ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
17 березня 2011 р. Справа №2а-1904/11/0170 (09:50) Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Гаманко Є.О., при секретарі Павленко Н.О., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовомУправління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим
до Феодосійського казенного оптичного заводу в особі Структурного підрозділу житлово-комунального відділу «Опта»
про стягнення заборгованості в сумі 22968,38грн.
за участю представників:
від позивача - не з’явився;
від відповідача – не з’явився.
Обставини справи: Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Феодосійського казенного оптичного заводу в особі Структурного підрозділу житлово-комунального відділу «Опта»про стягнення 22968,38грн., з яких : 22411,56грн. - недоїмка по сплаті страхових внесків та 556,82грн. – фінансові санкції.
Позовні вимоги ґрунтуються на Законі України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі страхові внески та штрафні санкції, застосовані за ненадання первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб.
Позивач у судове засідання явку свого представника не забезпечив, надіславши на адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача. У наведеному клопотанні позивач повідомляє суду, що станом на 09.03.11р. заборгованість не погашена, тому позивач наполягає на задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання явку представника не забезпечив, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідач про причини неявки суд не повідомив, письмові заперечення не надав, клопотання про розгляд справи за його відсутності суду не надав.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, надані позивачем, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п.6 Положення про Структурний підрозділ Феодосійського казенного оптичного заводу житлово-комунальний відділ «Опта», затвердженого Директором Феодосійського казенного оптичного, узгодженого розпорядження міського голови №2551- від 20.10.98р., структурний підрозділ Феодосійського казенного оптичного заводу житлово-комунальний відділ «Опта» є одиницею (підрозділом ФКОЗ) зі своїм розрахунковим рахунком, є самостійним платником податків.
Структурний підрозділ Феодосійського казенного оптичного заводу житлово-комунальний відділ «Опта» зареєстровано як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим.
Відповідно до п. 7 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №2464 – VІ від 08.07.10р. стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011р., в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011р. не настав, здійснюється фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Згідно ст. 1 Законі України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон №1058) страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Згідно ч. 6 ст. 17 Закону №1058, страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Згідно з п. 4. ст. 17 Закону №1058, п.5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1 (далі – Інструкція), платники подають до органу Пенсійного фонду для реєстрації протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, розрахунок зобов’язань зі сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, в якому вказується самостійно обчислені суми зобов'язань.
Відповідач самостійно обчислив суму страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з квітня по листопад 2010р. у розмірі 22411,56грн., що підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з квітня по листопад 2010р., поданими відповідачем позивачу в порядку звітності (а.с.5-20).
Відповідно до абзаців 1, 2, 3 ч. 6 ст. 20 Закону №1058, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.
Згідно з п.п. 1 п. 8 Прикінцевих положень Закону №1058 до набрання чинності законом про направлення частини страхових внесків до Накопичувального фонду, страхові внески до солідарної системи сплачуються страхувальником та застрахованими особами у розмірах, передбачених Законом України «Про збір на обов’язкове державне страхування для відповідних платників».
Судом встановлено, що на момент розгляду справи за відповідачем склалась заборгованість зі сплати страхових внесків за період з квітня по листопад 2010р. в розмірі 22411,56грн., яка підтверджена матеріалами справи та підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до ст. 1 Закону №1058 персоніфікований облік у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначено як організацію та ведення обліку відомостей про застраховану особу, що використовуються у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування в порядку, визначеному Законом №1058.
У відповідності до ч.1 ст.21 Закону №1058 органи Пенсійного фонду ведуть облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів Накопичувального фонду на накопичувальних пенсійних рахунках.
Підставою для формування інформаційної бази системи персоніфікованого обліку серед інших є і відомості, що надходять від роботодавців (ч.2 ст.21 Закону №1058).
Отже відповідач в розумінні Закону №1058 є роботодавцем, який повинний надавати відомості до системи персоніфікованого обліку.
Згідно з пп. 1 п.1.3. Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 10.06.2004р. N 7-6 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10 серпня 2004 р. за N 1000/9599 (далі - Порядок) страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.
Згідно п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 за ненадання, невчасне надання, надання не по встановленій формі або представлення недостовірних відомостей, використовуваних в системі персоніфікованого обліку і іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 % суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожен повний або неповний місяць затримки представлення відомостей, звітності, але не менше десяти не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, а у разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 % вказаних сум і не менше 20 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
У порушення вимог законодавства відповідачем не надані відомості до системи персоніфікованого обліку у строки, встановлені законодавством, що підтверджується матеріалами справи.
На підставі п.5 ч.9 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” до відповідача були застосовані фінансові санкції за рішенням №589 від 25.05.2010р. на суму 366,10грн. (а.с.22) та за рішенням №1326 від 10.11.2010р. на суму 190,72грн. (а.с.24), які протягом десяти робочих днів з дня отримання рішення підлягають сплаті.
Згідно частини 14 статті 106 Закону України №1058, рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафу є виконавчим документом. У разі незгоди з рішенням про нарахування пені та накладення штрафу, страхувальник у десятиденний строк має право на оскарження рішення у судовому порядку.
Рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим №589 від 25.05.2010р. на суму 366,10грн. отримано відповідачем 26.05.10р., а за рішення №1326 від 10.11.2010р. на суму 190,72грн. отримано відповідачем 10.11.10р., про що свідчать відмітки про отримання на цих рішеннях.
Згідно частини 2 статті 49 КАСУ, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Судом встановлено, що рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим №589 від 25.05.2010р. та №1326 від 10.11.2010р. не оскаржені відповідачем в судовому порядку, та набрали законної сили.
Відповідач не надав суду доказів підтверджуючих сплату заборгованості за вищенаведеними рішеннями, тобто доказів сплати 556,82грн. фінансових санкцій, а також не довів суду необґрунтованість позовних вимог.
Отже станом на момент розгляду справи за відповідачем склалась заборгованість в розмірі 22968,38грн., з яких: 22411,56грн. - недоїмка по сплаті страхових внесків та 556,82грн. – фінансові санкції, що підтверджується матеріалами.
Згідно частини 2 статті 49 КАСУ особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідно до ст. 71 КАС України відповідач не надав доказів сплати ним заборгованості в розмірі 22968,38грн, натомість позивач надав суду докази наявності такої заборгованості.
Враховуючи вищевикладене позовні вимоги є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Постанова складена у повному обсязі 17.03.11 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Феодосійського казенного оптичного заводу в особі Структурного підрозділу житлово-комунального відділу «Опта» (АРК, м. Феодосія, вул. Ген. Горбачова, 11; ЄДРПОУ 25135014; р/р 26008054904444 в КРУ «ПриватБанк», МФО 384436, або з іншого рахунку) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Феодосія АР Крим (АР Крим, м. Феодосія, вул. Українська, 44; р/р 2560970448612 в КРУ ВАТ “Державний Ощадний банк України”, ЄДРПОУ 22300286, МФО 324805) заборгованість в розмірі 22968,38грн., з яких: 22411,56грн. - недоїмка по сплаті страхових внесків за період з квітня по листопад 2010р. та 556,82грн. – фінансові санкції за рішеннями №589 від 25.05.2010р. та №1326 від 10.11.2010р.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Гаманко Є.О.