ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а/0270/4528/11
Головуючий у 1-й інстанції: Свентух В.М.
Суддя-доповідач: Білоус О.В.
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 грудня 2011 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Білоуса О.В.
суддів: Курка О. П. Совгири Д. І.
при секретарі: Лукашик М.О.
за участю представників сторін:
Представник позивача:не з'явився
Представника відповідача: Волощук В.О
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Вінниці на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 04 листопада 2011 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Кондитер-С" до Державної податкової інспекції у м.Вінниці про скасування податкового повідомлення-рішення № 0004082340 від 04.08.2011року , -
В С Т А Н О В И В :
В жовтні 2011 року до Вінницького окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Кондитер-С" з позовом до Державної податкової інспекції у м. Вінниці про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення -рішення № 0004082340 від 04.08.2011року.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 04 листопада 2011 рокуадміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати зазначену постанову суду першої інстанції та ухвалити нову, якою відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог.
Представник позивача будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце апеляційного розгляду справи, в судове засідання не зявився. Про причини своєї неявки суд не повідомив.
Представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги, та просив її задовольнити.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та знайшло своє підтвердження при апеляційному розгляді, Товариство з обмеженою відповідальністю "Кондитер-С" зареєстровано виконавчим комітетом Вінницької міської ради 11.12.2008р. реєстраційний номер 11741020000 007405, код за ЄДРПОУ 36310071, взято на податковий облік в органах державної податкової служби, станом на 03.10.2011р. перебуває на обліку в ДПІ у м. Вінниці.
В період з 20.07.2011 року по 22.07.2011 року Державною податковою інспекцією у місті Вінниці було проведено фактичну перевірку товариства з обмеженою відповідальністю «Кондитер-С» щодо дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності патентів, ліцензій, свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів, наслідки якої знайшли своє відображення в акті № 296/02/28/23/36310071 від 25.07.2011року.
Перевіркою встановлено порушення п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме TOB «Кондитер-С» розрахункові операції при наданні послуг з приймання готівки, доплата за дитячу путівку на загальну суму 11 565 не проведені через РРО.
Не погоджуючись з висновками акту перевірки, позивачем до Державної податкової інспекції у м. Вінниці були направленні заперечення проти акту перевірки.
На підставі вказаного акту перевірки, ДПІ у м.Вінниці прийнято податкове повідомлення - рішення № 0004082340 від 04.08.2011 року, яким до TOB «Кондитер-С» застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1 гривні.
Не погоджуючись з прийнятим податковим повідомленням-рішенням, TOB "Кондитер-С» звернулось із скаргами до Державної податкової адміністрації у Вінницькій області та Державної податкової адміністрації України, які внаслідок розгляду були залишені без розгляду.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що в акті перевірки зазначено, що TOB «Кондитер-С» розрахункові операції при наданні послуг з приймання готівки на загальну суму 11 565 грн. не проведені через РРО, разом з тим позивачем приймались готівкові кошти від працівників TOB "Кондитер-С" як компенсація за дитячі путівки, а в прибуткових касових ордерах як доплата.
Така компенсація здійснювалась працівниками підприємства на підставі наказу № 24-В від 31 травня 2011 року «Про компенсації вартості за дитячі путівки» (а.с. 39), з метою забезпечення працівників підприємства дитячими путівками для оздоровлення їхніх дітей в санаторії "Сокілець" Немирівського району, в оздоровчому таборі ДЮСОБ "Колос" м. Вінниця, в оздоровчому таборі ім. Коцюбинського м. Вінниця, в оздоровчому таборі "Маяк" смт. Селище.
Отже між TOB "Кондитер-С" та працівниками виникли правові відносини із відшкодування частини витрат на придбання путівок, а не надання послуг, як стверджує відповідач, також придбання товариством путівок в дитячі оздоровчі табори у Фонді соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, видача цих путівок працівникам здійснювалась TOB «Кондитер-С» на підставі ст.. 47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням".
Відповідно до ст.47 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням", для забезпечення відновлення здоров'я застрахована особа та члени її сім'ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі) мають право на отримання санаторно-курортного лікування, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у межах асигнувань, установлених бюджетом Фонду на зазначені цілі, та в порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду.
Колегія суддів апеляційної інстанції погоджується з таким рішенням суду першої інстанції та в свою чергу зазначає, що відповідно до преамбули Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Статтею 1 цього Закону встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Згідно з п. 1 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Разом з тим, приймання готівки від застрахованих осіб в межах відносин загальнообов'язкового державного соціального страхування здійснюється відповідно до постанови Правління Національного банку України № 637 від 15.12.2004р., якою затверджено Положення про ведення касових операцій у національній валюті України (Положення).
Відповідно до п. 2.6 Положення, уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватись. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
Таким чином, позивач здійснював оприбуткування коштів від позареалізаційних операцій, з дотриманням приписів Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, тобто з оформленням касових ордерів та веденням касової книги, також відповідні розрахункові операції відображенні в бухгалтерському обліку підприємства, а проведення вказаних розрахунків через РРО відповідним законодавчим актом не передбачено, суд приходить до висновку, що позивачем не було вчинено правопорушення, як зазначено в акті перевірки.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції в повному обсязі встановив обставини справи, що мають значення для її вирішення, відповідно визначив правове регулювання спірних правовідносин, постановив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до ч. 1 статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі вищевикладеного колегія суддів дійшла висновку про те, що суд І інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм процесуального права, а відтак постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 04 листопада 2011 року слід залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Вінниці, - залишити без задоволення, а постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 04 листопада 2011 року , без змін.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно ст 212 КАС України.
Ухвала суду складена в повному обсязі 09 грудня 2011 року .
Головуючий /підпис/ Білоус О.В.
Судді/підпис/ Курко О. П.
/підпис/ Совгира Д. І.
З оригіналом згідно:
секретар