Єдиний державний реєстр судових рішень 07.12.2011< копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 06 грудня 2011 р. Справа № 2а/0470/13151/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіБоженко Наталії Василієвни <Текст > при секретаріЛуговій В.О. за участю: представника позивача представника відповідача Мосіної М.І. Данатарової В.М. <Текст > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Комунального закладу охорони здоровя «Дитяча міська лікарня» про зобовязання вчинити певні дії, - ВСТАНОВИВ: Контрольно-ревізійне управління в Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського оружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального закладу охорони здоровя «Дитяча міська лікарня» в якому, просить зобовязати Комунальну установу охорони здоровя «Дитяча міська лікарня» виконати вимоги Південно-Західного обєднаного контрольно-ревізійного відділу від 04.05.2011 року №28/585, а саме: в повному обсязі відшкодувати зайво нараховану та виплачену заробітну плату фізичним особам, які не є працівниками установи за період друга половина вересня 2008 - грудня 2008, січень-червень 2009 на загальну суму 184487,86 гривень, шляхом внесення грошових коштів до каси установи та перерахуванням їх до бюджету за кодом бюджетної класифікації - 21080500 - «інші надходження (суми перерахованих до бюджету незаконних витрат бюджетних коштів та нестач, крім розрахованої суми збитків від нестач)», в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи; в повному обсязі відшкодувати суму зайво перерахованих внесків до державних цільових фондів із сум зайво виплаченої заробітної плати на загальну суму 40 109,08 гривень шляхом проведення коригування сум перерахованих внесків до соціальних фондів. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в ході проведення ревізії встановлена незаконна виплата заробітної плати фізичним особам, які не є працівниками установи у сумі 184487,86 гривень, що є порушенням ст.94 Кодексу законів про працю України, ст.ст. 1, 2 Закону України «Про оплату праці», п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Вищезазначене порушення призвело до зайвого нарахування внесків до державних цільових фондів на суму 40109,08 гривень, що є порушенням пункту 21 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування». На момент звернення до суду обовязкові вимоги позивача не виконані.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив задовольнити їх повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні позов визнала та пояснила, що відповідачем вимога позивача виконується, а саме відповідачем був поданий цивільний позов, в порядку статті 28 КПК України Нікопольському міжрайонному прокурору. Відповідачем законодавство не порушується.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно з п.10 ст.10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року N 2939-XII, контрольно-ревізійна служба має право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Фахівцями Південно-Західного об'єднаного контрольно-ревізійного відділу на виконання звернення Нікопольської міжрайонної прокуратури від 12.03.2011 року №31119010вих11, постанови про призначення ревізії Нікопольського міськрайонного суду від 11.03.2011 року, доручення КРУ у Дніпропетровській області про проведення позапланової ревізії від 15.03.2011 року №59 проведено позапланову ревізію фінансово-господарської діяльності комунальної установи охорони здоров'я «Дитяча міська лікарня» за період з 0.01.2008 року по 31.12.2010 року.
За результатами перевірки складено акт ревізії № 970-19/10 від 24.03.2011 року, в якому встановлені порушення відповідачем законодавства України.
Під час перевірки питання законності нарахування та виплати заробітної плати працівникам централізованої бухгалтерії відділу охорони здоровя Нікопольської міської ради та фізичним особам, які не є працівниками КУОЗ «Дитяча міська лікарня» за період з 01.01.2008 по 31.12.2010 роки шляхом співставлення включених фізичних осіб до відомостей на виплату заробітної плати для зарахування на особові карткові рахунки працівників установи з прізвищами працівників установи, які включені до розрахунково - платіжних відомостей складених на підставі персональних особових карток працівників Дитячої лікарні за період друга половина вересня, жовтень - грудень 2008, січень-червень 2009 встановлено, зарахування заробітної плати на карткові рахунки фізичних осіб, які не є працівниками Дитячої лікарні, тобто не мали трудових відносин з установою чи були звільнені у попередніх роках. До відомостей на виплату заробітної плати для зарахування на особові карткові рахунки працівників установи за вказаний період включено прізвища працівників централізованої бухгалтерії відділу охорони здоров'я, а саме колишнього головного бухгалтера ОСОБА_6, бухгалтерів розрахункового сектору - ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_2, ОСОБА_9, які не є працівниками установи. Відповідно до наданих до перевірки посадових інструкцій, працівники централізованої бухгалтерії відділу охорони здоров'я, здійснюють нарахування та виплату заробітної плати працівникам закладів (установ) охорони здоров'я, в тому числі працівникам Дитячої лікарні, але не перебувають в штаті даних установ, а являються штатними працівниками централізованої бухгалтерії, що підтверджується записами у трудових книжках та списком працівників Дитячої лікарні за період 2008-2010 рік наданим до ревізії. Таким чином, ревізією питання законності нарахування та виплати заробітної плати працівникам централізованої бухгалтерії відділу охорони здоров'я Нікопольської міської ради та фізичним особам, які не є працівниками КУОЗ «Дитяча міська лікарня» за період з 01.01.2008 по 31.12.2010 роки встановлено факти зайвого нарахування та незаконної оплати праці працівникам централізованої бухгалтерії відділу охорони здоров'яка фізичним особам, які не є працівниками установи (не мали трудових відносин, або були звільнені у попередній періодах) при нарахуванні та виплаті заробітної плати працівникам Дитячої лікарні. Так відповідно до персональних особових карток працівників установи, табелів обліку робочого часу, наказів по установі, актів виконаних робіт, трудових книжок та інших документів установи підстав для нарахування заробітної плати вказаній категорії працівників не має. Однак виплата працівникам централізованої бухгалтерії відділу охорони здоров'я та фізичним особам, які не є працівниками установи за період жовтень-грудень 2008 року, січень-червень 2009 року фактично проводилась шляхом завищення нарахування та виплати заробітної плати у меморіальному ордері №5 та включення зазначених осіб до відомостей на зарахування заробітної плати на карткові рахунки в установі банку.
Оскільки, ревізією встановлено незаконна виплата заробітної плати фізичним особам, які не є працівниками установи у сумі 184 487,86 гривень, це є порушенням ст.94 Кодексу законів про працю України, ст.ст.1,2 Закону України «Про оплату праці», п.1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Вищезазначене порушення призвело до зайвого нарахування внесків до державних цільових фондів на суму 40109,08 гривень, що є порушенням пункту 21 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 14.01.1998 № 16/98-ВР.
Відповідно до п.7 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», Південно-Західним обєднаним контрольно-ревізійним відділом листом від 05.04.2011 року №28/585 на адресу Комунального закладу охорони здоровя «Дитяча міська лікарня» направлено обов'язкові вимоги, якими зобов'язано усунути порушення, що були виявлені в ході ревізії. Однак, відповідачем на момент розгляду адміністративної справи обов'язкові вимоги позивача в повному обсязі не виконані.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про державну контрольно-ревізійної службу в Україні» законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами суб'єктів, що ревізуються чи перевіряються.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З огляду на викладене вище, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, у звязку з чим позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Контрольно-ревізійного управління в Дніпропетровській області до Комунального закладу охорони здоровя «Дитяча міська лікарня» про зобовязання вчинити певні дії задовольнити.
Зобовязати комунальну установу охорони здоровя «Дитяча міська лікарня» виконати вимоги Південно-Західного обєднання контрольно-ревізійного відділу від 04.05.2011 року №28/585, а саме:
- в повному обсязі відшкодувати зайво нараховану та виплачену заробітну плату фізичним особам, які не є працівниками установи за період друга половина вересня 2008 р. грудня 2008 р., січень-червень 2009 р. на загальну суму 184487 (сто вісімдесят чотири тисячі чотириста вісімдесят сім) гривень 86 копійок, шляхом внесення грошових коштів до каси установи та перерахуванням їх до бюджету за кодом бюджетної класифікації 21080500 «інші надходження (суми перерахованих до бюджету незаконних витрат бюджетних коштів та нестач, крім розрахованої суми збитків від нестач)», в тому числі шляхом проведення претензійно-позовної роботи;
- в повному обсязі відшкодувати суму зайво перерахованих внесків до державних цільових фондів із сум зайво виплаченої заробітної плати на загальну суму 40109 (сорок тисяч сто девять) гривень 08 копійок шляхом проведення коригування сум перерахованих внесків до соціальних фондів.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 12.12.2011р.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >Н.В. Боженко
< Текст >