Єдиний державний реєстр судових рішень ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 листопада 2011 р. Справа № 80149/09 Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого суддіОлендера І.Я.,
суддівУлицького В.З., Каралюса В.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу Державного підприємства Міністерства оборони України «Івано-Франківський лісопромисловий комбінат» в особі структурного підрозділу «Чернівецький військовий лісгосп» на постанову Господарського суду Чернівецької області від 05 жовтня 2009 року в справі за адміністративним позовом Державного підприємства Міністерства оборони України «Івано-Франківський лісопромисловий комбінат» в особі структурного підрозділу «Чернівецький військовий лісгосп» до Державної податкової інспекції у м. Чернівці про скасування податкових повідомлень рішень від 10 квітня 2006 року № 0014262320/0 та № 0014272320/2,-
в с т а н о в и в :
Позивач ДП МОУ «Івано-Франківський лісопромисловий комбінат» в особі структурного підрозділу «Чернівецький військовий лісгосп» звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив скасувати податкові повідомлення рішення ДПІ в м. Чернівці від 10 квітня 2006 року № 0014262320/0 на суму 2258,94 грн. та № 0014272320/2 на суму 1498,99 грн.
В обґрунтування позовних вимог покликався на те, що вказані податкові повідомлення рішення прийнято відносно структурного підрозділу позивача, і не враховано, що сплата дивідендів повинна проводитись юридичною особою, а не його структурним підрозділом.
Постановою Господарського суду Чернівецької області від 05.10.2009 року в задоволені позову було відмовлено.
Відмовляючи в задоволені позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що податковим органом було виявлено порушення сплати узгодженої суми податкового зобовязання Чернівецьким військовим лісгоспом ДП МОУ «Івано-Франківський лісопромисловий комбінат», відтак за наслідками виявленого порушення правомірно прийнято оскаржувані податкові повідомлення-рішення.
Не погодившись із винесеним судовим рішенням, позивач ДП МОУ «Івано-Франківський лісопромисловий комбінат» в особі структурного підрозділу «Чернівецький військовий лісгосп» його оскаржив та покликаючись на порушення судом норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення по справі, яким задовольнити його позовні вимоги.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача по справі, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Як слідує з матеріалів справи, 08.12.2005 року відповідачем ДПІ в м. Чернівці було проведено виїзну планову комплексну документальну перевірку дотримання вимог податкового та валютного законодавства підрозділу ДП МОУ «Івано-Франківський лісопромисловий комбінат» Чернівецького військового лісгоспу за період з 01.07.2004 року по 30.09.2005 року, про що складено акт від 08.12.2005 року № 3814/107/23-1/21417690 (а.с.10-11).
Висновками перевірки, зокрема, встановлено порушення сплати узгодженої суми податкового зобовязання Чернівецьким військовим лісгоспом Державного підприємства МОУ «Івано-Франківського лісопромислового комбінату».
На підставі зазначених висновків були прийняті податкові повідомлення-рішення від 10 квітня 2006 року № 0014262320/0 та № 0014272320/2, про застосування за затримку граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання в розмірі 11294,69 грн. та 14989,87 грн. частини прибутку (доходу) державних підприємств, що вилучаються до прибутку штрафу в розмірі 20% і 10% від сплати цієї суми відповідно (а.с.8-9).
Надаючи оцінку обставинам у справі суд апеляційної інстанції виходить з того, що Положенням про підрозділ Державного підприємства Івано-Франківський лісопромкомбінат Чернівецький військовий лісгосп (а.с.12-17), зареєстрованим рішенням виконкому Першотравневої районної Ради народних депутатів м. Чернівці №3/1 від 12 січня 1994 року, є відособленим підрозділом державного підприємства Івано-Франківський лісопромкомбінат, здійснює свою господарську діяльність на принципах повного госпрозрахунку та самофінансування і зобовязаний з балансового прибутку сплачувати всі встановлені податки.
Санкції, які застосовані до Чернівецького військового лісгоспу, передбачені Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є адміністративно-господарськими санкціями, визначеними главою 27 ГК України.
Статтею 17.1.7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено не строки позовної давності, а тривалість прострочення сплати погодженого податкового зобовязання, що застосовуються для визначення розміру штрафних санкцій до платника, який допустив прострочення сплати узгодженого податкового зобовязання.
Тобто штрафна санкція у розмірі 10% і 20% від суми податкового зобовязання, застосовується до платника, який затримав сплату узгодженого податкового зобовязання до 30 днів та від 31 до 90 днів відповідно, від дня встановленого законодавством для такої сплати. При цьому вказаний штраф можна стягувати протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше ніж через один рік з дня його вчинення. Першим днем порушення сплати узгодженого податкового зобовязання є перший день, наступний за граничним днем сплати узгодженого податкового зобовязання. Тому штраф до платника податку за несвоєчасну сплату дивідендів, термін оплати яких настав 21 липня 2005 року, міг бути застосований відповідачем не пізніше 21 липня 2006 року. Так як рішення прийняті відповідачем 10 квітня 2006 року, то такі рішенням є такими, що прийняті без порушення терміну, передбаченого ст.250 ГК України.
Відповідно до пункту 1.9 статті 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» дивіденди - це платіж, який провадиться юридичною особою.
Дивіденди, в тому числі частина податку на прибуток (дохід), яка прирівняна до дивідендів, належать до загальнодержавних податків і зборів. Здійснення контролю щодо сплати частини прибутку (доходу) господарськими організаціями: державними, казенними підприємствами та іншими субєктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (паї, акції), дочірніми підприємствами проводиться на підставі декларацій з податку на прибуток, що ними подаються (п. 3 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування»).
Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення
Судом першої інстанції встановлено, що Чернівецький військовий лісгосп ДП Івано-Франківського лісопромкомбінату визначив собі податкове зобовязання до бюджету деклараціями з частини прибутку, які підприємство подало до ДПІ у м. Чернівці. Суми податкового зобовязання, яку Чернівецький військовий лісгосп узгодив цими ж деклараціями, не погасив в установлений законом термін. Дані суми були погашені платіжними дорученнями несвоєчасно. Порушення згаданого Закону Чернівецьким військовим лісгоспом державного підприємства Івано-Франківського ліспромкомбінату призвело до застосування штрафу в розмірі 10% і 20%, що передбачено підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Отже, з огляду на наведене вище, судом першої інстанцій досліджено всі обставини справи та враховано правильне застосування відповідачем до позивача штрафу, передбаченого підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», з посиланням на спеціальний закон.
Доводами апеляційної скарги зазначені висновки суду не спростовані.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи, ухвалив законне та обґрунтоване судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ст. 160, ст. 195, ст. 197, п.1 ст. 198, ст. 200, п.1 ч.1 ст. 205, ст. 206, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд , -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу Державного підприємства Міністерства оборони України «Івано-Франківський лісопромисловий комбінат» в особі структурного підрозділу «Чернівецький військовий лісгосп» залишити без задоволення, а постанову Господарського суду Чернівецької області від 05 жовтня 2009 року в справі № 3/116 без змін.
Ухвала набирає законної сили через пять днів після направлення копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20-ти днів з дня набрання ухвалою законної сили.
Головуючий суддя : І.Я.Олендер
Судді: В.З.Улицький
В.М.Каралюс