвідчення договору купівлі продажу квартири, відповідно до якого, усі витрати сплачує покупець - ЛШП «Силует»УТГ, прийнято в оплату 4794,00грн.,

Згідно звітів про використання коштів працівнику ОСОБА_6 відшкодовано витрати в розмірі 580,00 грн. за вчинення нотаріальних дій приватним нотаріусам.

Приватні нотаріуси фізичні особи, які на підставі свідоцтва займаються приватною нотаріальною практикою, то їх доходи обкладаються податком з доходів фізичних осіб за ставками, встановленими ст.7 Закону №889- IV.

Відповідно до п.1.19 ст.19 Закону №889- IV приватні нотаріуси - самозайняті особи. Вони здійснюють незалежну фахову діяльність і не вважаються найманими особами в її рамках. Отже, доходи нотаріусів обкладаються податком з доходів фізичних осіб у звичайному порядку.

Згідно пункту 1.6 Закону України від 22.05.2003 року № 889-IV “Про податок з доходів фізичних осіб” (із змінами і доповненнями) загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. Загальний оподатковуваний дохід складається з доходів, які підлягають кінцевому оподаткуванню при їх нарахуванні (виплаті); доходів, які підлягають оподаткуванню у складі загального річного оподатковуваного доходу; доходів, які оподатковуються за іншими правилами, визначеними цим Законом.

Згідно пункту 1.15 статті 1 Закону № 889-IV Податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Підпунктом 8.1.1 пункту 8.1 статті 8 Закону № 889-IV встановлено, що податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Відповідно до пункту 1.1 статті 1 Закону № 889-IV додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку його працедавцем (самозайнятою особою), якщо такий дохід не є заробітною платою чи виплатою, відшкодуванням чи компенсацією за цивільно-правовими угодами, укладеними з таким платником податку (далі - інші виплати і винагороди).

Пунктом 1.9 статті 1 Закону № 889-IV незалежна професійна діяльність - діяльність, що полягає в участі фізичних осіб у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, так само як діяльності лікарів (у тому числі стоматологів, зубних техніків), адвокатів, приватних нотаріусів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів та помічників зазначених осіб або осіб, зайнятих релігійною (місіонерською) діяльністю, іншій подібній діяльності, за умови якщо такі особи не є найманими працівниками чи суб'єктами підприємницької діяльності.

Враховуючи наведене, підприємство, що виплачує доходи приватному нотаріусу у вигляді плати за вчинення нотарільних дій та плати за додаткові послуги правового характеру, є податковим агентом щодо таких доходів та несе відповідальність за нарахування , утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з таких доходів за ставкою податку, визначеною у п.7.1 ст.7 та п.22.3 ст.22 Закону № 889-IV, - 15 %.

Платіжних доручень на сплату утриманої суми податку, з виплаченого приватним нотаріусам, інших доказів позивачем не надано.

За результатами перевірки з виплачених приватним нотаріусам доходів не утримано та не перераховано до бюджету податок з доходів фізичних осіб у розмірі 806,1 грн. (з врахуванням часткового скасування податкового повідомлення рішення Рішенням про результати розгляду скарг від 22.10.2010р. №20212/10/25-005/291).

Відповідно до звітів про використання коштів за період з 01.01.2008 по 31.12.2009 директору підприємства ОСОБА_2, відшкодовано витрати на пальне (бензин) в сумі 68346,32грн., однак представлені до перевірки подорожні листи, оформлені на водіїв даного підприємства, з чого слідує, що і витрати на витрачене пальне понесені водіями. Подорожні листи оформлені з порушенням п.2.1 ст.2 та п.2.2 ст.2 Інструкції «Про порядок застосування подорожнього листа службового легкового автомобіля та обліку транспортної роботи»(зі змінами та доповненнями) від 17.02.98 №74, а саме: подорожній лист не завжди оформляється на один робочий день, відсутні дані у графах 2 та 3 відповідно початок та кінець обслуговування посадової особи.

Водіями за 2008 рік відповідно до шляхових листів затрачено палива на суму 23591,31грн., директору підприємства відповідно до авансових звітів та касових документів відшкодовано суму в такому ж розмірі, за 2009 рік водіями відповідно до шляхових листів затрачено палива на суму 44755,01грн., директору відповідно до авансових звітів та касових документів відшкодовано суму в такому ж розмірі. Звіти про використання коштів на водіїв не складалися, відшкодування понесених витрат їм не проводилось. Виходячи з наведеного директор підприємства ОСОБА_2 отримав додаткові матеріальні блага у вигляді компенсації витрат за пальне на загальну суму 68346,32грн., зокрема

- за 2008 рік - 23591,31 грн., а саме: у лютому на суму 449,97грн., березні 212,00грн., квітні 200,03грн., червні - 1671,25грн., липні 3752,49грн., серпні 2761,35грн., вересні 4813,03грн., жовтні 2394,83грн., листопаді 3179,52грн., грудні 4156,84 грн.

- за 2009 рік - 44755,00 грн., а саме: у січні на суму 3350,44грн., лютому - 5017,89грн., березні 4355,86грн., квітні 3284,07грн., травні 4696,45грн., червні - 4330,84грн., липні 2782,01грн., серпні 3996,81грн., вересні 2569,90грн., жовтні 2577,45 грн.., листопаді 3123,79грн., грудні 5066,49грн.

Директору підприємства ОСОБА_2 витрати відшкодовувались, згідно звітів про використання коштів, на підставі представлених чеків за пальне, придбане у вихідні дні, що підтверджує його використання для власних потреб, - за 2009 рік в сумі 16949,51грн., зокрема у січні на суму 50,00грн., лютому- 557,97грн., березні 93,38грн., квітні 364,68грн., травні 1275,72грн., червні- 2153,84грн., липні 623,01грн., серпні 3996,81грн., вересні 1203,70грн., листопаді 499,95грн., грудні 6130,45грн., а саме:

- від 05.01.2009 № 2, чек про оплату пального від 03.01.09 на суму 50,00грн.,

- від 16.02.2009 № 8, чек про оплату пального АЗС с.Сколе від 15.02.09 на суму 58,00грн.,

- від 13.02.2009 № 13, чек про оплату пального від 22.02.09 на суму 499,97грн.,

- від 10.03.2009 № 6., чек про оплату пального від 09.03.09 на суму 93,38грн.,

- від 12.04.2009 № 6, чек про оплату пального від 12.04.09 на суму 364,68грн.,

- від 05.05.2009 № 4, чек про оплату пального АЗС с.Тростянець від 02.05.09 на суму 436,94грн.,

- від 11.05.2009 № 6, чеки про оплату пального від 09.05.09 на суму 418,83грн. та на суму 269,97грн.,

- від 31.05.2009 № 18, чек про оплату пального від 31.05.09 на суму 149,98грн. ( шляховий лист № 000673 від 29.05.2009-31.05.2009),

- від 15.06.2009 № 7, чек про оплату пального АЗС с.Тростянець від 13.06.09 на суму 438,00грн. ( шляховий лист № 000435 від 13.06.2009),

- від 22.06.2009 № 10, чеки про оплату пального від 20.06.09 на суму 99,94грн. та від 21.06.09 на суму 500,00грн. ( шляховий лист № 000441 від 21.06.2009),

- від 29.06.2009 № 12, чеки про оплату пального від 27.06.09 на суму 516,01грн. та від 29.06.09 на суму 99,95грн ( шляховий лист № 000447 від 27.06.2009),

- від 29.06.2009 № 13, чеки про оплату пального від 26.06.09 на суму 99,94грн., на суму 300,00грн. та на суму 100,00 грн. ( шляховий лист № 000447 від 27.06.2009),

- від 04.07.2009 № 3, чек про оплату пального від 04.07.09 на суму 523,00грн.,

- від 20.07.2009 № 4, чек про оплату пального від 18.07.09 на суму 100,01грн.,

- від 03.08.2009 № 1, чек про оплату пального від 02.08.09 на суму 441,95грн.,

- від 17.08.2009 № 5, чек про оплату пального від 16.06.09 на суму 551,00грн., чек від 15.08.09 про придбання фільтрів на суму 2272,00грн. ( шляховий лист № 509164 від 15-17.08.2009, пробіг 562км по місту та Україні ),

- від 28.08.2009 № 9, чек про оплату пального від 28.08.09 на суму 631,91грн. вибитий о 16:43 ( шляховий лист № 509182 від 28.08.2009, пробіг 364км по місту та області),

- від 31.08.2009 № 10, чек про оплату пального від 31.08.09 на суму 99,95грн., проте відповідно до шляхового листа № 509184 від 31.08.2009, пальне не видавалось ),

- від 29.11.2009 № 2 чек про оплату пального від 29.11.09 на суму 499,95грн.,

-від 21.12.2009 № 13, чеки про оплату пального АЗС с.Угринів Тисменицького району Івано-Франківської обл. від 20.12.09 на суму 60,00грн., від 19.12.2009 на суму 199,99 грн., від 18.12.2009 на суму 99,95грн.

Позивачем не спростовано висновків про те, що згідно наказу та відповідно до табеля виходу на роботу директор підприємства ОСОБА_2 в період з 07.12.2009р. по 18.12.2009р. знаходився у відпустці, однак підприємством відшкодовано витрати, згідно звітів про використання коштів:

- від 09.12.2009 № 5, чек про оплату пального від 09.12.09 на суму 399,98грн.,

- від 10.12.2009 № 8, чек про оплату пального від 09.12.09 на суму 300,01грн.,

- від 14.12.2009 № 9, товарний чек про оплату за колодку гальмівну в сумі 536,00грн.,

- від 14.12.2009 № 10, товарні чеки про оплату за фільтри, оливи від 12.12.09 на суму 2432,00грн. та за послуги сервісу в сумі 528,60грн.,

- від 14.12.2009 № 11, чеки про оплату пального від 12.12.09 на суму 234,01грн., та за шиномонтаж на суму 150,00грн.

- від 16.12.2009 № 12, чеки про оплату пального від 15.12.09 на суму 99,98грн. та від 16.12.09 на суму 199,95грн.,

- від 09.12.2009 № 5, чек про оплату пального від 09.12.09 на суму 399,98грн.,

- від 15.12.2009 № 14, чек про оплату пального від 15.12.09 на суму 490,00грн.

Окрім цього встановлено, що:

- під час перебування працівника ОСОБА_2 у відпусці за період з 27.09.09 по 30.09.09, відповідальною особою оформлено шляхові листи, згідно яких ОСОБА_2 здійснював виїзди на легковому службовому автомобілі ВАЗ 2121 з видачею пального, а саме:

- № 735021 від 27-28.09.09 використано пального на 417,23грн. чек про оплату від 27.09.09,

- № 735024 від 30.09.09 використано 37л пального на суму 18,50грн.,

- № 735022 від 29.09.09 використано 47,72л пального на суму 21,00грн.

- відповідальною особою оформлено шляховий лист № 735018 від 23-26.09.09, згідно якого ОСОБА_2 здійснював на легковому службовому автомобілі ВАЗ 2121 поїздку по Україні з використанням пального на суму 361,92грн. (чек про оплату пального від 23.09.09 на АЗС м.Запоріжжя ) та на суму 385,05грн. (чек про оплату пального від 25.09.09 на АЗС м.Донецьк), проте ОСОБА_2 у відрядження не направлявся та відповідно до табелю обліку робочого часу знаходився у цей період на робочому місці.

за 2008 рік в сумі 5077,02грн., зокрема у березні на суму 259,66грн., квітні 199,97грн., червні- 338,21грн., липні 823,04грн., жовтні 309,96грн., листопаді 2846,27грн., грудні 299,91грн., а саме:

- від 17.03.2008 № 2, чек про оплату пального від 15.03.08 на суму 47,60грн.,

- від 03.03.2008 № 1, чек про оплату пального від 03.03.08 на суму 212,06грн.,

- від 07.04.2008 № 1, чеки про оплату пального від 05.04.08 на суму 100,05грн. та на суму 99,92грн.,

- від 23.06.2008 № 6 працівнику ОСОБА_2, чеки про оплату пального АЗС м.Червоноград від 21.06.08 на суму 338,21грн.( у відрядження не направлявся),

- від 07.07.2008 № 5, чеки про оплату пального від 05.07.08 на суму 206,00грн. та на суму 100,00грн. ,

- від 14.07.2008 № 9, чек про оплату пального АЗС с.Тростянець від 13.07.08 на суму 199,98грн. (у відрядження не направлявся ),

- від 24.07.2008 № 12, чек про оплату пального АЗС с.Пятничани від 24.07.08 на суму 317,06грн.(у відрядження не направлявся ).,

- від 02.10.2008 № 1, чек про оплату пального АЗС с.Пятничани від 01.10.08 на суму 309,96грн. (у відрядження не направлявся ),

- від 10.11.2008 № 5, чеки про оплату пального АЗС м.Тростянець від 08.11.08 на суму 284,96грн., с.Пятничани від 07.11.08 на суму 199,97грн., с.Пятничани від 07.11.08 на суму 199,97грн., с.Пятничани від 07.11.08 на суму 106,06грн., с.Теребовля від 07.11.08 на суму 199,97грн., а також відповідно до чеку від 09.11.08 отриманого у магазині «Команчеро»відшкодовано витрати на придбання монтажного кота та за опори у сумі 1320грн., які не призначені для використання у господарській діяльності підприємства (у відрядження не направлявся ),

- від 20.11.2008 № 11, чек про оплату пального АЗС с.Тростянець від 20.11.08 на суму 216,94грн. (у відрядження не направлявся ),

- від 24.11.2008 № 11, чеки про оплату пального АЗС с.Ковирі від 21.11.08 на суму 114,40грн., на суму 100,00грн. та на суму 104,00грн. (у відрядження не направлявся ),

- від 08.12.2008 № 4, три чеки про оплату пального АЗС с. Ковирі від 05.12.08 на суму по 99,97грн. кожний (у відрядження не направлявся ),

Сума податку, яку слід було утримати з отриманих доходів відповідно до п.4.2.9 п.4.2. ст..4, пп.8.1.1 п.8.1 ст.8, пп.8.1.2 п.8.1 ст.8, п.19.2 ст.19 Закону України від 22.05.2003 року № 889-IV “Про податок з доходів фізичних осіб” (із змінами і доповненнями) становить 3303,99грн., в т.ч.:

- за 2009р. у сумі 2542,43 грн.., зокрема за січень 7,5грн., лютий 83,70грн., березень 14,00грн., квітень 54,70грн., травень 191,36грн., червень - 323,08грн., липень 93,45грн., серпень 599,52грн., вересень 180,56грн., листопад 74,99грн., грудень 919,57грн.,

- за 2008р. у сумі 761,56грн.., зокрема за березень 38,95грн., квітень 30,00грн., травень 50,73грн., липень 123,73грн., жовтень 46,49грн., листопад 426,94грн., грудень 44,99грн.

Згідно п.4.2.9 п.4.2. ст..4 Закону України від 22.05.2003 року № 889-IV “Про податок з доходів фізичних осіб”( із змінами і доповненнями) до загального місячного оподатковуваного доходу працівника включають і вартість отриманих додаткових матеріальних благ, з суми якої підприємству слід було утримати та перерахувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб. В порушення п.4.2.9 п.4.2. ст..4, пп.8.1.1 п.8.1 ст.8, пп.8.1.2 п.8.1 ст.8, п.19.2 ст.19 Закону України від 22.05.2003 року № 889-IV “Про податок з доходів фізичних осіб” (із змінами і доповненнями), донараховано податок з доходів фізичних осіб на загальну суму 10251,95 грн. (68346,32 х 15%), а саме: за 2008 рік у сумі 3538,70грн., - за 2009 рік - 6713,25грн.

Працівнику ОСОБА_6, згідно звітів про використання коштів, на підставі представлених чеків за пальне, придбане у вихідні дні (згідно табелів обліку робочого часу), що підтверджує його використання для власних потреб, відшкодовано витрати за жовтень 2008 року в сумі 269,86грн, за жовтень 2009 р. 639,01грн., за листопад 2009р. 619,99грн., а саме:

- 23.10.2008 № 9, чек про оплату пального АЗС с.Угринів Тисменицького району Івано-Франківської обл. від 23.10.08 на суму 269,86грн. (у відрядження не направлявся ), 12.10.2009 № 9, чеки про оплату пального від 09.01.09 на суму 539,01грн. та на суму 100,00грн.

- 09.09.2009 № 5, чек про оплату пального марки А-98, яке не використовується для роботи транспортних засобів, що обліковуються на балансі підприємства, від 09.09.09 на суму 619,99грн.

Сума податку, яку слід було утримати з отриманих доходів становить 229,33грн.

Згідно підпункту 4.2.9 пункту 4.2 статті 4 Закону № 889-IV дохід, отриманий платником податку від його працедавця як додаткове благо (за винятками, передбаченими пунктом 4.3 цієї статті), а саме у вигляді:

а) вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, наданих платнику податку у безоплатне користування, за винятком, коли таке надання зумовлене виконанням платником податку трудової функції чи передбачене нормами трудового договору (контракту) або відповідно до закону, у встановлених ними межах, а також за винятком користування автомобільним транспортом, наданих платнику податку його працедавцем-резидентом, який є платником податку на прибуток підприємств;

б) вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених у підпункті 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств";

в) вартості послуг домашнього обслуговуючого персоналу, безоплатно отриманих платником податку, включаючи працю підпорядкованих осіб, а також осіб, що перебувають на військовій службі чи є заарештованими або ув'язненими.

Під терміном "послуги домашнього обслуговуючого персоналу" розуміються послуги з побутового обслуговування фізичної особи, членів її сім'ї або від імені чи за їх дорученням - будь-якої третьої особи, включаючи ремонт або спорудження об'єктів рухомого чи нерухомого майна, що належать таким особам або використовуються ними;

г) суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що підлягають обов'язковому відшкодуванню згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з цим Законом;

д) суми фінансової допомоги, включаючи суми боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства;

е) вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), а також суми знижки з ціни (вартості) товарів (послуг), що перевищує звичайну, розраховану за правилами визначення звичайних цін (у розмірі такої знижки), крім випадків, передбачених пунктом 4.3 цієї статті.

Якщо додаткові блага надаються у формах, відмінних від грошової, об'єкт оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пунктом 3.4 статті 3 цього Закону.

Якщо додаткові блага надаються особою, що не є працедавцем платника податку, чи особою, яка діє від імені або за дорученням такого працедавця, то такі доходи прирівнюються з метою оподаткування до подарунків з їх відповідним оподаткуванням.

Відповідно до підпункту 8.1.1, 8.1.2 пункту 8.1 статті 8 Закону № 889-IV Податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

Згідно пункту 19.2 статті 1 Закону № 889-IV особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані зокрема своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.

Таким чином, суд дійшов до висновку про безпідставність та необґрунтованість позовних вимог, відтак у задоволенні позову слід відмовити повністю.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі належить покласти на позивача.

Керуючись ст.ст. 71, 94, 143, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ :

у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 13 грудня 2011 року.

Суддя Мричко Н.І.