Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
21 грудня 2011 р. № 2-а- 15854/11/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бартош Н.С.,
за участю секретаря судового засідання Островської М.О.,
за участю представника позивача Реполовського С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Купянської обєднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Будинкоуправління № 3 Харківського КЕЧ району про стягнення податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Куп'янська об'єднана державна податкова інспекція Харківської області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Будинкоуправління № 3 Харківського КЕЧ району, в якому просить суд стягнути з Будинкоуправління № 3 Харківського КЕЧ району податковий борг у сумі 2720.0 грн.
В обґрунтування позову зазначив, що відповідно облікових даних Куп'янської ОДПІ станом на 07.11.2011 р. відповідач має узгодженні податкові зобовязання по податкам та зборам, не сплачені у встановлений строк для сплати, на загальну суму 2720,00 грн.
Вказаний борг виник на підставі податкового повідомлення рішення № 0002801500/0 від 31.05.2010 р., де сума штрафних (фінансових) санкцій складає 2380,00 грн., та № 0005801500/0 від 31.12.2010 р., де сума штрафних (фінансових) санкцій складає 340,00 грн.
У звязку з несплатою узгоджених сум податкових зобов'язань у встановлені строки Куп'янською ОДПІ поштою направлено відповідачу першу податкову вимогу від 17.06.2010р. №1/37 про сплату податкового боргу, але у зв'язку з неможливістю її вручення податкову вимогу розміщено на дошці оголошень 08.07.2010 року. Другу податкову вимогу від 06.08.2010 року №2/118 було направлено поштою, але у зв'язку з неможливістю вручення її було розміщено на дошці податкових оголошень 19.08.2010 року.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання, не прибув, заперечень проти позову не надавав. Про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Враховуючи викладене, беручи до уваги, що відповідача не прибув в судове засідання, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, як законного та обґрунтованого зі наступних підстав.
Будинкоуправління № 3 Харківського КЕЧ району відповідно до довідки про взяття на облік платника податків Куп'янської ОДПІ №1860/29-012 від 11.11.2011 р., знаходиться на податковому обліку платника податків з 28.12.1998 р. за №98_22.
Фахівцями Купянської обєднаної державної податкової інспекції у Харківській області 20.05.2010 року проведена невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями Будинкоуправлінням № 3 Харківського КЕЧ району Одеського військового округу. За результатами перевірки складений акт № 579/15-22993193 від 20.05.2010 р., яким встановлено факт порушення п. 16.4 ст. 16 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств”, зі змінами та доповненнями, п.п. 4.1.4 п.4..1 ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державним цільовими фондами” від 21 грудня 2000 року №2181, зі змінами та доповненнями, п.2 розділу ІІ „Прикінцеві положення” Закону України від 30.11.2006 року №398 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питаня оподаткування” та п.22.13 ст.22 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств”, зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 03.06.2008 року №309, та неподання звітностей про використання коштів неприбутковими установами й організаціями.
На підставі акту 31.05.2010 року начальником Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області винесене податкове повідомлення-рішення № 0002801500/0 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій з податку на прибуток приватних підприємств в сумі 2380,00 грн.
Фахівцями Купянської обєднаної державної податкової інспекції у Харківській області повторно проведена 24.12.2010 року невиїзна документальна перевірка з питань своєчасності подання податкового звіту про використання коштів неприбутковими установами й організаціями Будинкоуправлінням № 3 Харківського КЕЧ району Одеського військового округу. За результатами перевірки складений акт № 1718/15-22993193 від 24.12.2010 р., яким встановлено факт порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України від 21 грудня 2000 року №2181 „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, зі змінами та доповненнями, п.16.4 ст. 16 Закону України від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР „Про оподаткування прибутку підприємств”, та неподання податкових звітностей про використання коштів неприбутковими установами й організаціями.
Відповідно акту 31.12.2010 року начальником Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області винесене податкове повідомлення-рішення № 0005801500/0 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за податок на прибуток приватних підприємств в сумі 340,00 грн
Податкові повідомлення-рішення надіслані відповідачу поштою, але ним не отримані, у звязку з чим розміщені на дошці податкових оголошень.
Куп'янською об'єднаною державною податковою інспекцією Харківської області були вжиті заходи щодо погашення податкового боргу, а саме: 17.06.2010 р. винесена перша податкова вимога № 1/37 на суму 2380,00 грн., та 06.08.2010 р. друга податкова вимога №2/118 на суму 2380,00 грн.
Зазначені вимоги направлені відповідачу поштою, але повернуті без вручення, у звязку з чим розміщені на дошці податкових оголошень.
Всі активи платника податків знаходяться в податковій заставі на підставі пп. 8.2.1 п. 8.2 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», що підтверджено витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 27532802, виданого 18.06.2010 р. Харківською філією державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 р. № 1251-ХІІ року (в редакції, чинній на час виникнення боргу) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ року (в редакції, чинній на час виникнення боргу) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Згідно п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (в редакції, чинній на час виникнення боргу), податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до п. 2 р.2 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування» від 30.11.2006 р. № 398-V платники податку за результатами одинадцяти місяців 2006 року зобов'язані подати декларацію, складену за правилами, встановленими для повного податкового періоду, з урахуванням приросту (убутку) матеріальних запасів за одинадцять місяців 2006 року, суми амортизаційних відрахувань, нарахованих за три квартали поточного року, двох третин амортизаційних відрахувань четвертого кварталу поточного року та сплатити податкове зобов'язання, нараховане згідно із зазначеною декларацією, не пізніше ніж 29 грудня 2006 року. У порядку, встановленому абзацом першим цього пункту, платники податку зобов'язані скласти та подати декларацію за результатами одинадцяти місяців 2007 року згідно із даними податкового обліку за зазначений період, а також сплатити податок у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Згідно до п. 22.13 ст. 22 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 р., № 334/94-ВР (в редакції, чинній на час виникнення боргу), у 2008 році платники податку за результатами одинадцяти місяців 2008 року зобов'язані подати декларацію, складену за правилами, встановленими для повного податкового періоду, з урахуванням приросту (убутку) матеріальних запасів за одинадцять місяців 2008 року, суми амортизаційних відрахувань, нарахованих за три квартали поточного року, та двох третин амортизаційних відрахувань четвертого кварталу цього року та сплатити податкове зобов'язання, нараховане згідно із зазначеною декларацією у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Пунктом 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334/94-ВР від 28.12.1994 року встановлено, що податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Відповідно до пп. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
Відповідно до абз. 3 пп. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Відповідно до абз. 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п. п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.
Відповідно до п.п. 6.2.3. п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Відповідно до абз. 1,2,3 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до абз. 1 п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п.20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Сума податкової заборгованості відповідачем до бюджету не сплачена та не оскаржена.
Таким чином, суд приходить до висновку, що штрафні (фінансові) санкції були застосовані позивачем в порядку та розмірах, визначених діючим законодавством, в межах повноважень контролюючого органу, є узгодженими та підлягають стягненню з відповідача у звязку з їх несплатою у встановлений законом строк.
Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 160-163, 167, 186 КАС України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Куп'янської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області до Будинкоуправління № 3 Харківського КЕЧ району про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Будинкоуправління № 3 Харківського КЕЧ району (63728, Харківська область, Купянський район, с. Кирилівка, буд.5, кв.51, код 22993193) податковий борг в сумі 2720.00 (дві тисячі сімсот двадцять гривень 00 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову у повному обсязі виготовлено 26 грудня 2011 р.
СуддяБартош Н.С.