Єдиний державний реєстр судових рішень
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 грудня 2011 року м. КиївК-11586/08
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
ГоловуючогоСтепашка О.І.
СуддівБившевої Л.І.
Костенка М.І.
Маринчак Н.Є.
Усенко Є.А.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «ЕНЕРГОАЛЬЯНС»
на постанову Господарського суду Дніпропетровської області від 26.07.2007
на ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 04.06.2008
у справі №А38/397-07
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «ЕНЕРГОАЛЬЯНС»
доСпеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську
провизнання недійсним податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «ЕНЕРГОАЛЬЯНС»(далі по тексту позивач, ТОВ «Компанія «ЕНЕРГОАЛЬЯНС») звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську (далі по тексту відповідач, СДПІ по роботі з ВПП) про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 05.12.2006 №0000728813/0/30806.
Постановою Господарського суду Дніпропетровської області від 26.07.2007, яка залишена без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 04.06.2008, в задоволенні позову відмовлено.
В касаційній скарзі позивач просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що відповідачем 29.11.2006 проведено невиїзну документальну перевірку позивача, щодо своєчасності надання розрахунку по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за жовтень 2006 року, за результатами якої складено акт перевірки від 01.12.2006 №474-08-02/3-30558017.
В акті перевірки зазначено порушення позивачем п. 3 «Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ», яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України №442 від 11.06.2005, та пп.. 4.1.4 п. 4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(з наступними змінами та доповненнями), що призвело до несвоєчасного надання ТОВ «Компанія «Енергоальянс»розрахунку по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за жовтень 2006 року.
На підставі висновків акта перевірки відповідачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 05.12.2006 №0000728813/0/30806, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 грн.
Як зазначено судами попередніх інстанцій, правовідносини, які виникли між сторонами у даній справі з приводу необхідності сплати позивачем збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності врегульовані п. 2, п. 5 «Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ», відповідно до яких платниками цього збору є субєкти господарювання та їх відокремлені підрозділи, які провадять діяльність з постачання природного газу споживачам на підставі укладених з ними договорів, і саме вони несуть відповідальність за правильність обчислення та своєчасність подання розрахунку цього збору до органів державної податкової служби, та повноту і своєчасність його внесення до спеціального фонду державного бюджету, а правовідносини з приводу застосування податковим органом до позивача у даній справі штрафних (фінансових) санкцій врегульовані пп.. 4.1.1, 4.1.2, 4.1.4 п. 4.1. ст. 4, п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(з наступними змінами та доповненнями), у яких надано визначення податкового зобовязання, податкової декларації, визначено строки подання податкових декларацій, та передбачено накладення штрафних санкцій на субєктів господарювання за порушення податкового законодавства та визначено розмір штрафних санкцій, у тому числі і розмір штрафних санкцій за несвоєчасне подання податкової декларації.
З матеріалів справи вбачається та встановлено судами, що позивачем розрахунок по збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за жовтень 2006 року який, відповідно до вимог чинного законодавства прирівнюється до податкової декларації, подано податковому органу лише 24.11.2006, тоді як пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(з наступними змінами та доповненнями) строк подання податкової декларації за відповідний календарний місяць становить протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, що відповідачем обґрунтовано застосовано до позивача штрафні санкції за порушення строків здачі розрахунку цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, який підлягає внесення до спеціального фонду державного бюджету, оскільки правомірність застосування цієї штрафної санкції передбачена чинним податковим законодавством до субєктів господарювання, які порушують встановлений податковим законодавством строків подачі податкових декларацій до контролюючого (податкового) органу.
Враховуючи викладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що судами першої та апеляційної інстанцій належним чином зясовані обставини справи та дано їм відповідну правову оцінку. Порушень норм матеріального чи процесуального права, які могли призвести до зміни чи скасування рішень судів першої та апеляційної інстанцій не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2201, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «ЕНЕРГОАЛЬЯНС»відхилити.
Постанову Господарського суду Дніпропетровської області від 26.07.2007 на ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 04.06.2008 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Головуючий(підпис)О.І. Степашко Судді(підпис)Л.І. Бившева (підпис)М.І. Костенко (підпис)Н.Є. Маринчак (підпис)Є.А. Усенко З оригіналом згідно Помічник судді О.Я. Меньшикова Суддя О.І. Степашко