Постанова № 20576469, 11.10.2011, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2011
Номер справи
2а-5357/11/1470
Номер документу
20576469
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

вступна та резолютивна частини

м. Миколаїв

10:30 год.

11.10.2011 р. Справа № 2а-5357/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., за участю секретаря судового засідання Крикливенко І.С.,

представника позивача: не прибув, подав клопотання про розгляд справи за відсутності представника,

представника відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомМиколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001 доредакції Новоодеської районної газети "Промінь", вул. Жовтнева, 15, м. Нова Одеса, Новоодеський район, Миколаївська область, 56602 простягнення адміністративно-господарських санкцій у сумі 14026,70 грн. Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з редакції Нвоодеської районної газети "Промінь" (вул. Жовтнева, 15, м. Нова Одеса, Новоодеський район, Миколаївська область, 56602, р/р 26007132098 ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 380805, ЄДРПОУ 02474185) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (Державний бюджет Центрального району, р/р 31218230700006 ГУДКУ в Миколаївській області, МФО 826013, код платежу 50070000, ЄДРПОУ 23626096) адміністративно-господарські санкції у сумі 13670,0 грн. та пеню у сумі 356,70 грн.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства Україні, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Суддя А. О. Мороз

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54002 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв

10:30 год.

11.10.2011 р. Справа № 2а-5357/11/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., за участю секретаря судового засідання Крикливенко І.С.,

представника позивача: не прибув, подав клопотання про розгляд справи за відсутності представника,

представника відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомМиколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001 доРедакції Новоодеської районної газети "Промінь", вул. Жовтнева, 15, м. Нова Одеса, Новоодеський район, Миколаївська область, 56602 простягнення адміністративно-господарських санкцій у сумі 14026,70 грн. В С Т А Н О В И В:

Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Миколаївського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з Редакції Новоодеської районної газети "Промінь" про стягнення адміністративно-господарської санкції у сумі 13670,0 грн. та пені у сумі 356,70 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що у відповідності до ст. 19 Закону України "Про основи соціального захисту інвалідів в Україні", для всіх підприємств, установ і організацій, які використовують найману працю установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік. Позивач вважає, що Редакція Новоодеської районної газети "Промінь" порушило зазначену норму закону, а саме у період 2010 р. відповідачем такий норматив не був виконаний. За це порушення підприємство повинно було сплатити адміністративно-господарську санкцію у сумі 13670,0 грн. та пеню у сумі 356,70 грн.

Відповідач у судове засідання не прибув, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, що вбачається із повідомлення про вручення поштового відправлення (а. с. 24).

У відповідності до ст. 160 ч. 3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), у судовому засіданні 11 жовтня 2011 р. судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (надалі - Закон № 2969- IV) та п. п. 3, 5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі в 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до ст.19 ч. 1 Закону №2969- IV, підприємства, установи, організації, в тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього закону.

Відповідно до ст. 20 ч. 4 Закону України "Про зайнятість населення", підприємства, установи і організації незалежно від форми власності мають щомісяця подавати центрам зайнятості за місцем їх реєстрації адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів. Формою подання зазначених адміністративних даних є форма звіту № З -ПН "Звіт про наявність вакансій", затверджена Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.05р. № 420. зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 21.12.05р. за №1534/11814.

Відповідно до ст. 18 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій, чи до державної служби зайнятості.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70 "Про реалізацію статей 19 і 20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" затверджений Порядок подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування. Згідно з вказаним Порядком інформація про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) для працевлаштування інвалідів роботодавці подають центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Відповідно до ст. 20 ч. 2 Закону №2969- IV, порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Таким чином, за 1 робоче місце , призначених для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами у 2010 р., відповідач до 16.04.11 р. повинен був самостійно сплатити адміністративно-господарську санкцію у розмірі: 13670,0 грн.

Дана сума заборгованості з адміністративно-господарських санкцій підтверджується звітом за формою 10-Ш від 25.02.11 за 2010 р. та розрахунком заборгованості із сплати адміністративно-господарських санкцій (а. с. 6, 7).

Розмір пені у сумі 356,70 грн. підтверджується Розрахунком суми позову заборгованості із сплати адміністративно-господарських санкцій ( а. с. 6).

Таким чином, загальна сума штрафу складає 14026,70 грн., з яких:

- адміністративно господарські санкції в сумі 13670,0 грн.;

- пеня в сумі 356,70 грн.

Відповідач адміністративно-господарські санкції у встановлені строки добровільно не сплатив.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 ч. 1 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідач своїм правом не скористався.

За таких обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтовані, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з редакції Нвоодеської районної газети "Промінь" (вул. Жовтнева, 15, м. Нова Одеса, Новоодеський район, Миколаївська область, 56602, р/р 26007132098 ВАТ "Райффайзен Банк Аваль", МФО 380805, ЄДРПОУ 02474185) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (Державний бюджет Центрального району, р/р 31218230700006 ГУДКУ в Миколаївській області, МФО 826013, код платежу 50070000, ЄДРПОУ 23626096) адміністративно-господарські санкції у сумі 13670,0 грн. та пеню у сумі 356,70 грн.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства Україні, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Постанова в повному обсязі складена

13 жовтня 2011 р.

Суддя А. О. Мороз