Єдиний державний реєстр судових рішень ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2011 р. Справа № 33517/10 Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:
головуючого судді Ніколіна В.В.,
суддів Заверухи О.Б., Багрія В.М.,
при секретарі судового засідання Маципури Ю.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Селищанський гранітний карєр», Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції, Прокуратури Рівненської області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 25.06.2010 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Селищанський гранітний карєр» до Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції, Державного казначейства України, Головного управління Державного казначейства України в Рівненській області про стягнення бюджетного відшкодування, -
ВСТАНОВИЛА :
В жовтні 2009 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Селищанський гранітний карєр» звернулось до суду з адміністративним позовом до Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції, Державного казначейства України, Головного управління Державного казначейства України в Рівненській області про зобов'язання Сарненської МДПІ надати Державному казначейству України висновок із зазначенням сум, що підлягають відшкодуванню з бюджету ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" у розмірі 307857грн. та стягнення з Державного бюджету України через Державне казначейство України бюджетного відшкодування з податку на додану вартість в сумі 307857грн.
В позові Товариство з обмеженою відповідальністю «Селищанський гранітний карєр» покликається на те, що висновки Сарненської МДПІ щодо не підтвердження сум бюджетного відшкодування за жовтень 2008р. в сумі 134167грн., листопад 2008р. в сумі 53084грн., грудень 2008р. в сумі 47262грн., січень 2009р. в сумі 40011грн., травень 2009р. в сумі 33333грн., які ґрунтуються на неотриманні результатів зустрічних перевірок контрагентів позивача, не відповідають приписам пп.7.4.1, пп.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. №168/97-ВР (далі - Закон №168/97-ВР).
В суді першої інстанції представник позивача додала, що під час вирішення питання щодо правомірності декларування сум податку на додану вартість до бюджетного відшкодування Сарненською МДПІ було порушено строки, встановлені пп.7.7.5 п.7.7 ст.7 Закону №168/97-ВР.
Зауважила, що податковий кредит, на підставі якого сформовано бюджетне відшкодування позивача, підтверджується належним чином оформленими податковими накладними та відповідними платіжними документами, що підтверджують перерахування коштів (з урахуванням ПДВ) ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" для постачальників товарів, робіт, послуг. Вказані документи є вичерпними для отримання права на формування податкового кредиту, а в наступному, як наслідок, формування бюджетного відшкодування з податку на додану вартість.
Оскаржуваною постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 25.06.2010 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Селищанський гранітний карєр» до Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції, Державного казначейства України, Головного управління Державного казначейства України в Рівненській області про стягнення бюджетного відшкодування задоволено частково, а саме стягнуто з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Селищанський гранітний кар'єр" з Державного бюджету України бюджетне відшкодування податку на додану вартість у сумі 214762 грн.
У поданій апеляційній скарзі позивач просить зазначену постанову скасувати та прийняти нову, якою задоволити позовні вимоги в повному обсязі, покликаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що з висновками суду про те, що сума бюджетного відшкодування в розмірі 40011 грн. по податкових накладних № 45 від 02.12. та № 47 25.12.2008 року, виданих ТОВ «Ремшляхбуд», не вплинула на суму бюджетного відшкодування у січні 2009 року позивач погоджується. Однак, в поясненнях щодо наданих Сарненською МДПІ заперечень та додаткових пояснень, які залучені до матеріалів справи, представником позивача було уточнено, що дана сума була зменшена до відшкодування Сарненською МДПІ не в січні, а в лютому 2009 року, оскільки відповідно до пп.7.7.1, 7.7.2 п.7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» вона була включена до податкового кредиту в січні 2009 року та не покрита податковими зобов'язаннями в цьому податковому періоді, то до бюджетного відшкодування підлягала в лютому 2009 року. Ця обставина підтверджена наданою позивачем податковою декларацією по ПДВ за лютий 2009року з розрахунком суми бюджетного відшкодування.
В податковій декларації по ПДВ за січень 2009 року в рядок 10.1 колонка Б задекларовано дозволений податковий кредит в цьому періоді в сумі 522743 грн., в т.ч. 40011 грн. по податкових накладних № 45 від 02.12. та № 47 25.12.2008 року, виданих ТОВ «Ремшляхбуд».
В зв'язку з тим, що податковим органом неправомірно виключено дану суму з податкового кредиту в січні 2009 року, зменшилась сума бюджетного відшкодування на 40011 грн. в лютому 2009 року.
В лютому 2009 року задекларовано до відшкодування 53000 грн., в т.ч. 40011 грн. по вищевказаних податкових накладних.
Дана сума не потребує підтвердження і перевірка бюджетного відшкодування, заявленого в лютому 2009 року, податковим органом не проводилась. А тому в податкового органу відсутні будь-які законні підстави перевіряти податковий кредит по сумі бюджетного відшкодування, що не потребує підтвердження.
Позовна вимога щодо стягнення бюджетного відшкодування суми 530884 грн., по податкових накладних № 2 від 12.11.2008 (18118,93 грн.), № З від 14.11.2008 (18118,93 грн.), № 4 від 18.11.2008 (16846,26), виданих ТОВ «Захід-Трейд», ґрунтувалась на наступному.
Відповідно до пп.7.7.1, 7.7.2 п.7.7. ст..7 Закону України «Про податок на додану вартість» сума 53084 грн. підлягає бюджетному відшкодуванню і включена в податкову декларацію за грудень 2008 року, де в рядку 25.1 задекларовано до відшкодування суму 241414 грн., в т.ч. і сума 53084 грн.
В довідці від 30.01.2008 року відсутня будь-яка інформація щодо підтвердження або не підтвердження суми бюджетного відшкодування.
Однак, в цій же довідці (стор.11-12 розділ 3.2.2) підтверджено, що ДПІ в Рівненському районі підтвердила господарські відносини з ТОВ «Захід-Трейд», однак зазначено, що ДПІ в Рівненському районі не надано інформації про постачальників контрагента позивача, тобто Захід-Трейд».
Відповідно Сарненська МДПІ зменшила суму податкового кредиту на цю суму за листопад 2008 року, що потягло за собою зменшення суми бюджетного відшкодування на цю суму в грудні 2008 року.
Дана обставина підтверджується наданою позивачем податковою декларацією по ПДВ за грудень 2008року з розрахунком суми бюджетного відшкодування
З вищевикладеного вбачається, що судом неправильно зроблені висновки щодо періодів бюджетного відшкодування. Дана обставина вплинула на незаконне рішення суду в цій частині.
Що стосується інформації, викладеній в акті та довідках перевірки щодо зменшення податкового кредиту по операціях з ТОВ «Ремшляхбуд» за січень 2008 року в сумі 40011,00 грн. та з ТОВ «Захід-Трейд» за листопад 2008 року в сумі 53084,00 грн., то слід зазначити, що дана дія не передбачена Законом України «Про податок на додану вартість».
Оскільки дані суми заявлені до бюджетного відшкодування, то податковий орган мав право вчинити одну із дій, передбачених пп.7.7.7 п.7.7 ст.7 цього Закону, зокрема: зменшити суму бюджетного відшкодування, збільшити суму бюджетного відшкодування або відмовити у бюджетному відшкодуванні. При чому Закон вимагає оформлення цих дій податковим повідомленням-рішенням. Жодного повідомлення-рішення про зменшення суми бюджетного відшкодування або відмови у бюджетному відшкодуванні Сарненська МДПІ не приймала.
Виключивши ці суми з податкового кредиту за січень та листопад 2008 року, відповідач таким чином позбавив позивача права на бюджетне відшкодування в наступні податкові періоди.
Податковий кредит відповідно до пп.7.7.1, 7.7.2 п.7.7. ст..7 Закону України «Про податок на додану вартість», який не покрився податковими зобов'язаннями, або існуючим боргом, що виник за попередні податкові періоди, і в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пп.7.7.1, має від'ємне значення та яка фактично сплачена платником податку підлягає бюджетному відшкодуванню.
У поданій апеляційних скаргах Сарненська міжрайонна Державна податкова інспекція Рівненської області та Прокуратура Рівненської області просить зазначену постанову скасувати та прийняти нову, якою відмовити в позові в повному обсязі, покликаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що з метою запровадження механізму адміністрування податку на додану вартість та відповідно до п. 7.7 статті 7 Закону України від 3 квітня 1997 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" та на виконання Указу Президента України від 1 червня 2005 року N 901 "Про деякі заходи щодо забезпечення здійснення державної регуляторної політики" розроблено „Методичні рекомендації щодо взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість", затверджені наказом ДПА України від 18 серпня 2005 р. N 350. Ці Методичні рекомендації розроблені згідно з вимогами Закону України від 4 грудня 1990 року N 509-ХІІ "Про державну податкову службу в Україні" із змінами і доповненнями та на виконання положень пункту 7.7 статті 7 Закону України від 03.04 97 р. N 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" із змінами та доповненнями для застосування органами державної податкової служби при здійсненні контролю за правомірністю заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість суб'єктами господарювання - юридичними особами. їх філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами. Відповідно до вимог п.4.5 „Методичні рекомендації щодо взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість", затверджені наказом ДПА України від 18 серпня 2005 р. N 350 обов'язкові зустрічні перевірки по ланцюгу постачання проводяться по тих постачальниках платника ПДВ, у яких сума зобов'язань по ПДВ у податковому періоді по операціях з даним платником ПДВ становить 30 і більше відсотків від загальної суми податкових зобов'язань в цьому періоді.
Позивачем до Сарненської МДПІ подано податкові декларації з податку на додану вартість за жовтень, грудень 2008року та травень 2009року, в яких було задеклароване суму податку на додану вартість до відшкодування з бюджету за підсумками звітного періоду на рахунок платника у банку.
На виконання вимог Наказу ДПА України від 18 серпня 2005р. №350 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість" (із змінами та доповненнями), та керуючись п.9 частини 6 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990р. №509-ХП "Про державну податкову службу в Україні" із змінами та доповненнями, проведені виїзні позапланові перевірки ТзОВ "Селищанський гранітний кар"єр" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок товариства.
За результатами перевірок відповідно до вимог Наказу ДПА України від 18.08.2005р. №350 (із змінами та доповненнями) не підтверджено заявлену суму бюджетного відшкодування в сумі 214762,00 грн., а саме:
-по Декларації з ПДВ за листопад 2008р. на суму 134 167 грн., що пов"язано з неотриманням матеріалів по направлених запитах по основних постачальниках ТзОВ "Локомотив дизель" сума ПДВ 80 000 грн. та по ТОВ "Ремшляхбуд" сума ПДВ 54 167 грн. (довідка перевірки №35/23/14338719 від 30.01.2009р.) по Декларації з ПДВ за січень 2008р. на суму 47 262 грн., що пов"язано з неотриманням матеріалів по направлених запитах по основних постачальниках ТОВ "Мобільні ремонтні технології" сума ПДВ 22 634 грн. та ТзОВ "Захід-Трейд" сума ПДВ 24 628 грн. по Декларації з ПДВ за червень 2009р. на суму 33 333 грн., що пов"язано з неотриманням матеріалів по направлених запитах по основному постачальнику ФОП ОСОБА_1 (довідка перевірки №362/23/14338719 від 18.08.2009р.). У подальшому на суму не підтверджену до відшкодування при надходженні відповідей на запити по основному постачальнику буде додатково вчинені дії. зазначені у п.4.12 Наказу ДПА України від 18.08.2005р. №350 "Про затвердження Методичних рекомендацій щодо взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведені перевірок достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість". А саме, у разі підтвердження сум до виробника, за результатами отриманої відповіді буде складена Довідка про підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування ПДВ та передана для включення до реєстру. У разі виявлення фактів, які свідчать про невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у декларації з ПДВ. відповідно до вимог Закону України "Про державну податкову службу в Україні" будуть вжиті заходи щодо організації та проведення позапланової виїзної перевірки платника ПДВ.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційних скарг у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подані скарги не підлягають задоволення з наступних мотивів.
Задовольняючи частково позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Селищанський гранітний карєр» суд першої інстанції виходив з того, що приписи вказаного Закону не передбачають перевірку органами державної податкової служби фактичного надходження до бюджету сплачених ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" сум податку на додану вартість постачальникам товарів.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з Державного бюджету України через Головне управління державного казначейства в Рівненській області на користь ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" бюджетного відшкодування податку на додану вартість в сумі 214762грн. підлягають до задоволення. Позовна вимога щодо стягнення з бюджету суми 40011грн. є необґрунтованою та передчасною, оскільки вказана сума не була задекларована позивачем до бюджетного відшкодування у січні 2009р. В матеріали справи не містять документального підтвердження порушення податковим органом права ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" на отримання бюджетного відшкодування в розмірі 53084грн., як наслідок підстави для задоволення адміністративного позову в цій частині відсутні.
Такі висновки суду першої інстанції, на думку колегії суддів, відповідають нормам матеріального права.
Як встановлено колегією суддів, що в декларації з податку на додану вартість за листопад 2008 року Товариства з обмеженою відповідальністю «Селищанський гранітний карєр» було задекларовано до бюджетного відшкодування суму 347915 грн.
За результатами проведеної перевірки (довідка №35/23/14338719 від 30.01.2009р.) Сарненська МДПІ не підтвердила суму 134167грн., що пов'язано з неотриманням матеріалів по направленому запиту. До вказаної суми входить непідтверджена сума 80000грн., що. пов'язано з неотриманням матеріалів зустрічних перевірок по ТОВ "Локомотив дизель" та сума 54167грн., що пов'язано з неотриманням матеріалів зустрічних перевірок по ТОВ "Ремшляхбуд" (а.а.с.32-39).
У декларації з податку на додану вартість за січень 2009р. ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" було задекларовано до бюджетного відшкодування суму 190647грн. (а.а.с.47-48).
За результатами проведеної виїзної позапланової перевірки (акт №185/23/14338719 від 17.04.2009р.) Сарненською МДПІ не було підтверджено суму 47262грн., що пов'язано з неотриманням матеріалів по направленому запиту. До вказаної суми входить непідтверджена сума 22634грн., що пов'язано з неотриманням матеріалів зустрічних перевірок по ТОВ "Мобільні ремонтні технології"" та сума 24624грн., що пов'язано з неотриманням матеріалів зустрічних перевірок по ТОВ "Захід-Трейд" (а.а.с.9-17).
У декларації з податку на додану вартість за червень 2009р. ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" було задекларовано до бюджетного відшкодування суму 128585грн. (а.а.с.175-176).
За результатами проведеної виїзної позапланової перевірки (довідка №362/23/14338719 від 18.08.2009р.) Сарненською МДПІ не було підтверджено суму 33333грн., що пов'язано з неотриманням матеріалів по направленому запиту по ПП ОСОБА_1. (а.с. 18-31).
Згідно з п.1.8 ст.1 Закону №168/97-ВР бюджетне відшкодування - це сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом.
При цьому слід враховувати, що відповідно до пп.7.7.1 п.7.7 ст.7 Закону №168/97-ВР сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до абз. а пп.7.7.2 п.7.7 ст.7 Закону №168/97-ВР якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).
При цьому слід враховувати, що відповідно до пп.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону №168/97-ВР податковий кредит звітного періоду визначається виходячи із договірної (контрактної) вартості товарів (послуг), але не вище рівня звичайних цін, у разі якщо договірна ціна на такі товари (послуги) відрізняється більше ніж на 20 відсотків від звичайної ціни на такі товари (послуги), та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв'язку з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
Пп.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону №168/97-ВР визначено, що не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).
Як вбачається з матеріалів справи, податковий кредит сформований ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" по господарських операціях з ТОВ "Локомотив дизель" на суму 80000грн., ТОВ "Ремшляхбуд" на суму 54167грн., ТОВ "Мобільні ремонтні технології1" на суму 22634грн., ТОВ "Захід-Трейд" на суму 24624грн., ПП ОСОБА_1 на суму 33333грн. підтверджується оформленими відповідно до пп.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону №168/97-ВР податковими накладними.
У матеріалах справи містяться копії платіжних документів, що підтверджують сплату ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" податку на додану вартість в ціні товарів, робіт та послуг вищезазначеним постачальникам (а.а.с.79-104, 134-153).
Таким чином, позивачем було дотримано передбачену Законом №168/97-ВР процедуру отримання бюджетного відшкодування.
Приписи вказаного Закону не передбачають перевірку органами державної податкової служби фактичного надходження до бюджету сплачених ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" сум податку на додану вартість постачальникам товарів.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з Державного бюджету України через Головне управління державного казначейства в Рівненській області на користь ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" бюджетного відшкодування податку на додану вартість в сумі 214762грн. підлягають до задоволення.
Як вбачається з акту перевірки №185/23/14338719 від 17.04.2009р., посадовими особами Сарненської МДПІ у зв'язку з виявленими порушеннями ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" абз. 2 пп.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону №168/97-ВР було зменшено суму податкового кредиту за січень 2009р. на суму 40011грн.
Вказана сума була відображена позивачем в рядку 10.1 розділу 2 (податковий кредит) декларації з податку на додану вартість за січень 2009р. і не вплинула на показники бюджетного відшкодування, задекларованого ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" (рядок 25.1 декларації з податку на додану вартість за січень 2009 р.)
З 190647грн., задекларованих ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" до бюджетного відшкодування, Сарненською МДПІ було підтверджено суму 143385грн. та не підтверджено 47262грн., що пов'язано з неотриманням матеріалів по направлених запитах.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що позовна вимога щодо стягнення з бюджету суми 40011грн. є необґрунтованою та передчасною, оскільки вказана сума не була задекларована позивачем до бюджетного відшкодування у січні 2009р.
Обґрунтовуючи необхідність стягнення з бюджету суми заборгованості по бюджетному відшкодуванню за листопад 2008р. у розмірі 53084грн., представник ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" зазначає, що вказана сума не була підтверджена довідкою №35/23/14338719 від 30.01.2009 р.
З дослідженої довідки Сарненської МДПІ №35/23/14338719 від 30.01.2009р. суд вбачає, що вказаним документом позивачу не було підтверджено бюджетне відшкодування в розмірі 134167грн. (80000 грн. по ТОВ "Локомотив Дизель" та 54167грн. по ТОВ "Ремшляхбуд"). Висновки щодо не підтвердження ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" суми бюджетного відшкодування в розмірі 53084грн. Сарненською МДПІ у вказаній довідці не зазначалися.
Таким чином, матеріали справи не містять документального підтвердження порушення податковим органом права ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" на отримання бюджетного відшкодування в розмірі 53084грн., як наслідок підстави для задоволення адміністративного позову в цій частині відсутні.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів прийшла до висновку, що позовні вимоги про стягнення з бюджету на користь ТОВ "Селищанський гранітний кар'єр" бюджетного відшкодування в розмірі 93095 грн. є необґрунтованими та не підлягають до задоволення.
А тому висновки суду першої інстанції відповідають нормам матеріального та процесуального права.
На підставі наведеного колегія судів прийшла до висновку, що судом першої інстанції, при винесені оскаржуваної постанови вірно дано правову оцінку обставинам справі та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, що згідно ст. 200 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції без змін.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Селищанський гранітний карєр», Сарненської міжрайонної державної податкової інспекції, Прокуратури Рівненської області залишити без задоволення.
Постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 25.06.2010 року у справі № 2а-6844/09 залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду у порядку адміністративного судочинства протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий В.В. Ніколін
Судді О.Б. Заверуха
В.М. Багрій