Постанова № 21075864, 24.11.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.11.2011
Номер справи
2а-7373/11/1370
Номер документу
21075864
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 листопада 2011 р. № 2а-7373/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого - судді Мричко Н.І.

за участю секретаря судового засідання Якимець О.І.

представника позивача Борового І.М.

представника відповідача Квасніцького О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Львіввгаз»до Головного управління Державного казначейства України у Львівській області, Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - управління Державного казначейства у Шевченківському районі управління державного казначейства у Львівській області про зобовязання до вчинення дій, -

встановив:

Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Львіввгаз»(далі ПАТ «Львівгаз») звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Державного казначейства України у Львівській області (далі ГУ ДКУ у Львівській області), Шевченківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції (далі Шевченківський ВДВС Львівського МУЮ), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору управління Державного казначейства у Шевченківському районі управління державного казначейства у Львівській області (далі УДК у Шевченківському районі УДК у Львівській області) в якому згідно уточнених позовних вимог просить:

- повернути з державного бюджету кошти в розмірі 30000,00 грн. здійснивши перерахунок в безготівковій формі на банківські реквізити ПАТ «Львіввгаз»(р/р 26001001194002 в ВАТ КБ «Надра»Львівське РУ, МФО 325978, ЄДРПОУ 03349039 ІПН 033490313025, Свідоцтво № 100312590);

- Шевченківському ВДВС ЛМУЮ надати органам казначейства інформацію про підтвердження зарахування коштів до державного та місцевих бюджетів або встановлення залишку неповернутих з державного та місцевих бюджетів коштів чи узгодження реквізитів рахунків, на яких обліковуються надходження бюджету кодів бюджетної класифікації. В обґрунтування своїх вимоги зсилається на те, що 21.05.2010 р. Тернопільським міськрайонним судом Тернопільської області винесено рішення, яким зобовязано ПАТ «Львівгаз»стягнути в користь ОСОБА_3 199 454 грн. шкоди спричиненої джерелами підвищеної небезпеки. На підставі даного рішення Шевченківським ВДВС ЛМУЮ відкрито виконавче провадження №20662123. Враховуючи значну суму заборгованості, позивачем щомісячно перераховувалось ОСОБА_3 по 30000,0 грн. від загальної суми боргу. Однак, 21.09.2010 р. платіжним дорученням № 7442 ПАТ «Львівгаз»помилково перераховано кошти на рахунок держбюджету Шевченківського району м.Львова призначення платежу «на виконання виконавчого провадження ВП «20662123 на користь стягувача». В звязку з чим, 28.10.2010 р. позивач звернувся з листом до УДК у Шевченківському районі ГУДК у Львівській області з проханням повернути кошти в безготівковій формі. Однак, у задоволенні такого було відмовлено, покликаючись на порушення норми п.5 «Порядку повернення коштів, помилково або надмірно зарахованих до державного та місцевих бюджетів»(надалі - Порядку). Крім того зазначає, що станом на 21.06.2011 р. Шевченківським ВДВС ЛУНЮ винесено постанову про закінчення виконавчого провадження №1699 з виконання виконавчого листа №2-693 у звязку з його виконанням. Таким чином, вважає дії відповідача вчиненими всупереч чинному законодавству, в звязку з чим, просить уточнені позовні вимоги задовольнити. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, пояснення надав аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю.

Представник відповідача - Головного управління Державного казначейства України у Львівській області в судовому засіданні проти позову заперечив повністю, просив у задоволенні такого відмовити, додатково пояснив, що для повернення помилково зарахованих до бюджету коштів потрібно подати до відповідного органу Державного казначейства заяву про повернення, подання органу стягнення та оригінал чи копію платіжного документу, про що у своїх листах-відповідях зазначало УДК Шевченківського району м.Львова. Проте, позивачем не було подано таких документів. Перший лист органу виконавчої служби перелічує виконавчі провадження, відкриті на ПАТ «Львівгаз»; другий лист містить лише інформаційний характер щодо помилково перерахованих коштів та не містить чіткої вказівки на повернення таких коштів, а відтак не відповідає вимогам до подання органу стягнення, передбаченим п.5 Порядку.

Відповідач Шевченківський ВДВС ЛЯМУЮ, явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, місце та час його проведення.

Третя особа УДК у Шевченківському районі УДК у Львівській області, явки уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце його проведення, що підтверджується наявними в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення.

Заслухавши пояснення представника позивача та заперечення представника відповідача - Головного управління Державного казначейства України у Львівській області, зясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

21 травня 2010 року згідно постанови Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області №2-693/10 із ВАТ «Львівгаз»стягнено в користь ОСОБА_3 197634,49 грн. шкоди, спричиненої джерелом підвищеної небезпеки в результаті ДТП, 500 грн. за проведення експертизи, а також 1700 грн. судового збору та 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ, позивачем при зверненні із позовом в суд.

Постановою державного виконавця від 05.08.2010 року ВП №20662123 відкрито виконавче провадження по виконанню виконавчого листа № 2-693 виданого 19.07.2010 р. Тернопільським міськрайонним судом окружним судом.

Згідно копії платіжного доручення № 7442 від 21.09.2010 р. вбачається, що ПАТ по газопостачанню та газифікації «Львівгаз»перерахувало в сумі 30000,00 грн. кошти на рахунок державного бюджету Шевченківського району м.Львова за реквізитами: ЄДРПОУ 22389441, п/р 31319311700007, МФО 825014, одержувач державний бюджет Шевченківського р-ну м.Львова, замість: р/р 26208000350634, відділення Старий Ринок ПАТ «Укрсоцбанк», МФО 300023, призначення платежу: на виконання виконавчого провадження ВП №20662123 на користь ОСОБА_3

З матеріалів справи вбачається, що ПАТ «Львівгаз»неодноразово звертався до управління Державного казначейства у Шевченківському районі ГУЮ ДК у Львівській області про повернення помилково перехованих коштів в безготівковій формі коштів в сумі 30000,00 грн., що підтверджується листами №06-7340 від 28.10.2010 р., №06-8059 від 22.11.2010 р. та №06-5161 від 26.04.2011 р. Проте, у задоволенні такого звернення останньому було відмовлено.

Процедура повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, а саме: податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджету, коштів від повернення до бюджетів бюджетних позичок, фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, та кредитів, у тому числі залучених державою або під державні гарантії (далі - платежі) визначена відповідним Порядком затвердженим Наказом ДКУ від 10.12.02р. за №226 .

Так, зокрема у відповідності до п. 5 розділу 1 цього Порядку повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших доходів бюджетів здійснюється за заявою платника та поданням органів, які повинні забезпечувати надходження платежів до бюджету та за якими згідно із законом закріплено контроль за справлянням (стягненням) платежів до бюджету. Подання надається до органу Державного казначейства України за формою, передбаченою відповідними спільними нормативно-правовими актами Державного казначейства України з питань повернення помилково або надмірно зарахованих до бюджету коштів, або в довільній формі з обов'язковим зазначенням такої інформації: обґрунтування необхідності повернення коштів з бюджету, найменування (П. І. Б.) платника, ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ або ідентифікаційного номера за ДРФО (за наявності), суми платежу, що підлягає поверненню, дати та номера розрахункового документа, який підтверджує перерахування коштів до відповідного бюджету.

Подання в довільній формі надається платником до органу Державного казначейства України разом із його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією розрахункового документа (квитанції, платіжного доручення тощо), який підтверджує перерахування коштів до бюджету.

Заява про повернення коштів з бюджету, яка подається до відповідного органу Державного казначейства України, складається платником у довільній формі з обов'язковим зазначенням такої інформації: причини повернення коштів з бюджету, найменування (П. І. Б.) платника, ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ або ідентифікаційного номера за ДРФО (за наявності), суми платежу, що підлягає поверненню, способу перерахування коштів з бюджету - у безготівковій формі із зазначенням реквізитів рахунку одержувача коштів або готівкою шляхом оформлення чека чи поштовим переказом на адресу, визначену в цій заяві.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи те, що позивачем доведено в судових засіданнях виконання встановленого порядку повернення з бюджету помилково або надмірно сплачених коштів суд приходить до переконання про підставність та обґрунтованість позовних вимог.

У відповідності до вимог ч.1 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати стягнути з Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Повернути з державного бюджету кошти в розмірі 30 000 (тридцять тисяч) грн. 00 коп. здійснивши перерахунок в безготівковій формі на банківські реквізити ПАТ «Львівгаз» (р/р 26001001194002 в ВАТ КБ «Надра»Львівське РУ, МФО 325978, ЄДРПОУ 03349039, ІПН 033490313025, Свідоцтво №100312590).

Зобов'язати Шевченківський ВДВС ЛМУЮ надати органам казначейства інформацію про підтвердження зарахування коштів до державного та місцевих бюджетів або встановлення залишку неповернутих з державного та місцевих бюджетів коштів чи узгодження реквізитів рахунків, на яких обліковуються надходження бюджету кодів бюджетної класифікації

Стягнути з Державного бюджету України на користь ПАТ «Львівгаз» (Україна, м.Львів. вул. Золота, будинок №42, код ЄДРПОУ - 03349039) 3 (три) грн. 40 коп. сплаченого судового збору

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 28 листопада 2011 року.

Суддя Мричко Н.І.