Постанова № 20955625, 14.03.2011, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2011
Номер справи
2а-2898/10/0770
Номер документу
20955625
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

справа № 2а-2898/10/0770

рядок статзвіту 2.11.5

код - 08

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 березня 2011 року м. Ужгород

Закарпатський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Іванчулинця Д.В.,

з участю секретаря судового засідання - Семаль Т.М.,

за участю сторін:

представника позивача Декет О.Ю.,

представника відповідача Вередюк В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державного підприємства «Закарпатське вертолітне виробниче об'єднання»до Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області про оскарження дій та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини З КАС України 14 березня 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано протягом 18 березня 2011 року.

Позивач - державне підприємство «Закарпатське вертолітне виробниче об'єднання»звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області, якою просить скасувати податкові повідомлення-рішення ДПІ у Тячівському районі за №1810004731732/1/10, № 1820004741732/1/9, № 1720002882332/1/19, №1710002872332/1/20, № 1620002802332/1/29, № 1630002792332/1/28, № 1640002782332/1/27, №1650002812332/1/26, № 1660002822332/1/25, № 1670002832332/1/24, №1680002842332/1/23, № 1690002852332/1/22, № 1700002862332/1/21, №1740002902332/1/17, № 1750002912332/1/16, № 1760002922332/1/15, №1770002932332/1/14, № 1780002942332/1/13, № 1790002952332/1/12, №1800004721732/1/11, № 1730002892332/1/18, від 11.01.2010 р., як незаконні..

Позовні вимоги мотивує тим, що 11 грудня 2009 р. щодо ДП «ЗВВО» було складено податкові повідомлення-рішення за результатами проведеної 04 грудня 2009 р. перевірки щодо дотримання на ДП «ЗВВО»вимог податкового законодавства.

З цими рішеннями ДП «ЗВВО»не погодилось, та 18 грудня 2009 р. на податкові повідомлення-рішення подало до ДПІ у Тячівському районі письмову скаргу, де було вказано на те, що податкові повідомлення-рішення винесені з порушенням діючого законодавства, та не відповідають дійсності і обставинам справи.

11 січня 2010 р. ДПІ у Тячівському районі прийняло рішення про результати розгляду первинної скарги, яким скаргу ДП «ЗВВО»було залишено без задоволення.

Також ДПІ у Тячівському районі було складено нові повідомлення рішення.

Позивач вважає, що внаслідок незаконного винесення податкових повідомлень-рішень права та інтереси ДП «ЗВВО»було порушено за наступних обставин.

Перевірка ДП «ЗВВО»проводилась ДПІ у Тячівському районі за період діяльності підприємства з 01.07.2006 р. до 30.06.2009 р.

Виявлені в ході перевірки порушення відносяться до цього ж періоду.

Слід відмітити, що більшу частину періоду, який перевірявся ДПІ у Тячівському районі, ДП «ЗВВО»перебувало у процедурі банкрутства, з якої вийшло через підписання мирової угоди, що була затверджена ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 22.10.2009 р.

Згідно мирової угоди сторони у справі про банкрутство ДП «ЗВВО» досягли згоди із усіх важливих питань, що стосувалися справи, і що було стверджено підписанням мирової угоди, в тому числі і ДПІ у Тячівському районі.

Ухвала Господарського суду Закарпатської області від 22.10.2009 р. на даний час залишається чинною, жодна з сторін не звернулась до суду апеляційної інстанції з приводу її оскарження.

Позивач вважає, що незаконні дії ДПІ у Тячівському районі, що знайшли свій вияв у винесенні за результатами перевірки податкових повідомлень-рішень унеможливили подальше виконання мирової угоди та фактично призвели до втрати чинності мирової угоди та ухвали, якою вона була затверджена, без перегляду нововиявлених обставин, що були встановлені після перевірки ДП «ЗВВО»ДПІ у Тячівському районі, у порядку, передбаченому розділом 13 Господарського процесуального кодексу України - «Перегляд рішення, ухвали, постанови господарського суду за нововиявленими обставинами».А тому позивач просить позов зодовільнити.

Відповідач надав Закарпатському окружному адміністративному суду письмові заперечення проти позову, відповідно до яких зазначає, що на підставі Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державною податковою інспекцією у Тячівському районі було проведено перевірку щодо дотримання вимог податкового та іншого законодавства ДП «ЗВВО»(акт перевірки від 04 грудня 2009р. №907/231/14310804).

За результатами розгляду матеріалів перевірки та адміністративного оскарження, податковою інспекцією винесено податкові повідомлення-рішення від 11 січня 2010 р. про донарахування податку на прибуток та застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28 грудня 1994р. №334 на загальну суму 61191 грн., в т.ч. основного платежу -15506 грн. та штрафних санкцій в розмірі 45685 грн., про донарахування податку на додану вартість та застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України «Про податок на додану вартість»від 03 квітня 1998 року №168 на загальну суму 107144,10 грн., в т.ч. основного платежу - 70751 грн. та штрафних санкцій в розмірі 36393,10 грн., про донарахування комунального податку та застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Декрету Кабінету Міністрів України від 20 травня 1993 року №56-93 "Про місцеві податки і збори" та Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"на загальну суму 2687,65 грн., в т.ч. основного платежу - 112,70 грн. та штрафних санкцій в розмірі 2574,95 грн., про донарахування плати за забруднення навколишнього середовища та застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України від 21 грудня 2000 № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на загальну суму 22001,07 грн., в т.ч. основного платежу - 15406,32 грн. та штрафних санкцій в розмірі 6594,75 грн., про донарахування земельного податку та застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України від 03 липня 1992 року № 2535 "Про плату за землю" та Закону України від 21 грудня 2000 № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на загальну суму 116622,11 грн., в т.ч. основного платежу - 69311,44 грн. та штрафних санкцій в розмірі 47310,67 грн., про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України від 21 грудня 2000 № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на загальну суму 6,83 грн., про донарахування податку з власників транспортних засобів та застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України від 11 грудня 1991р. №1963 "Про податок з власників транспортних засобів та інших машин та механізмів" та Закону України від 21 грудня 2000 № 2181 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" на загальну суму 26346,75 грн., в т.ч. основного платежу - 2753 грн. та штрафних санкцій в розмірі 23593,75 грн., про донарахування податку з доходів фізичних осіб та застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" № 889 від 22 травня 2003 року на загальну суму 7561,83 грн., в т.ч. основного платежу - 2520,61 грн. та штрафних санкцій в розмірі 5041,22 грн.

Донараховані суми податкового зобов'язання згідно винесених податковою інспекцією податкових повідомлень-рішень від 11 січня 2010р. є предметом регулювання норм Закону України №2181, узгоджені платником податку та визнаються сумою податкового боргу згідно приписів п.п.5.3.1, п.5.3, п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 цього Закону. Порядок виконання умов мирової угоди, укладеної в процедурі банкрутства та її розірвання, регулюється Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дотриманням передбачених Законом вимог, а отже не може впливати на виконання боржником поточних зобов'язань, що виникають після її укладення. А тому відповідач вважає сформовані повідомлення-рішення від 11 січня 2010р. законними та обгрунтованими, і підстави визнання їх нечинними та скасування відсутні.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, що наведені в позовній заяві.

Представник відповідача заперечив проти позову з мотивів, що наведені у заперечені проти позову.

Заслухавши представників сторін, розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов із наведених у ньому мотивів необґрунтований і у задоволенні позовних вимог слід відмовити з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що 22 жовтня 2009 року Господарським судом Закарпатської області затверджено мирову угоду по справі № 6/92 про банкрутство Закарпатського вертолітного виробничого об'єднання між кредиторами: управлінням Пенсійного фонду України в Тячівському районі, державною податковою інспекцією у Тячівському районі Закарпатської області та Закарпатським вертолітним виробничим об'єднанням, відповідно до якої сторони досягли згоди із усіх важливих питань, що стосувалися справи, а саме заборгованості боржника кредиторам, яка на даний час залишається чинною (а.с.а.с. 42-45).

На підставі Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державною податковою інспекцією у Тячівському районі було проведено перевірку щодо дотримання вимог податкового та іншого законодавства ДП «ЗВВО»(акт перевірки від 04 грудня 2009р. №907/231/14310804), за результатами розгляду матеріалів перевірки та адміністративного оскарження, податковою інспекцією винесено податкові повідомлення-рішення від 11 січня 2010р. про донарахування податку на прибуток та застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28 грудня 1994р. №334.

Позивачем 18 грудня 2009 року було надано Державній податковій інспекції у Тячівському районі Закарпатської області скаргу на податкові повідомлення-рішення від 11 грудня 2009 року (а.с. 8) яку Рішенням Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області про результати розгляду первинної скарги № 46 від 11 січня 2010 року було залишенно без задоволення (а.с.а.с. 9-13).

Державною податковою інспекцією у Тячівському районі Закарпатської області на підставі акту перевірки №907/231/14310804 від 04 грудня 2009р. прийнято податкові повідомлення-рішення №1810004731732/1/10, № 1820004741732/1/9, № 1720002882332/1/19, №1710002872332/1/20, № 1620002802332/1/29, № 1630002792332/1/28, № 1640002782332/1/27, №1650002812332/1/26, № 1660002822332/1/25, № 1670002832332/1/24, №1680002842332/1/23, № 1690002852332/1/22, № 1700002862332/1/21, №1740002902332/1/17, № 1750002912332/1/16, № 1760002922332/1/15, №1770002932332/1/14, № 1780002942332/1/13, № 1790002952332/1/12, №1800004721732/1/11, № 1730002892332/1/18, від 11.01.2010 р. від 11 січня 2010 року (а.с.а.с. 14-34).

Закарпатським окружним адміністративним судом 16 червня 2010 року розглянуто справу №2а-523/10/0770 за позовом податкової інспекції до державного підприємства «Закарпатське вертолітне виробниче об'єднання»про стягнення заборгованості перед бюджетом у сумі 263340,76 грн., за результатами уточнення позовних вимог у звязку із частковою сплатою відповідачем заборгованості, судом постановлено рішення з урахуванням всіх обставин справи та мотивів відповідача щодо незгоди із позовними вимогами податкової інспекції (а.с.а.с. 38-41).

Донараховані суми податкового зобов'язання згідно винесених податковою інспекцією податкових повідомлень-рішень від 11 січня 2010 року є предметом регулювання норм Закону України № 2181, узгоджені платником податку та визнаються сумою податкового боргу згідно приписів п.п.5.3.1, п.5.3, п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 цього Закону.

Порядок виконання умов мирової угоди, укладеної в процедурі банкрутства та її розірвання, регулюється Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»№ 2343 від 14 травня 1992 року з дотриманням передбачених Законом вимог, а отже не може впливати на виконання боржником поточних зобов'язань, що виникають після її укладення.

Враховуючи обставини встановлені у судовому засіданні, суд вважає позовні вимоги необґрунтованими, і, зважаючи на це, такими, що непідлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 17, 160, 161, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У позові державного підприємства «Закарпатське вертолітне виробниче об'єднання»до Державної податкової інспекції у Тячівському районі Закарпатської області про оскарження дій та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Іванчулинець Д.В.