Постанова № 21067559, 23.06.2011, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2011
Номер справи
2а-13153/10/0470
Номер документу
21067559
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

23.06.2011

<копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2011 р. Справа № 2а-13153/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В. <Текст > розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Баглійського району м. Дніпродзержинська в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Дніпродзержинську до Приватного підприємства "Омега - Дніпро" про стягнення на активи боржника, - ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора Баглійського району м.Дніпродзержинськ в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Дніпродзержинську до Приватного підприємства «Омега-Дніпро», в якому прокурор, з урахуванням уточнень до позовних вимог, просить стягнути кошти з рахунків Приватного підприємства «Омега-Дніпро» у банках, обслуговуючих відповідача, а також готівки, що належить Приватному підприємству «Омега-Дніпро», у розмірі 29970,94 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем порушено податкове законодавство, у звязку з чим виникла заборгованість по податку на додану вартість в розмірі 26431,23 грн., по податку на прибуток в розмірі 235,16 грн. та з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 3304,55 грн.

Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Частиною 1 ст.35 КАС України передбачено, що повістка вручається під розписку. Повістка може бути вручена безпосередньо в суді.

Таким чином, суд ухвалив розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України в письмовому провадженні.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Як вбачається з матеріалів справи, розпорядженням виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради Дніпропетровської області було зареєстровано приватне підприємство «Омега-Дніпро», про що видано свідоцтво про державну реєстрацію від 27.08.2004 року за № 10002403079.

За результатами проведення перевірок з питання несвоєчасного подання та не подання податкових декларацій у відповідності з п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Приватне підприємство «Омега-Дніпро» має податковий борг, а саме:

- по податку на прибуток в розмірі 235,15 грн. та по податку на додану вартість в розмірі 24901,22 грн. за актом перевірки від 29.05.2009 року №2656/98/23-206/32815976 (корінці податкових повідомлень-рішень від 04.06.2009 року №0001112301/0 та №0001102301/0);

- по податку на додану вартість в розмірі 1530,00 грн. за актом перевірки від 13.05.2010 року №3186/257/15-223/32815976 (корінець податкового повідомлення-рішення від 19.05.2010 року № 0002731502/0)

Крім того, боржнику 25.02.2010 року по податку на прибуток нараховано пеню в розмірі 0,01 грн. та по податку на додану вартість 29.01.2010 року нараховано пеню в розмірі 0,01 грн.

Заборгованість по орендній платі з юридичних осіб за період з 30.12.2008 року утворилась в результаті самостійно обчисленої суми за деклараціями:

- в сумі 122,88 грн. - заборгованість з 30.12.2008 р. (декларація за № 1996 від 31.01.2008 р.); - в сумі 126,96 грн. - заборгованість з 30.01.2009 р. (декларація за № 1996 від 31.01.2008 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 02.03.2009 р. (декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 30.03.2009 р. (декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 30.04.2009 р. (декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 01.06.2009 р. (декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 30.06.2009 р. (декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 30.07.2009 р. (декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 31.08.2009 р. (декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 30.09.2009 р. (декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 30.10.2009 р. (декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 30.11.2009 р.(декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 30.12.2009 р. (декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,14 грн. - заборгованість з 01.02.2010 р. (декларація за № 22261 від 30.01.2009 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 02.03.2010 р. (декларація за № 44893 від 30.01.2010 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 30.03.2010 р. (декларація за № 44893 від 30.01.2010 р.); - в сумі 149,15 грн. - заборгованість з 30.04.2010 р. (декларація за №44893 від 30.01.2010 р.); - в сумі 27,72 грн. - заборгованість з 25.05.2010 р. (декларація за № 72783 від 25.05.2010 р.); - в сумі 157,95 грн. - заборгованість з 31.05.2010 р. (декларація за № 72432 від 20.05.2010 р.); - в сумі 157,95 грн. - заборгованість з 30.06.2010 р. (декларація за № 72432 від 20.05.2010 р.); - в сумі 157,95 грн. - заборгованість з 30.07.2010 р. (декларація за № 72432 від 20.05.2010 р.); - в сумі 157,95 грн. - заборгованість з 30.08.2010 р. (декларація за № 72432 від 20.05.2010 р.); - в сумі 157,95 грн. - заборгованість з 30.09.2010 р. (декларація за № 72432 від 20.05.2010 р.). У відповідності до п.п. 6.2.3 "а" п.п. 6.2 ст.6 Закону Україну “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” та у зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу в повному обсязі податковим органом виставлена перша податкова вимога №1/42 від 10.01.2009 року. Позивачем направлено поштою вищевказану вимогу, яка отримана відповідачем 02.02.2009 року. У відповідності до п.п. 6.2.3 "б" п. 6.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" та у зв'язку з несплатою до бюджету податкового боргу податковим органом виставлена друга податкова вимога №2/270 від 05.03.2009 року. Позивачем направлено поштою вищевказану вимогу, яка отримана відповідачем 29.04.2009 року. Сума податкового зобов'язання ні в адміністративному, ні в судовому порядку підприємством не оскаржувалась. У зв'язку з наявною у відповідача переплатою в сумі 19,97 грн., заборгованість перед бюджетом складає 490,03 грн. Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Стаття 68 Конституції України встановлює, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів. При вирішенні судом спору по суті позовних вимог встановлено, що статтею 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Відповідно до статті 2 цього закону завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством. Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 23 статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи. У п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” вказано, що узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 зазначеного вище закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. 01.01.2011 року набули чинності норми Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 (далі - ПК України). Згідно з п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст.20 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 р. №2755-VI (далі - ПК України) органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини. П. 95.1 ст. 95 ПК України встановлено, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі виключно за рішенням суду. П. 95.3 ст.95 ПК України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Відповідно до п.95.4 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. На обліку в ДПІ у м. Дніпродзержинську за підприємством обліковуються 5 розрахункових рахунків, а саме №№26063060011268, 26052060011268, 26007060011268, 26003105000474, 26002043550201. Суд також доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість відповідача перед бюджетом, а також здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору. Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог позивача. Керуючись ст.ст. 11, 69, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 КАС України суд, - ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути кошти з Приватного підприємства «Омега-Дніпро» у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить Приватному підприємству «Омега-Дніпро» в сумі 29970,94 грн., а саме:

- по податку на додану вартість в розмірі 26431,23 грн.;

- по податку на прибуток в розмірі 235,16 грн.;

- по орендній платі з юридичних осіб в розмірі 3304,55 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >О.В. Єфанова

< Текст >