Єдиний державний реєстр судових рішень 22.06.2011
<копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 лютого 2011 р. Справа № 2а-16405/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Єфанової О.В. <Текст > розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу за рахунок активів, - ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до ОСОБА_2, в якому позивач, просить звернути стягнення на активи відповідача на суму 5071,13 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що позивачем порушено ст.15 Закону України "Про плату за землю" у звязку з чим виникла заборгованість в сумі 5071,13 грн.
Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином. Однак на адресу суду повернувся конверт з поштовою відміткою "за закінченням терміну зберігання". Частиною 11 ст. 35 КАС України вважається, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Таким чином, суд ухвалив розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України в письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Як вбачається з матеріалів справи, згідно з рішенням Криворізької міської ради від 22.12.04 року №2734 та на підставі договору оренди земельної ділянки від 07.06.05 року громадянці ОСОБА_2 передано, для розміщення офісу, у строкове платне користування земельну ділянку яка знаходиться за адресою АДРЕСА_1, загальною площею 238,12 кв.м.
Згідно з Довідкою Криворізького міського управління земельних ресурсів №783у від 01.06.05 року про визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки у відповідності з методикою затвердженою Постановою Кабінета Міністрів України, відповідно до рішення від 22.12.04 року № 2494 XXII сесії IV скликання Криворізької міської ради "Про затвердження та застосування грошової оцінки земель м. Кривого Рогу" грошова оцінка складає 262613,02 грн.
ОСОБА_2 є платником орендної плати за землю з фізичних осіб. Податковий борг виник в результаті нарахування орендної плати за землю за період з 16.08.10 року по 15.11.10 року.
Згідно ст. 14 Закону України "Про плату за землю" від 3 липня 1992 року N 2535-ХІІ, із змінами та доповненнями «нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу».
Згідно податкового повідомлення Південної МДПІ у м. Кривому Розі від 02.07.10 р. №0000872803/0 виставленого відповідачу загальна сума зобов'язання складає 5071,13 грн.
Згідно ст. 15 Закону України "Про плату за землю" від 3 липня 1992 року N 2535-XII із змінами та доповненнями. „Власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної га комунальної власності сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році."
Згідно ст. 16 Закону України "Про плату за землю" від 3 липня 1992 року N 2535-ХІІ. із змінами та доповненнями „Облік громадян - платників земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності і нарахування відповідних сум проводиться щороку станом на 1 травня."
Відповідачу на підставі договору оренди земельної ділянки від 07.06.05 р. передано в строкове платне користування земельну ділянку яка знаходиться за адресою м. Кривий Ріг. Центрально-міський район, вул. Жовтнева, 1 а. загальною площею 238.12 кв.м.
За період з 16.08.10 пo 15.11.10 року ОСОБА_2 нараховано орендну плату за землю у сумі 5071,13 грн., а саме:
16.08.10 р. по особовому рахунку платника згідно податкового повідомлення від 02.07.10 р. №0000872803/0 нараховано суму орендної плати 2535,57 грн., яке надіслано поштою рекомендованим листом та повернуто в зв'язку з закінченням терміну зберігання. 17.08.10 р. податкове повідомлення розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт. Узгоджена сума до бюджету сплачена не була. Таким чином, станом на 16.08.10 по особовому рахунку платника виникла заборгованість у сумі 2535,57 грн.
15.11.10 р. по особовому рахунку платника згідно податкового повідомлення від 02.07.10 р. № 0000872803/0 нараховано суму орендної плати 2535,56 грн., яке надіслано поштою рекомендованим листом та повернуто в зв'язку з закінченням терміну зберігання.
17.08.10 податкове повідомлення розміщено на дошці податкових оголошень, про що складено акт. Узгоджена сума до бюджету сплачена не була. Станом на 15.11.10 по особовому рахунку платника виникла заборгованість у сумі 2535,56 грн.
Відповідачем порушено вимоги ст.17 Закону України "Про плату за землю" від З липня 1992 року N 2535-XІI. із змінами та доповненнями, відповідно до якої «Земельний податок» а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
Відповідно до п.п. 5.2.1. п. 5.1. ст. 5 Закону України від 21.12.00 року №2181-111 „Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. Податкове зобов'язання, узгоджене ОСОБА_2 відповідно до ст.5 Закону України від 21.12.00 року №2181-11 платником податків в установлений чинним законодавством строк не сплачене.
Станом на 27.11.08 р. загальна сума податкового боргу по орендній платі за землю визначена в податковій вимозі № 1/3737 від 27.11.08 р. 7643,19 грн., яка направлена ОСОБА_2 рекомендованим листом з повідомленням про вручення 03.12.08 р.
Станом на 15.01.2009р. загальна сума податкового боргу по орендній платі за землю визначена в податковій вимозі № 2/405 від 15.01.09 р. 7643,19 грн. яка направлялась ОСОБА_2 рекомендованим листом з повідомленням про вручення 03.04.09 р.
Таким чином, у звязку з несплатою до бюджету планових платежів утворилась заборгованість в сумі 5071,13 грн.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Стаття 68 Конституції України встановлює, що кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.
При вирішенні судом спору по суті позовних вимог встановлено, що статтею 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до статті 2 цього закону завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Статтею 15 Закону України "Про плату за землю" передбачено, що власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 23 статті 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.
Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 зазначеного вище закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Суд також доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість відповідача перед бюджетом, а також здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору.
Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог позивача.
Керуючись ст.ст. 11, 69, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Звернути стягнення на активи громадянки ОСОБА_2 в рахунок погашення заборгованості перед бюджетом по орендній платі за землю у сумі 5071,13 грн. (р/р33212815700026, код бюджетної класифікації 13050500, УДК у Центрально-Міському районі м.Кривого Рогу, код ЗКПО 24237497, банк одержувача УДКУ у Дніпропетровській області, м.Дніпропетровськ, МФО 805012).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >О.В. Єфанова
< Текст >