Єдиний державний реєстр судових рішень КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2011 року Справа № 1170/2а-3958/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Черниш О.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Знам'янського міжрайонного прокурора, який діє в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Знам'янці до споживчого товариства "Чорноліське" про стягнення коштів, -
В С Т А Н О В И В:
Знам'янський міжрайонний прокурор, який діє в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Знам'янці, звернувся до суду з адміністративним позовом до споживчого товариства "Чорноліське" про стягнення заборгованості (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 4 760, 67 грн., визначеної вимогою про сплату боргу №Ю134 від 04.10.11, фінансових санкцій та пені, у сумі 286,50 грн., застосованих рішенням №204 від 03.06.11.
Ухвалою суду від 01.11.11 на підставі п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України відкрито скорочене провадження у справі за вказаним позовом. Зазначена ухвала рекомендованим листом із зворотним повідомленням про вручення поштового відправлення направлялася судом відповідачу за адресою, яка зазначена в позовній заяві, свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи, але конверт 12.11.11 повернутий відділенням зв'язку УДППЗ "Укрпошта" з відміткою "за закінченням терміну зберігання". (а.с. 31).
Частиною 11 статті 35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Розглянувши справу у порядку скороченого провадження, оцінивши повідомлені прокурором та позивачем обставини, зважаючи на відсутність заперечень відповідача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Споживче товариство "Чорноліське" з 23.02.09 зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Знам'янської міської ради (а.с. 7), взяте на облік в УПФУ в м. Знам'янці як платник єдиного внеску. (а.с. 33)
Рішенням УПФУ в м. Знам'янці №204 від 03.06.11 до споживчого товариства "Чорноліське" у зв'язку з несвоєчасною сплатою ним єдиного внеску на підставі п.2 ч.11 ст.25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" застосовано фінансову санкцію у вигляді накладення штрафу у розмірі 150 грн. та нараховано пеню у розмірі 136, 50 грн. за період з 21.02.11 по 23.05.11.
Крім того, відповідачем до УПФУ в м. Знам'янці подано звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за серпень 2011 року, в якому ним самостійно обчислено сума єдиного внеску, що підлягає сплаті, у розмірі 4760, 67 грн. (а.с. 8-9).
У зв'язку з несплатою відповідачем у встановлений строк вказаних сум УПФУ в м. Знам'янці сформовано вимогу про сплату боргу №Ю-134 від 04.10.11 на суму 5 334,66 грн., з яких 4760,67 грн. - недоїмка зі сплати єдиного внеску, 425, 06 грн. - штраф, 149, 93 грн. - пеня. (а.с. 18).
Пунктом 1 частини 2 статті 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (надалі - Закон) передбачено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з частиною 8 статті 9 Закону платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Частинами 2, 3 статті 25 Закону передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Відповідно до частини 4 статті 25 Закону територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці шостому цієї частини, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Частиною 14 статті 25 Закону передбачено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску. Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення
Згідно з частиною 15 статті 25 Закону рішення територіального органу Пенсійного фонду про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом. У разі якщо платник єдиного внеску не сплатив зазначені в рішенні суми протягом десяти робочих днів, а також не повідомив у цей строк територіальний орган Пенсійного фонду про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, встановленому законом. Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.
Встановлено, що рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені №204 від 03.06.11 отримано відповідачем 22.08.11 (а.с. 10), вимога про сплату боргу №Ю-134 від 04.10.11 отримана відповідачем 11.10.11. (а.с. 19) У встановленому порядку вказані документи відповідачем не оскаржені, однак кошти до Пенсійного фонду України ним не перераховані.
Зважаючи на повноваження прокурора по представництву інтересів держави, передбачені ст.121 Конституції України, ст.ст. 60, 61 КАС України, ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру", суд дійшов висновку, що вимоги даного адміністративного позову про стягнення недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціального страхування, фінансових санкцій та пені у розмірі 5047,17 грн. (150 грн. + 136,50 грн. + 4760,67 грн.) є обґрунтованими, а він підлягає задоволенню.
Воднораз, судом встановлено, що на підставі постанови Кабінету Міністрів України №803 від 27.07.11 "Про утворення територіальних органів Пенсійного фонду України" утворено як юридичну особу публічного права управління Пенсійного фонду України в м. Знам'янці та Знам'янському районі шляхом злиття УПФУ в м. Знам'янці та УПФУ в Знам'янському районі.
Державна реєстрація управління Пенсійного фонду України в м. Знам'янці та Знам'янському районі як юридичної особи проведена державним реєстратором виконавчого комітету Знам'янської міської ради 26.10.11, про що видано виписку з ЄДР серії ААВ №020115. (а.с. 35-36).
Відповідно до статті 55 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Зважаючи на те, що у спірних правовідносинах вибув первинний позивач - управління Пенсійного фонду України в м. Знам'янці, яке реорганізовано в управління Пенсійного фонду України в м. Знам'янці та Знам'янському районі, це зумовлює його процесуальне правонаступництво.
Керуючись ст.ст. 11, 55, 71, 86, 94, 158 - 162, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Знам'янського міжрайонного прокурора задовольнити.
Замінити позивача - управління Пенсійного фонду України в м. Знам'янці - його правонаступником - управлінням Пенсійного фонду України в м. Знам'янці та Знам'янському районі.
Стягнути зі споживчого товариства "Чорноліське" (ідентифікаційний код 35980615) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Знам'янці та Знам'янському районі недоїмку зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціального страхування, фінансових санкцій та пені у розмірі 5047,17 грн. (п'ять тисяч сорок сім гривень 17 копійок).
Постанова суду підлягає негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання її копії апеляційної скарги, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанцій.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду О.А. Черниш