Ухвала суду № 20638190, 01.11.2011, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.11.2011
Номер справи
2а-1433/10/0970
Номер документу
20638190
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 листопада 2011 р. Справа № 28499/10 Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі:

головуючого судді: Улицького В.З.

суддів: Олендера І.Я., Каралюса В.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу КП «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.06.2010 року у справі за позовом КП «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради до Калуської ОДПІ про скасування податкового повідомлення-рішення,

встановила:

У квітні 2010 року КП «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради звернулося з позовом до Калуської ОДПІ про скасування податкового повідомлення-рішення № 0002902302/1 від 09.11.2009 року.

Позивач вказував, що підставою для звернення з позовом у справі є не вірно визначений період, за який позивачу донараховано податок на додану вартість в сумі 42 256,00 грн. та відповідно нараховані штрафні (фінансові) санкції в сумі 21 128,00 грн. Вважає, що відповідач повинен був донарахувувати позивачу податок на додану вартість за І квартал 2009 року, а не за період з жовтня 2008 року по квітень 2009 року включно, а тому податкове зобов'язання комунального підприємства «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради за основним платежем слід зменшити до 9 573,00 грн., а штрафні санкції до 957,30 грн. Просив позов задовольнити.

Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.06.2010 року у задоволенні позову відмовлено.

Постанову суду оскаржив позивач. Вважає, що оскаржувана постанова прийнята з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню з підстав викладених у апеляційній скарзі. Просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою позов задоволити.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу апелянта слід залишити без задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що комунальне підприємство «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради зареєстроване Калуською районною державною адміністрацією як юридична особа та взяте на податковий облік як платник податків Калуською об'єднаною державною податковою інспекцією.

20.03.2006 року відповідача переведено на спрощену систему оподаткування та видано свідоцтво про право сплати єдиного податку, а 01.04.2009 року комунальне підприємство «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради зареєстроване як платник податку на додану вартість.

З матеріалів справи вбачається, що Калуською ОДПІ 09.09.2009 року було проведено планову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2006 року по 30.06.2009 року комунальним підприємством «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради, за результатами якої складено акт за № 1997/2302/33617017.

Актом встановлено заниження податку на додану вартість за період з 01.07.2006 року по 30.06.2009 року 42 256,00 грн., зокрема, за жовтень 2008 року на 5 399,00 грн., за листопад 2008 року на 3 734,00 грн., за грудень 2008 року на 23 549,00 грн., за січень 2009 року на 1 113,00 грн., за лютий 2009 року на 4 414,00 грн., за березень 2009 року на 4 046,00 грн. та за квітень 2009 року на 1,00 грн.

На підставі даного акту відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0002902302/0 від 22.09.2009 року, яким позивачу визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 63 384,00 грн., з яких 42 256,00 грн., за основним платежем по податку на додану вартість та 21 128,00 грн. нараховані штрафні (фінансові) санкції.

Судом встановлено, що загальна сума доходу, отриманого комунальним підприємством «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради від здійснення операцій з поставки товарів (послуг) за період з 01.10.2007 року по 30.09.2008 року складає 323 174,00 грн. (без урахування податку на додану вартість).

Відповідно до п.п.2.3.1 п.2.3 ст.2 ЗУ «Про податок на додану вартість» особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку на додану вартість у разі, коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300 000,00 грн. (без урахування податку на додану вартість).

Пунктом 10 Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказам Державної податкової адміністрації України за № 79 від 01.03.2000 року встановлено, що особи, які підпадають під визначення п.2.3 ст.2 ЗУ «Про податок на додану вартість» зобов'язані зареєструватися як платники податку в податковому органі в порядку, визначеному ст.9 цього Закону.

Відповідно до абзацу 2 п.9.4 ст.9 Закону якщо обсяг оподатковуваних операцій протягом звітного податкового періоду перевищує суму, визначену п.п.2.3.1 п.2.3 ст.2 цього Закону, не більш, ніж у два рази, така особа зобов'язана надіслати податковому органу заяву про реєстрацію протягом двадцяти календарних днів, наступних за таким звітним податковим періодом.

Зі справи вбачається, що комунальне підприємство «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради зареєстроване як платник податку на додану вартість тільки 01.04.2009 року, що відповідно свідчить про не нарахування та несплату останнім податку на додану вартість за період з жовтня 2008 року по березень 2009 року включно.

Згідно абзацу 1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про податок на додану вартість» база оподаткування з поставки товарів (послуг) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними цінами, але не нижче за звичайні ціни, з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших загальнодержавних податків та зборів (обов'язкових платежів), згідно із законами України з питань оподаткування, за винятком податку на додану вартість, а також збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за послуги стільникового рухомого зв'язку, що включається до ціни товарів (послуг). До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу в зв'язку з компенсацією вартості товарів (послуг).

Пунктом 11.11 ст. 11 Закону визначено, що тимчасово до набрання чинності Податковим кодексом України, платники податку, які продають теплову енергію, газ природній (крім скрапленого), включаючи вартість його транспортування, надають послуги водопостачання, водовідведення, чи надають послуги, вартість яких включаються до складу квартирної плати чи плати за утримання житла, фізичним особам, бюджетним установам, не зареєстрованим платниками цього податку, а також житлово-експлуатаційним конторам, квартирно-експлуатаційним частинам, товариствам співвласників житла, іншим подібним платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (послуг) у компенсацію їх вартості, визначають базу оподаткування операцій з поставки таких товарів (послуг) за касовим збором. За касовим збором визначається також база оподаткування операцій з поставки зазначених товарів (послуг) для ЖЕКів та бюджетних установ, що отримують ці товари (послуги) у разі, якщо вони зареєстровані як платники податку.

В зв'язку з не виконанням відповідачем визначеного Законом обов'язку, останнім занижено податок на додану вартість за період з 01.07.2006 року по 30.06.2009 року на загальну суму 42 255,00 грн., а саме за жовтень 2008 року на 5 399,00 грн., за листопад 2008 року на 3 734,00 грн., за грудень 2008 року на 23 549,00 грн., за січень 2009 року на 1 113,00 грн., за лютий 2009 року на 4 414,00 грн., за березень 2009 року на 4 046,00 грн.

Крім того, при заповненні декларації з податку на додану вартість за квітень 2009 року головним бухгалтером комунального підприємства «Водотеплосервіс» Войнилівської селищної ради допущено помилку при визначенні задекларованої суми. Так, в декларації зазначено 647,00 грн., а фактично повинно бути 648,00 грн., в результаті чого було занижено податок на додану вартість за квітень 2009 року на 1,00 грн., чим порушено вимоги Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України за № 166 від 30.05.1997 року.

Відповідно до п.10.2 ст.10 ЗУ «Про податок на додану вартість» особа, яка згідно з вимогами п.2.2 ст.2 цього Закону мала зареєструватись платником податку, але не здійснила таку реєстрацію, несе обов'язки з нарахування та сплати цього податку, а також відповідальність за його не нарахування або несплату на рівні особи, зареєстрованої як платник податку, без права виписки податкової накладної та нарахування податкового кредиту.

Згідно п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі, коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті «б» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 ст.4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

На підставі наведеного колегія суддів прийшла до висновку, що судом першої інстанції, при винесені оскаржуваної постанови вірно дано правову оцінку обставинам у справі та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, що згідно ст. 200 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст. ст. 160 ч. 3, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів -

ухвалила:

Апеляційну скаргу ФОП ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 21.12.2009 року у справі №2а-19466/09/0370 без змін.

На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: В. Улицький

Судді: І. Олендер

В. Каралюс