Постанова № 21021642, 24.01.2012, Мангушський районний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Першотравневий районний суд Донецької області)

Дата ухвалення
24.01.2012
Номер справи
539/31/2012
Номер документу
21021642
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У ПЕРШОТРАВНЕВОМУ РАЙОНІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕСТВА УКРАЄНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

539/31/2012

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.01.2012

у складі: головуючого судді Топузової Н.М.

при секретарі Орчелота І.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду сел.Мангуш справу у порядку адміністративного судочинства, у письмовому провадженні ,за позовом ОСОБА_1 до Начальника ВДАІ Перевальського РО ГУМВС України в Луганській області Пашкова П.С. про визнання дій неправомірними,скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності та закриття адміністративної справи,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з даним позовом із наступних підстав :

Постановою начальника ВДАІ Перевальського РВ ГУМВС України в Луганській області Пашкова П.С від 19.12.2011р. серія ВВІ № 087341,позивача, ОСОБА_1, було визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 132-1 КУпАП та накладено штраф у розмірі 510 (п'ятсот десять) гривень та на підставі ч.2 ст. 308 КУпАП з метою примусового виконання цієї постанови ,він був притягнутий до подвійного розміру штрафу у сумі 1020 (одна тисяча двадцять) грн.

Вважає дану постанову необґрунтованою, такою що не відповідає нормам КУпАП. Також під час винесення постанови не дотримано вимоги статей 245, 276. 278, 279, 280 КУпАП, відповідно до яких завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та дотримання процесуального порядку розгляду справи.

При розгляді справи не були з'ясовані і доведені обставини, які б свідчили, що в його діях є ознаки проступку, за який законом встановлено адміністративну відповідальність. Таким чином вважаю постанову інспектора незаконною та такою, що підлягає скасуванню з наступних підстав:

08.12.2011р., позивач, ОСОБА_1, на автомобілі НОМЕР_1, НОМЕР_2 ,який належить ТОВ ПСП «АЗОВІНТЕКС», де він працює водієм, виїхав з ПАТ «Запорізький завод металоконструкцій»,де на його автомобіль погрузили металеву конструкцію (труба). Перед загрузкою, вони зі спеціалістами заводу , заміряли вантаж, він відповідав вимогам п.22.3, та 22.5 П України, а саме:металорукція (труба поворотна) діаметром 2320 м., ширина 2,6м., що є допустимим для її перевезення без відповідної згоди з ДАІ. Це також підтверджується схемою конструкції,з якої чітко видно, що труба по всім параметрам відповідає усім вимогам та правилам її транспортування та товарно-транспортній накладній №01АА від 08.12.2011 року.

Отже, о 12.00 год., він виїхав з ПАТ «Запорізький завод металоконструкцій»в м.Алчевськ Луганський області на ВАТ «Алчевський меткомбінат», куди він мав довезти металоконструкцію (труба).

Перед початком руху,він перевірив надійність розташування і кріплення вантажу, а дід час руху - постійно контролював вантаж, щоб запобігти його падінню, волочінню, чи створенню перешкод для руху. Вантаж при транспортуванню було закріплене так, що він не рухався зовсім.

Попереду його постійно їхав у тому ж напрямку інший водій ТОВ ПСП «АЗОВІНТЕКС»ОСОБА_3. На шляху до м.Алчевськ, його чотири рази

зупиняли інспектора ДПС та перевіряли габарити металоконструкції, яку він перевозив але ні у жодного з інспекторів не виникало питань щодо не габаритності перевезеної металоконструкції.

В 23.45 год. ,на автошляху М-04 551 км., його зупинив інспектор ДПС ВДАІ Перевальського РВ ГУ МВС України в Луганський області ст. сержант міліції Ілюхін Віталій Юрійович. Інспектор провів процес виявлення обставин по справі з дуже спрощеним підходом, а саме не провівши заміру металоконструкцій, він оцінив габарити труби візуально (на око) і сказав йому, що габарити труби завширшки перевищують 2.6м., та у нього не має узгодження на перевезення негабаритного вантажу. Позивач попросив інспектора провести заміри вантажу, при замірюванні ширина труби була 2,6 метрів, він також представив інспектору схему металоконструкції, з якої чітко видно, що труба по всім параметрам відповідає усім вимогам та правилам її транспортування та дозвіл на рух транспортних засобів з надгабаритними та великоваговими вантажами, але інспектор це проігнорував, тобто, не маючи жодного доказу, не зважаючи на об'єктивні обставини і пояснення свідка ОСОБА_3, у якого до речі інспектор ДПС відмовився браги свідчення та наказав йому їхати далі, а відносно позивача склав протокол про адміністративне правопорушення ВВІ №381660 від 08.12.2011 року, при цьому не надавши йому ані копії зазначеного протоколу ані постанови про адміністративне правопорушення від 19.12.2011р. серія ВВІ № 087341. У своєму поясненні ,позивач вказав , що не згоден з зазначеним протоколом.

Згідно п.22.3. ПДР України перевезення вантажу дозволяється за умови, що він:

а)не наражає на небезпеку учасників дорожнього руху;

б)не порушує стійкості транспортного засобу і не утруднює керування ним; в)не обмежує водієві оглядності;

г)не закриває зовнішніх світлових приладів, світлоповертачів, номерних і розпізнавальних знаків, а також не перешкоджає сприйманню сигналів, що подаються рукою; ґ) не створює шуму, не піднімає пилу та не забруднює проїзну частину і навколишнє середовище. Згідно п.22.5. ПДР України за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м,

При перевезенні позивачем вантажу, вантаж не наражав на небезпеку учасників дорожнього руху , тобто був закріплений спеціальними пристроями, не порушує стійкості транспортного засобу і не утруднював керування ним, т.я. вантаж було розміщено рівномірно по осям транспортного засобу і причепу. Вантаж не обмежував позивачеві оглядовості, т.я. висота його була 2320мм. Не закривав зовнішніх світлових приладів,світлоповертачів, номерних і розпізнавальних знаків, а також не перешкоджав сприйманню сигналів, що подаються рукою, не створював шуму, не піднімав пилу та не забруднює проїзну частину і навколишнє середовище.

Металоконструкція (труба) завширшки була 2,6м, а тому її перевезенні здійснюються не за спеціальними правилами.

Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року N 14 Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 і, 2_84 КУпАП. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів. КУпАП визначено форму й передбачено основні вимоги щодо змісту як протоколу про адміністративне правопорушення, так і рішення, що постановляється в конкретній адміністративній справі.

Тільки 12.01.2012 року позивач повернувся з відрядження, що підтверджується посвідчення про відрядження №2655 від 25.11.2011 року та отримав постанову серія ВВІ № 087341 від 19.12.2011р, від працівників Першотравневого ДАІ особисто.

Враховуючі вищевикладене вважає, що постанова серії ВВІ № 087341 по справі про адміністративне правопорушення від 19.12.2011р..- прийнята з порушеннями його прав та чинного законодавства, є необґрунтованою, незаконною та підлягає скасуванню.

Таким чином,позивач вимушений звернутися до суду,та просить суд : визнати протиправними дії начальника ВДАІ Перевальського РВ ГУМВС України в Луганській області Пашкова П.С.;скасувати постанову начальника ВДАІ Перевальського РВ ГУМВС України в Луганській області Пашкова П.С від 19.12.2011р. серія ВВІ № 087341. справу про адміністративне правопорушення закрити.

У судове засідання позивач не з*явився, надав заяву про підтримку позову та розгляд справи за його відсутності.

Відповідач не зявився у судове засідання ,про місце та час слухання справи був повідомлений належним чином, але суд не повідомив про причини неявки.

Справу вирішено розглянути за відсутністю сторін на підставі наявних у справі доказів, згідно до ст.1 28 КАС України.

Крім того, згідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про противоправність рішень , дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. якщо він заперечує проти адміністративного позову .Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

У судовому засіданні були дослідженні: постанова та протокол/а.с.7-8/, схема металоконструкції/а.с. 4/, посвідчення водія /а.с. 6/, довідка /а.с. 9/, товаро-транспортна накладна/а.с. 10/, дозвіл на рух транспортних засобів з надгабаритними та великоваговими вантажами/а.с. 11, посвідчення про відрядження/а.с. 12/, дорожній лист /а.с. 13/.

Суд , з урахуванням доказів, які були дослідженні у судовому засіданні вважає ,що вимоги позивача підлягають задоволенню у повному обсязі із наступних підстав:

Згідно до ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам , як адміністративним судам, підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень ,дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.

Згідно до ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення В адміністративних справах про противоправність рішень, дій чи бездіяльність субєкта владних повноважень обовязок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Субєкт владних повноважень повинен надати суду всі наявні у нього документи та матеріали , які можуть бути використані як докази у справі .У разі невиконання цього обовязку суд витребує названі документи та матеріали. Якщо особа, яка бере участь у справі ,без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається ,суд вирішує справи на основі наявних доказів.

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що позивачем порушено вимоги ст.. 22.3,22.5 ПДР України :

22.3. Перевезення вантажу дозволяється за умови, що він:

а) не наражає на небезпеку учасників дорожнього руху;

б) не порушує стійкості транспортного засобу і не утруднює керування ним;

в) не обмежує водієві оглядовості;

г) не закриває зовнішніх світлових приладів, світлоповертачів, номерних і розпізнавальних знаків, а також не перешкоджає сприйманню сигналів, що подаються рукою;

ґ) не створює шуму, не піднімає пилу та не забруднює проїзну частину і навколишнє середовище.

22.5. За спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах 4,35 м), за довжиною 22 м (для маршрутних транспортних засобів 25 м), фактичну масу понад 38 т (на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах до 40 т; для контейнеровозів понад 44 т, на встановлених для них маршрутах до 46 т), навантаження на одиночну вісь 11 т (для автобусів, тролейбусів 11,5 т), здвоєні осі 16 т, строєні 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь 11 т, здвоєні осі 18 т, строєні 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м.

Згідно наданої схеми металоконструкції,яку перевозив позивач- її ширина -2320 см.,що не перевищує допустиму норму, тому перевезення даної конструкції не потребує спеціальних правил здійснюється дорожнього перевезення небезпечних вантажів.

. Відповідачем не надано ніяких доказів стосовно позивача ,які б стверджували про те , що ним скоєно правопорушення ,передбачене ст. 132-1 КУпАП. Відсутність доказів вчинення правопорушення унеможливлює взагалі перевірку судом наявності як самої події правопорушення, так і наявності в діях певної особи складу такого правопорушення .

Таким чином, суд , з урахуванням доказів , які були дослідженні у судовому засіданні, приходить до висновку, що вимоги позивача треба задовольнити у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.2-15,17-18,71,86,94,122,159-167, 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України,ст.ст.251,252, 287,288,254,256,289,247 ,122 КУпАП ,Правил дорожнього руху ,які чинні з 01 січня 2002 року, зі змінами та доповненнями ,суд ,-

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії начальника ВДАІ Перевальського РВ ГУМВС України в Луганській області Пашкова П.С. у винесені постанови від 19.12.2011р. серія ВВ1 № 087341 по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.. 132-1 КУпАП..

Постанову від 19.12.2011р. серія ВВ1 № 087341 начальника ВДАІ Перевальського РВ ГУМВС України в Луганській області Пашкова П.С. по справі про адміністративне правопорушення за ст.. 132-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 - скасувати, справу про адміністративне правопорушення щодо нього закрити, за відсутністю у його діях складу такого правопорушення.

Рішення остаточне та оскарженню не підлягає.

Суддя Топузова Н.М.