Єдиний державний реєстр судових рішень 21.10.2011 17.08.2011
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 серпня 2011 р. Справа № 2а/0470/9027/11
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Бондар М.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська до Громадської організації Дніпропетровської міської громадської організації «Нові часи»про припинення юридичної особи, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Дніпропетровська звернулась до адміністративного суду з позовною заявою до Громадської організації Дніпропетровської міської громадської організації «Нові часи», в якій просить припинити юридичну - Громадську організацію Дніпропетровської міської громадської організації «Нові часи».
В обґрунтування позову Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Дніпропетровська зазначила, що юридична особа Громадська організація Дніпропетровська міська громадська організація «Нові часи» перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська як платник податків та інших обов'язкових платежів, проте документи податкової звітності не подає більше року, заборгованості по платежам до бюджету не має.
Відповідач протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження у справі не надав до суду заперечень проти позову та позов не визнав.
Дослідивши письмові докази по справі, суд доходить висновку, що позовна заява не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Громадська організація Дніпропетровська міська громадська організація «Нові часи» зареєстрована 23.08.1996 року.
Згідно акту №11/15-1/24431549 відповідачем остання податкова звітність подана до ДПІ у Ленінському районі у жовтні 2005 року.
Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», чинного на час виникнення спірних правовідносин, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів.
Згідно з п. 1 ст. 33 та п. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців"» № 755 - IV від 15.05.2003р. підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Під час розгляду даної адміністративної справи встановлено, що відповідач у справі за організаційно-правовою формою є громадською організацією і діяльність відповідача регулюється, зокрема, нормами Закону України «Про обєднання громадян».
Так, відповідно до ст. 19 Закону України «Про обєднання громадян» припинення діяльності об'єднання громадян може бути проведено шляхом його реорганізації або ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску). Реорганізація об'єднання громадян здійснюється відповідно до його статуту. Реєстрація новоствореного об'єднання здійснюється у порядку, встановленому цим Законом. Ліквідація об'єднання громадян здійснюється на підставі статуту або рішення суду.
Статтею 32 Закону України «Про обєднання громадян» встановлено порядок та підстави примусового розпуску (ліквідації) громадської організації та передбачено, що за поданням легалізуючого органу ( відповідно ч. 4 до ст. 14 цього ж закону легалізація громадської організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад) або прокурора, за рішенням суду об'єднання громадян примусово розпускається (ліквідується) у випадках :
1) вчинення дій, передбачених статтею 4 цього Закону (ст. 4 цього ж закону передбачено, що не підлягають легалізації, а діяльність легалізованих об'єднань громадян забороняється у судовому порядку, коли їх метою є: зміна шляхом насильства конституційного ладу і в будь-якій протизаконній формі територіальної цілісності держави; підрив безпеки держави у формі ведення діяльності на користь іноземних держав; пропаганда війни, насильства чи жорстокості, фашизму та неофашизму; розпалювання національної та релігійної ворожнечі; створення незаконних воєнізованих формувань; обмеження загальновизнаних прав людини. Забороняється створення і діяльність політичних партій, керівні органи чи структурні осередки яких знаходяться за межами України, а також будь-яких структурних осередків політичних партій в органах виконавчої та судової влади, у Збройних Силах та Державній прикордонній службі України, Державній спеціальній службі транспорту, на державних підприємствах, в установах і організаціях, державних навчальних закладах);
2) систематичного або грубого порушення вимог статті 22 цього Закону;
3) продовження протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених цим Законом;
4) зменшення кількості членів політичної партії до числа, коли вона не визнається як така.
Суд одночасно вирішує питання про припинення випуску друкованого засобу масової інформації об'єднання громадян, яке примусово розпускається. Про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян реєструючий орган протягом п'ятнадцяти днів після набрання рішенням суду законної сили повідомляє у засобах масової інформації. Рішення про примусовий розпуск всеукраїнських та міжнародних громадських організацій на території України приймається судом.
При цьому, суд вважає необхідним зазначити, що передбачений ч. 1 ст. 32 Закону України «Про обєднання громадян» перелік підстав для примусового розпуску (ліквідації) громадської організації є вичерпним та розширеному тлумаченню не підлягає, і у цьому переліку відсутня така підстава для примусового розпуску (ліквідації) громадської організації як ненадання громадською організацією податкової звітності до податкового органу більше одного року. Також, цією нормою чинного законодавства встановлено вичерпний перелік осіб які мають право на звернення до суду з поданням про примусовий розпуск (ліквідацію) громадської організації і органи державної податкової служби у цьому переліку відсутні.
За вимогами ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Аналізуючи зміст вищенаведених норм чинного законодавства, які регулюють правовідносини з приводу примусового розпуску (ліквідації) громадської організації, суд приходить до висновку про те, що оскільки чинним законодавством передбачено певний порядок ліквідації громадських організацій, то у позивача відсутні правові підстави звертатись до суду з позовом про припинення юридичної особи громадської організації.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає доводи позивача необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, визначені ст. 186 КАС України та набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >М.В. Бондар
< Текст >