Постанова № 20961475, 19.07.2011, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.07.2011
Номер справи
2270/7152/11
Номер документу
20961475
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Копія

Справа № 2270/7152/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 липня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіБлонського В.К.,

при секретаріВарченко В.В.,

за участі:

представника позивача Мельника О.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Старокостянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Хмельницької області <3-тя особа >до сільськогосподарського кооперативу "Мартинівський" с. Мартинівка Старокостянтинівського району Хмельницької області <3-тя особа >про стягнення заборгованості по пені за несвоєчасну сплату бюджетних позичок, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про стягнення заборгованості по пені за несвоєчасну сплату бюджетних позичок.

На підставі наведених обставин позивач просить задовольнити його вимоги: стягнути заборгованість по пені нарахованій боржнику за бюджетними позичками з сільськогосподарського кооперативу "Мартинівський" 31100, Хмельницька область, Старокостянтинівський район, с. Мартинівка, ЄДРПОУ 21315340 в розмірі 9565,36 грн., з відкритих банківських рахунків боржника, за рахунок готівки, що належить сільськогосподарському кооперативу "Мартинівський", а вразі недостатності коштів - за рахунок майна сільськогосподарського кооперативу "Мартинівський", яке перебуває в податковій заставі.

Свій позов позивач мотивує тим, що за відповідачем рахується борг по пені нарахованій за несвоєчасну сплату бюджетних позичок в розмірі 9565,36 грн., в тому числі:

- відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.1998 року № 1953 "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1998 році" - 3213,07 грн.;

- відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.1998 року № 220 "Про фінансове забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт в 1998 році" - 2131,36 грн.;

- відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.1997 року № 1003 "Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/1998 року" - 4220,93 грн.

Так як відповідач добровільно не сплачує вказану суму, тому її необхідно стягнути примусово з відповідача в сумі 9565,36 грн., на користь позивача в рахунок погашення боргу по пені.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю за обставин зазначених у позові.

Представник відповідача в судове засідання не зявився повторно, хоча відповідач був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, заяви про розгляд справи за його відсутності до суду не подав.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню частково, з таких підстав.

В судовому засіданні встановлено, що відповідач 29.02.2000 року зареєстрований Старокостянтинівською районною державною адміністрацією як юридична особа та відповідно до ст. ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» який діяв до 01.01.2011 року та ст. ст. 15, 16 Податкового кодексу України є платником податків, зборів та обовязкових платежів і зобовязаний їх сплачувати в терміни передбачені чинним законодавством.

Відповідно до п. 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Частиною 1 підрозділу 10 розділу 20 Податкового кодексу України встановлено, що погашення простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету (включаючи плату за користування такими кредитами (позиками) та пеню) здійснюється у порядку, визначеному главою 9 розділу II цього Кодексу (погашення податкового боргу платників податків). Тобто пеня за несвоєчасну сплату бюджетних позичок повинна бути погашена відповідачем за приписами, що регулюють погашення податкового боргу.

Судом встановлено, що позивачем відповідачу нараховано пеню в розмірі 9565,36 грн. за несвоєчасне повернення бюджетних позичок в тому числі:

- відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.1998 року № 1953 "Про забезпечення сільськогосподарських товаровиробників матеріально-технічними та фінансовими ресурсами в 1998 році" - 3213,07 грн.;

- відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.1998 року № 220 "Про фінансове забезпечення підготовки сільськогосподарської техніки до проведення весняно-польових робіт в 1998 році" - 2131,36 грн.;

- відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.09.1997 року № 1003 "Про фінансову допомогу на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/1998 року" - 4220,93 грн.

Дану заборгованість відповідач в добровільному порядку не сплатив.

Документально борг відповідача підтверджується поданнями від 28 квітня 2011 року № № 718,719,720, копією договору № 19 про надання фінансової допомоги на проведення комплексу робіт в осінньо-зимовий період 1997/1998 років від 16 жовтня 1997 року, копією угоди про надання та повернення фінансової допомоги для забезпечення підготовки техніки для проведення весняно-польових робіт в 1998 році від 18 травня 1998 року, копією угоди про надання та повернення фінансової допомоги для забезпечення підготовки техніки для проведення весняно-польових робіт в 1999 році від 26 лютого 1999 року.

Пунктом 87.2 ст. 87 Податкового кодексу України встановлено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Відповідно до пункту 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі його недостатності-шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно пункту 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Також відповідно до пункту 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Так як відповідачем не сплачена сума боргу по пені в розмірі 9565,36 грн., суд вважає за необхідне стягнути його в примусовому порядку.

Пунктом 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України встановлено, що орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Із вказаного суд приходить до висновку, що із зазначеною позовною вимогою орган державної податкової служби має право звернутися до суду тільки після того якщо буде встановлено, що неможливо виконати рішення суду про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, і стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Тому суд вважає, що позовна вимога позивача щодо надання дозволу на погашення усієї суми боргу по пені за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі заявлена передчасно і у її задоволенні необхідно відмовити.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та частково доведений у судовому засіданні, тому його необхідно задовольнити частково.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 15, 16, 87, 95 Податкового кодексу України, ст. ст. 1, 5, 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст. 9, 11, 86, 159 163, 167 КАС України суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити частково.

Стягнути з сільськогосподарського кооперативу "Мартинівський" с. Мартинівка Старокостянтинівського району Хмельницької області на користь державного бюджету України заборгованість по пені за несвоєчасну сплату бюджетних позичок в розмірі 9565,36 грн., (дев'ять тисяч п'ятсот шістдесят п'ять гривень тридцять шість копійок) шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків і стягнення коштів у рахунок погашення боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 20 липня 2011 року

< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >

Суддя/підпис/В.К. Блонський

"Згідно з оригіналом" СуддяВ.К. Блонський