Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2011 р.Справа № 2а-1870/1132/11
Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бенедик А.П.
Суддів: Калиновського В.А. , Курило Л.В.
<за участю секретаря ><Секретар >
розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції в м. Суми на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 28.03.2011р. по справі №2а-1870/1132/11
за позовом Статутного територіально-галузевого об'єднання "Південна залізниця" в особі Сумського регіонального відділу матеріально-технічного постачання Південної залізниці <Список ><Текст >
до Державної податкової інспекції в м. Суми <Текст ><3 особи ><3 особа ><за участю ><Текст >
про скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, Статутне територіально-галузеве об'єднання "Південна залізниця" в особі Сумського регіонального відділу матеріально-технічного постачання Південної залізниці, звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції в м. Суми, в якому просив суд: скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача №0001022314/0/96659 від 20 грудня 2010 року; відшкодувати СТГО Південної залізниці в особі Сумського РВ МТП Південної залізниці витрати по сплаті судового збору у розмірі 3,40 грн.
Свої вимоги позивач обгрунтовував тим, що в період з 30.09.2010 р. по 03.12.2010 р. ДПІ в м. Суми було проведено планову виїзну перевірку Сумського РВ МТП Південної залізниці, за результатами якої було складено відповідний акт № 10109/2314/01104629/99к від 08.12.2010 р., де були виявлені порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4, п. 2.2 ст. 2, пп.. 5.2.1 п. 5.2, п. 5.1, пп.. 5.6.1, п. 5.6, пп.. 5.7.1, п. 5.7 ст. 5 Закону України "Про оприбуткування прибутку підприємств", внаслідок чого позивачу донараховано податку на прибуток від основної діяльності на загальну суму завищення 144,00 грн. та його заниження у сумі 2165,00 грн., та від неосновної діяльності у сумі - 575,00 грн. На підставі даного акту 20.12.2010 р. ДПІ в м. Суми винесено податкове повідомлення-рішення №0001022314/0/96659, згідно якого Сумському РВ МТП Південної залізниці визначено суму податкового зобовязання з податку на прибуток підприємств у сумі 863,00 грн., з яких за основним платежем 575,00 грн. та штрафних санкцій 288,00 грн.
Сумський РВ МТП Південної залізниці оскаржив дане податкове повідомлення-рішення до ДПІ в м. Суми. За результатами розгляду ДПІ в м. Суми скаргу було залишено без задоволення, а висновки акту перевірки були визнані правомірними.
Позивач з прийнятими податковими повідомленням - рішеннями не погоджується та вважає, що вони підлягають скасуванню з наступних підстав.
Відповідно до п.п. 1.1 та 1.2 Положення про Сумський РВ МТП Південної залізниці, затвердженого наказом начальника СТГО "Південна залізниця" від 20.12.2006 року №524/Н, Сумський РВ МТП Південної залізниці є відокремленим структурним підрозділом СТГО "Південна залізниця" без права юридичної особи.
Згідно п.2.2 ст.2 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", платниками податку на прибуток, одержаний від господарської діяльності залізничного транспорту, є управління залізниці. Перелік робіт та послуг, що належать до господарської діяльності залізничного транспорту, затверджується Кабінетом Міністрів України. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.1998 р. №173 „Про перелік робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту, та Порядок розподілу дохідних надходжень від основної діяльності залізничного транспорту" до основної діяльності залізничного транспорту відносяться роботи (послуги), які виконуються (надаються) підрозділами основної діяльності залізничного транспорту.
Крім цього у п. 1-4 приміток до даної Постанови визначено, що основна діяльність - це діяльність усіх взаємопов'язаних відокремлених підрозділів, що входять до складу залізниць, спрямовану на виконання та обслуговування єдиного перевізного процесу, тобто експлуатаційну (перевізну) та підсобно-допоміжну діяльність, пов'язану з обслуговуванням експлуатаційної діяльності. Підсобно-допоміжна діяльність - діяльність відокремлених підрозділів, пов'язана з виконанням ряду допоміжних операцій та організацією виробництва, продукція (послуги) яких використовується переважно для потреб експлуатаційної діяльності залізничного транспорту.
Згідно підпункту 2.2.2. ст.2 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" передбачено, що платниками податку на прибуток, що одержаний не від господарської діяльності залізничного транспорту, є підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи.
Таким чином, поняття „підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи" і „структурні підрозділи залізниці" не можна ототожнювати.
Відповідно до пп. 3, 4 ст. 62 Господарського кодексу України, підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту та є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.
Сумський РВ МТП Південної залізниці не відповідає ознакам встановленим законодавством для підприємства, оскільки не являється юридичною особою, діє на підставі Положення, а не Статуту.
На підставі вищевикладеного та відповідно до вимог чинного законодавства, відокремлений структурний підрозділ Сумський РВ МТП Південної залізниці не відноситься до категорії підприємств залізничного транспорту або їх структурних підрозділів, а відповідно і не може бути самостійним платником податку на прибуток.
Згідно наказу начальника Південної залізниці № 51/н від 15.03.2005 року, з метою здійснення централізованої сплати податку на прибуток підприємств структурні підрозділи Південної залізниці, у тому числі Сумський РВ МТП Південної залізниці, щоквартально звітують управлінню залізниці. На підставі поданих даних формується загальна декларація і залізниця централізовано сплачує податок на прибуток підприємств.
Отже, саме управління Південної залізниці, як платник податку, має у відповідності до п. 16.4 ст. 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", подавати до податкової служби декларації з податку на прибуток підприємств.
Таким чином, позивач вважає, що у вищезазначеному випадку порушень вимог Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" з боку Сумського РВ МТП Південної залізниці не вбачається.
Представник відповідача з доводами позивача не погодився та заперечував проти задоволення позовних вимог. Свої заперечення обґрунтовував тим, що управління залізниць є територіально-галузевими обєднаннями, які засновані на державній власності, тобто є державними підприємствами.
Під доходами залізниць, одержаними від господарської діяльності залізничного транспорту, згідно з п.п. 2.2.1 п. 2.2 ст. 2 Закону «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28.12.1994 року розуміються доходи в межах доходних надходжень, перерозподіленими між залізницями у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зазначений порядок визначений постановою Кабінету Міністрів України «Про перелік робіт (послуг), що належать до основної діяльності залізничного транспорту та Порядок розподілу доходних надходжень від основної діяльності залізничного транспорту» від 16.02.1998 №173. Відповідно до цієї Постанови, доходними надходженнями залізниць є платежі, нараховані за перевезення вантажів, пасажирів, багажу, вантажобагажу, пошти і повязані з ним послуги, що підлягають розподілу між залізницями, які беруть участь у перевезеннях.
Згідно до п.п 2.2.2 п. 2.2 ст. 2 Закону №334/94-ВР, платниками податку на прибуток, що одержаний не від основного виду господарської діяльності залізничного транспорту, є підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи. Враховуючи викладене, прибуток, одержаний від операцій, які не повязані із перевезенням пасажирів, вантажів, вантажобагажу, пошти, тощо, вважається прибутком, одержаним не від основного виду господарської діяльності залізничного транспорту.
Крім того, перевіркою структурного підрозділу Сумського РВ МТП Південної залізниці встановлено, що витрати на оплату працівникам додаткових відпусток за вислугу років при безперервному стажі роботи на залізниці більше 3-х років включались підприємством до фонду оплати праці, що є неправильним, оскільки дані виплати не входять до складових частин валових витрат, визначених у пп.. 5.6.1 п. 5.6 ст. 5 Закону України №334/94-ВР.
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 28.03.2011 року адміністративний позов Статутного територіально-галузевого об'єднання "Південна залізниця" в особі Сумського регіонального відділу матеріально-технічного постачання Південної залізниці задоволено.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції, при прийнятті постанови, норм матеріального та процесуального права, а саме: Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст.ст. 62, 64 ГК України, Порядку обліку платників податків, зборів (обов'язкових платежів), затвердженого наказом ДПА України від 19.02.1998 року № 80, ст.ст. 86, 159 КАС України, з обставин і обґрунтувань, викладених в апеляційній скарзі.
Позивач подав заперечення на апеляційну скаргу, в яких він, наполягаючи на законності та обгрунтованості постанови суду першої інстанції, просив залишити апеляційну скаргу без задоволення, а оскаржувану постанову без змін.
В судове засідання апеляційної інстанції сторони не прибули, були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання. Представник відповідача подав до суду заяву про розгляд справи за наявними у справі матеріалами. Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Враховуючи неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, колегія суддів на підставі п. 2 ч. 1 ст. 197 Кодексу адміністративного судочинства України вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено у суді апеляційної інстанції, що у період з 30.09.2010р. по 03.12.2010р. ДПІ в м. Суми було проведено планову виїзну перевірку Сумського РВ МТП Південної залізниці з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2009р. по 30.06.2010р.
За результатами проведеної перевірки було складено відповідний акт №10109/2314/01104629/99к від 08.12.2010 р., в якому були визначені порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4, п. 2.2 ст. 2, пп.. 5.2.1 п. 5.2, п. 5.1, пп. 5.6.1, п. 5.6, пп.. 5.7.1, п. 5.7 ст. 5 Закону України "Про оприбуткування прибутку підприємств". На підставі висновків перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення №0001022314/0/96659 від 20.12.2010 р., яким позивачеві нараховано податкове зобовязання з податку на прибуток підприємств у сумі 863,00 грн., з яких за основним платежем - 575,00 грн. та штрафних санкцій - 288,00 грн.
Суд першої інстанції, задовольняючи позовні вимоги, виходив з того, що податкове повідомлення-рішення №0001022314/0/96659 від 20.12.2010 року суперечить нормам чинного законодавства, не відповідає вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України та підлягає скасуванню, а позовні вимоги СРВ МТП Південної залізниці - задоволенню.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Відповідно до ст.ст.1, 4 Закону України “Про залізничний транспорт”, залізничний транспорт це виробничо-технологічний комплекс організацій і підприємств залізничного транспорту загального користування, призначений для забезпечення потреб суспільного виробництва і населення країни в перевезеннях у внутрішньому і міжнародному сполученнях та надання інших транспортних послуг усім споживачам без обмежень за ознаками форми власності та видів діяльності тощо.
Основною організаційною ланкою на залізничному транспорті є залізниця - статутне територіально-галузеве об'єднання, до складу якого входять підприємства, установи та організації залізничного транспорту і яке, при централізованому управлінні, здійснює перевезення пасажирів та вантажів у визначеному регіоні транспортної мережі. Повноваження, права та обов'язки залізниць визначаються цим Законом, їх статутами. Затвердження статутів залізниць здійснюється центральним органом виконавчої влади в галузі транспорту за погодженням з центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики та Антимонопольним комітетом України.
Відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України "Про залізничний транспорт" передбачено, що крім залізниць складовою ланкою залізничного транспорту є також підприємства залізничного транспорту, що разом із залізницями належать до загальнодержавної власності і управління яких здійснюється органом управління залізничним транспортом - Державною адміністрацією залізничного транспорту України (Укрзалізницею), підпорядкованим Міністерству транспорту та зв'язку України.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну адміністрацію залізничного транспорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.02.1996р. № 262, визначено, що до сфери управління Укрзалізниці входять Донецька, Львівська, Одеська, Південна, Південно-Західна та Придніпровська залізниці, а також інші об'єднання, підприємства, установи і організації залізничного транспорту (далі - підприємства) за переліком, визначеним Мінтрансом.
Отже поняття “підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи” і “структурні підрозділи залізниці” не можна ототожнювати.
Відповідно до п.2.2 ст.2 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", платниками податку на прибуток, одержаний від господарської діяльності залізничного транспорту, є управління залізниці. Перелік робіт та послуг, що належать до господарської діяльності залізничного транспорту, затверджується Кабінетом Міністрів України.
Згідно із пп.2.2.2 п.2.2. ст.2 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, платниками податку на прибуток, що одержаний не від господарської діяльності залізничного транспорту, є підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи.
Відповідно до пп.1.32 п.1 ст.1 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, господарська діяльність це будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.
Відповідно до п. 2.1 Положення про Сумський РВ МТП Південної залізниці, предметом діяльності Сумського РВ МТП Південної залізниці є забезпечення структурних підрозділів Сумського регіону Південної залізниці матеріалами, обладнанням, запасними частинами, машинами, механізмами, спецодягом, спецвзуттям, форменим одягом і іншими виробами, згідно з встановленою номенклатурою, розвиток підсобно-допоміжної діяльності, випуск продукції власного виробництва та надання послуг населенню і стороннім організаціям в межах, наданих залізницею повноважень, встановленому на залізниці порядком та відповідно до чинного законодавства. У довідці з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 320696 чітко визначено вид діяльності за КВЕД, якими займається Сумський РВ МТП Південної залізниці (а.с. 13), а саме визначено, що Сумський РВ МТП Південної залізниці забезпечує функціонування інфраструктури залізничного транспорту, жодним іншим видом діяльності Сумський РВ МТП Південної залізниці не займається, і доходів від інших видів діяльності не має.
Зі змісту Положення про “Про відокремлений структурний підрозділ статутного територіально-галузевого обєднання «Південна залізниця» Сумський регіональний відділ матеріально-технічного постачання Південної залізниці» слідує, що Сумський РВ МТП Південної залізниці є відокремленим структурним підрозділом Залізниці без права юридичної особи, що підпорядковується службі матеріально-технічного постачання Залізниці, та створений Залізницею для здійснення господарської діяльності. (а.с.15-24).
Згідно п. 1 ст. 62 Господарського кодексу України, підприємство це самостійний субєкт господарювання, створений компетентним органом влади або органом місцевого самоврядування, або іншими субєктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.
Крім того, якщо законом не встановлено інше, норми Господарського кодексу передбачають, що підприємство діє на основі статуту та є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.
З огляду на вищезазначене, колегія суддів зазначає, що суд першої інстанції правомірно вказав на те, що Сумський РВ МТП Південної залізниці не відповідає ознакам, встановленим законодавством для підприємства, оскільки не являється юридичною особою та діє на підставі Положення, а не Статуту.
Таким чином, відокремлений структурний підрозділ залізниці Сумський РВ МТП Південної залізниці, не можна віднести до категорії «Підприємства залізничного транспорту або їх структурних підрозділів», відповідно він не може бути самостійним платником податку на прибуток.
СТГО "Південна залізниця" є платником податку у Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові.
На підставі наказу начальника Південної залізниці № 51/н від 15.03.2005 року, з метою здійснення централізованої сплати податку на прибуток підприємств структурні підрозділи Південної залізниці, у тому числі Сумський РВ МТП Південної залізниці, щоквартально звітують управлінню залізниці. На підставі поданих даних формується загальна декларація і залізниця централізовано сплачує податок на прибуток підприємств.
Згідно листа-розяснення Заступника Голови ДПА у Харківській області - начальника СДПІ по роботі з великими платниками податків у м. Харкові № 2087/10/13-321-63/359 від 28.02.2005 року, для здійснення централізованої сплати податку на прибуток структурними підрозділами Південної залізниці у складі зведеної декларації про прибуток СТГО "Південна залізниця" не є необхідним зняття з обліку структурних підрозділів як платників податку на прибуток чи виключення з реєстру платників податків на прибуток, оскільки вони відносяться до загального реєстру по обліку платників податків.
Отже, колегія суддів зазначає, що суд першої інстанції правомірно дійшов висновку про те, що Сумський регіональний відділ матеріально-технічного постачання Південної залізниці не підпадає під ознаки підприємства залізничного транспорту або його структурного підрозділу в розумінні пп.2.2.2 п.2.2. ст.2 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а є підрозділом управління залізниці.
Оскільки в пп.2.2.2 п.2.2. ст.2 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, йдеться про підприємства залізничного транспорту та їх структурні підрозділи, а не про підрозділи управління залізниці, тому застосування вказаних норм до Сумської дистанції електропостачання Південної залізниці є неправомірним.
Таким чином, зазначений підрозділ не зобовязаний подавати декларації по податку на прибуток та сплачувати його, оскільки на час перевірки він не був платником такого податку, який фактично сплачується до бюджету в централізованому порядку через СТГО “Південна залізниця”.
Крім того, як свідчать матеріали справи, при перевірці дотримання вимог Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" було встановлено завищення валових витрат у рядку 04.3 Декларації «витрати на оплату праці» на загальну суму 4668 грн. за рахунок витрат на оплату додаткової відпустки працівникам Сумського РВ МТП Південної залізниці.
Колегія суддів зазначає, що суд першої інстанції правомірно спростував такі твердження відповідача, з наступних підстав.
Як свідчать матеріали справи, при нарахуванні відпусток Сумський РВ МТП Південної залізниці керується статтею 4 Закону України „Про відпустки", в якій визначено, що до складу щорічної відпустки входять: основна відпустка; додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці; додаткова відпустка за особливий характер праці; інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.
Відповідно до ПСБО 16 „Витрати", у бухгалтерському обліку витрати, пов'язані з оплатою відпусток, включаються до складу елемента „Витрати на оплату праці" з відображенням у складі витрат операційної діяльності в залежності від фонду оплати праці якої групи працівників нараховуються, а саме до витрат з капітальних інвестицій, витрат на виробництво, загальновиробничих витрат, адміністративних витрат, витрат на збут, до інших операційних витрат підприємства (15, 23, 91, 92, 93, 94 балансові рахунки), про що було роз'яснено листом Міністерства фінансів від;24.05.2007 №31-34000-10-10/10654.
Надання працівникам додаткової оплачуваної відпустки за стаж роботи на залізничному транспорті передбачено Галузевою угодою (розділ 3.2 „Оплата, нормування праці та матеріальне стимулювання" та розділ 3.6 „Пільги та соціальні гарантії").
Відповідно до п.п.5.6.1. п. 5.6 ст. 5 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств", до складу валових витрат платника податку відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі - працівники), які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат, виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на виплату авторських винагород та виплат за виконання робіт (послуг), згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін. Тобто, додаткова відпустка, яка передбачена Галузевою угодою Укрзалізниці та колективним договором вокзалу, що надається працівнику, є цілком законною, та відноситься до складу валових витрат.
Пунктом 2.2.12 статті 2 Інструкції із статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5, зареєстрованої Міністерством юстиції України 27.01.2004р. під №114/8713, визначено, що оплата за невідпрацьований час, в тому числі оплата додаткових відпусток (понад тривалість, передбаченою законодавством) наданих у відповідності з колективним договором відноситься до фонду додаткової заробітної плати.
Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про те, що податкове повідомлення-рішення №0001022314/0/96659 від 20.12.2010 року суперечить нормам чинного законодавства, не відповідає вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України та підлягає скасуванню, а позовні вимоги СРВ МТП Південної залізниці - задоволенню.
Отже, колегія суддів переглянувши рішення суду першої інстанції, вважає, що при його прийнятті суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин сторін норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги з наведених підстав висновків суду не спростовують.
Зважаючи на встановлені обставини справи, колегія суддів дійшла висновку, що постанова Сумського окружного адміністративного суду від 28.03.2011 року по справі№2а-1870/1132/11 прийнята з дотриманням норм чинного процесуального та матеріального права і підстав для її скасування не виявлено.
Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 197, 198, 200, п. 1 ч. 1 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в м. Суми залишити без задоволення.
Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 28.03.2011р. по справі №2а-1870/1132/11 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.
Головуючий суддя(підпис)Бенедик А.П.
Судді(підпис)
(підпис)Калиновський В.А. Курило Л.В. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Калиновський В.А. <повний текст >