Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 листопада 2011 р. № 2а-11183/11/1370
о 09 год., 23 хв. м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовомУправління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова
доТовариства з обмеженою відповідальністю «Львівавтокоплектація»
простягнення заборгованості в сумі 26230,19 грн.
Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівавтокоплектація»про стягнення заборгованості в сумі 26230,19 грн.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Заборгованість відповідача підтверджується копіями Звітів про суми нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що підлягають сплаті за період з квітня по серпень 2011 року, копією вимог про сплату боргу, копіями рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
Ухвалою суду від 18.10.2011 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення за № 02710504, у зазначений в ухвалі строк заперечень на адміністративний позов не подав.
Безпосередньо, всебічно, повно та об’єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівавтокоплектація»перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців, що підтверджується копією Довідки з Єдиного державного реєстру від 22.09.2011 року за № 11205492.
Згідно копій Звітів про суми нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що підлягають сплаті за період з квітня по серпень 2011 року нарахування єдиного внеску становить 42283,54 грн., з яких відповідачем самостійно сплачено і зараховано 18128,80 грн.
10.05.2011 року Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова прийнято рішення № 0253 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасну перерахування) єдиного внеску, згідно якого до відповідача застосовано штраф в розмірі 750,80 грн. та пеню в розмірі 0,1% за період з 21.03.2011 року по 18.04.2011 року становить 75,62 грн. Вказане рішення відповідач отримав 13.05.2011 року.
21.06.2011 року Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова прийнято рішення № 0593 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасну перерахування) єдиного внеску, згідно якого до відповідача застосовано штраф в розмірі 802,58 грн. та пеню в розмірі 0,1% за період з 20.05.2011 року по 30.05.2011 року становить 60,85 грн. Вказане рішення відповідач отримав 23.06.2011 року.
26.07.2011 року Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова прийнято рішення № 0960 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені
за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасну перерахування) єдиного внеску, згідно якого до відповідача застосовано штраф в розмірі 738,39 грн. та пеню в розмірі 0,1% за період з 20.06.2011 року по 21.07.2011 року становить 141,38 грн. Вказане рішення відповідач отримав 29.07.2011 року.
04.08.2011 року Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова виставлено відповідачу вимогу про сплату боргу за № Ю-1040, згідно якої загальна сума боргу платника єдиного внеску станом на 29.07.2011 року становить 8258,78 грн., з них недоїмка зі сплати єдиного внеску становить 7497,32 грн., штраф –707,80 грн., пеня –53,66 грн. Вказану вимогу відповідач отримав 08.08.2011 року.
07.09.2011 року Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова виставлено відповідачу вимогу про сплату боргу за № Ю-1269д, згідно якої загальна сума боргу платника єдиного внеску станом на 31.08.2011 року становить 8497,04 грн., з них недоїмка зі сплати єдиного внеску становить 7625,42 грн., штраф –731,30 грн., пеня –140,32 грн. Вказану вимогу відповідач отримав 13.09.2011 року.
07.09.2011 року Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова прийнято рішення № 1354 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасну перерахування) єдиного внеску, згідно якого до відповідача застосовано штраф в розмірі 255,66 грн. та пеню в розмірі 0,1% за період з 20.06.2011 року по 22.07.2011 року становить 186,71 грн. Вказане рішення відповідач отримав 13.09.2011 року.
Докази оскарження відповідачем вищевказаних вимог та рішень в справі відсутні, відповідно визначені у ньому суми штрафу та пені зобов’язання є узгодженими.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»за № 2464-VI від 08.07.2010 року із змінами і доповненнями, КАС України.
Згідно ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Згідно Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», цей Закон визначає правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Згідно п.п. 2, 10 ч. 1 ст. 1 цього ж Закону, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок.
Згідно ч. 1 ст. 2 цього ж Закону, дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 4 цього ж Закону, платниками єдиного внеску є роботодавці - підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Згідно п. 1 ч. 2 ст. 6 цього ж Закону, платник єдиного внеску, крім іншого, зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Статтею 7 цього ж Закону встановлено базу нарахування єдиного внеску.
Згідно ст. 8 цього ж Закону, єдиний внесок для платників встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Згідно ст. 9 цього ж Закону, єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування.
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно ст. 25 цього ж Закону, рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього ж Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами
У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією ж статтею.
Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції –за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
За рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.
Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.
Рішення територіального органу Пенсійного фонду про нарахування пені та/або застосування штрафів, є виконавчим документом. Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.
Суми штрафів та нарахованої пені включаються до вимоги про сплату недоїмки, якщо їх застосування пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки.
Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Заборгованість відповідача станом на час розгляду справи становить 26230,19 грн., що підтверджується вищевказаними доказами, а також розрахунком позовних вимог, яку відповідач у встановлені законом строки не сплатив.
Доказів сплати відповідачем вказаної суми заборгованості станом на час розгляду справи відсутні.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Докази подані позивачем підтверджують обґрунтованість позовних вимог.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов’язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень, що відповідачем зроблено не було.
Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в сумі 26230,19 грн. підлягають задоволенню повністю, оскільки на відповідача законодавцем покладений обов’язок нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені законом строки та в повному обсязі заборгованість із сплати страхових внесків з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 159-163, 167 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівавтокоплектація»(ЄДРПОУ 33982081, вул. Стрийська, 45, м. Львів) на користь Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова (ЄДРПОУ 20847365, пр. Червної Калини, м. Львів, р/р 256083010816 ОПЕР в Львівського Облуправління ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 325796) заборгованість в сумі 26230,19 грн., з них:
- на р/р 37195002001307 УДК у Галицькому районі м. Львова –21466,83 грн.,
- на р/р 37192083001307 УДК у Галицькому районі м. Львова –2462,42 грн.,
- на р/р 37191073001307 УДК у Галицькому районі м. Львова –225,49 грн.
3. Зобов’язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Львівавтокоплектація»виконати постанову негайно.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 30.11.2011 року.
Суддя Гавдик З.В.
З оригіналом згідно
Суддя Гавдик З.В.