КОПІЯ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а/1770/5634/2011
18 січня 2012 року 14год. 30хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Рівненській області
доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення суми штрафних санкцій, -
ВСТАНОВИВ :
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Рівненській області звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Ухвала про відкриття скороченого провадження від 26.12.2011 року отримана відповідачем 29.12.2011 року.
Відповідачем у 10-денний строк з дня одержання даної ухвали не подано ні заперечень проти позову з документальним обґрунтуванням, ні заяви про визнання позову.
Суд вважає, що повідомлених позивачем обставин та долучених ним до матеріалів справи документів достатньо для ухвалення законного і обґрунтованого судового рішення без проведення судового засідання та виклику сторін.
Розглянувши в порядку скороченого провадження у встановлений ст.183-2 КАС України строк матеріали справи, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Судом встановлено, що 03.08.2011 року працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Рівненській області, відповідно наказу начальника Регіонального управління №288-к від 29.08.2011 року (а.с.8), на підставі направлення №211 від 29.07.2011 року (а.с.7) була проведена фактична перевірка з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами господарської одиниці - кафетерію, що знаходиться за адресою: смт. Квасилів, вул. Соборна, 53а та належить відповідачу.
В ході проведення перевірки виявлено порушення вимог ч.4 ст.11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, в редакції, чинній на час існування відповідних правовідносин, а саме: факт зберігання та реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного податку, що зафіксовано актом за реєстр. №207/01/НОМЕР_1 від 01.08.2011 року (а.с. 9-10).
На підставі вказаного акту, 03.08.2011 року позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №1711420012/32, яким на відповідача накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн. (а.с.6).
Рішення отримане відповідачем 06.08.2011 року. Доказів його оспорювання суду не надано.
Відповідно до ч.4 ст.11 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, в редакції, чинній на час існування відповідних правовідносин, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством. У разі зміни зразка марок акцизного податку вже закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв та тютюнових виробів до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої та тютюнові вироби знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання.
Згідно зі ст.16 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, в редакції, чинній на час існування відповідних правовідносин, контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Зі змісту Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом ДПА України №71 від 10.02.2007 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2007 року за №116/13383, вбачається, що здійснення контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів належить до основних завдань та функцій Департаменту.
Пунктом 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, в редакції, чинній на час існування відповідних правовідносин, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року, передбачено, що рішення про застосування фінансових санкцій, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономіки), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держкомстату, Держспоживстандарту у межах їх компетенції, визначеної законодавством.
Абзацом 15 ч.2 ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, в редакції, чинній на час існування відповідних правовідносин, встановлено, що у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, до суб'єктів господарювання застосовується фінансова санкція у вигляді - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Відтак, рішення прийнято позивачем в порядку та в спосіб, встановлений чинним законодавством та межах наданих йому повноважень, обґрунтовано та правомірно. Встановлені ст.250 ГК України строки не порушені.
Згідно пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.1995 року, в редакції, чинній на час існування відповідних правовідносин, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №790 від 02.06.2003 року, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на р/р31113106700295 ВДУ у Рівненському районі, код ЗКПО 22586549 УДК в Рівненській області, МФО 833017, код платежу 21081100, фінансові санкції в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 копійок, застосовані на підставі рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом і обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Рівненській області №1711420012/32 від 03.08.2011 року.
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова, прийнята в порядку скороченого провадження, відповідно до ч.1 ст.256 КАС України виконується негайно.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.
З оригіналом згідно
Суддя Друзенко Н.В.