Постанова № 20567960, 21.12.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.12.2011
Номер справи
2а-11158/11/1270
Номер документу
20567960
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 грудня 2011 року Справа № 2а-11158/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Цицюри О.О.,

при секретарі судового засідання Молчановій С.В.,

за участю представників сторін:

від позивача головний державний податковий інспектор юридичного відділу

ОСОБА_1, довіреність №35/10-025 від 30.08.2011,

від відповідача директор Кляхін А.С., наказ №143о/с від 21.12.2010,

юрисконсульт ОСОБА_3, довіреність №31/5021 від 20.10.2011,

головний бухгалтер ОСОБА_2, довіреність №б/н від 21.12.2011,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луганську справу за адміністративним позовом Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» про стягнення коштів на суму податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 133395,02 грн., з податку на доходи фізичних осіб в сумі 2849,55 грн., з податку з власників транспортних засобів в сумі 8463,21 грн., по земельному податку в сумі 106830,99 грн., по комунальному податку в сумі 23297,62 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 28936,29 грн., а всього у загальному розмірі 383681,07 грн. з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, -

В С Т А Н О В И В:

30 листопада 2011 року Краснодонська ОДПІ Луганської області звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» про стягнення коштів на суму податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 133395,02 грн., з податку на доходи фізичних осіб в сумі 2849,55 грн., з податку з власників транспортних засобів в сумі 8463,21 грн., по земельному податку в сумі 106830,99 грн., по комунальному податку в сумі 23297,62 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 28936,29 грн., а всього у загальному розмірі 383681,07 грн. з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, в обґрунтування якого послалася на наступне.

Державне підприємство «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» (код ЄДРПОУ 08680388) зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області з 22.03.2000 за реєстраційним номером №1387105 0019 000425 та перебуває на податковому обліку в Краснодонській ОДПІ Луганської області.

Станом на 18.11.2011 підприємство відповідача має заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі 383681,07 грн., яка виникла та утворилася внаслідок несплати сум узгоджених податкових зобовязань за податковими деклараціями (розрахунками) та податковими повідомленнями-рішеннями, за наступними платежами:

-податок на додану вартість в розмірі 133395,02 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 13235,62 грн., разом 146630,64 грн.,

-податок на доходи фізичних осіб у розмірі 2849,55 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 27787,83 грн., разом 30637,38 грн.,

-податок з власників транспортних засобів у розмірі 8463,21 грн. та залишок неспаченої в сумі 34,95 грн., разом 8498,16 грн.,

-земельний податок у розмірі 106830,99 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 26385,96 грн., разом 133216,95 грн.,

-комунальний податок у розмірі 23297,62 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 5775,13 грн., разом 29072,75 грн.,

-збір за забруднення навколишнього природного середовища м.Краснодон у розмірі 5646,85 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 5710,64 грн., разом 11357,49 грн.,

-збір за забруднення навколишнього природного середовища м.Суходільськ у розмірі 23289,44 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 978,26 грн., разом 24267,70 грн.

Органом державної податкової служби здійснювалися заходи, передбачені Законом України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин та до 01.01.2011), а саме: направлено першу податкову вимогу №1/70 від 26.10.2001 та другу податкову вимогу №2/215 від 15.12.2001, прийнято рішення №22 від 11.02.2002 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків у рахунок погашення його податкового боргу. Однак, це не дало позитивного результату. На підставі викладеного, у звязку з наявністю несплаченого податкового боргу, не здійсненням відповідачем належних та максимально можливих заходів щодо добровільного його погашення, позивач просив стягнути з Державного підприємства «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» кошти на суму податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 133395,02 грн., з податку на доходи фізичних осіб в сумі 2849,55 грн., з податку з власників транспортних засобів в сумі 8463,21 грн., по земельному податку в сумі 106830,99 грн., по комунальному податку в сумі 23297,62 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 28936,29 грн., а всього у загальному розмірі 383681,07 грн. з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, у судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача заявою позовні вимоги підтримав та наполягав на їх задоволенні, дав суду пояснення по суті позовних вимог.

Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнали у повному обсязі, у звязку з важким фінансовим станом підприємства просили встановити спосіб та порядок виконання судового рішення, шляхом розстрочення сплати суми податкового боргу в загальному розмірі 383681,07 грн. на 10-ть років, починаючи з січня 2012 року по грудень 2021 року включно, зі сплатою щомісячно по 3200,00 грн., у грудні 2021 року 2881,07 грн., відповідно до наданого суду графіка погашення заборгованості.

Заслухавши пояснення представника позивача, представників відповідача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених вимог з огляду на таке.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до ст.6 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI податком є обовязковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.265 пункту 14.1);

пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки (підпункт 14.1.162 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобовязання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Проте, у звязку з тим, що податковий борг відповідача частково виник до набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI, факт наявності податкового боргу до 01.01.2011 у відповідача суд встановлює за приписами законодавства, що було чинним на момент виникнення податкового боргу, а з 01.01.2011 за приписами Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI.

До набрання чинності Податковим кодексом України від 02.12.2010 №2755-VI спеціальним законом з питань оподаткування, який установлював порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначав процедуру оскарження дій органів стягнення був Закон України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.

Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що відповідач - Державне підприємство «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» (код ЄДРПОУ 08680388) зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Краснодонської міської ради Луганської області з 22.03.2000 за реєстраційним номером №1387105 0019 000425 (а.с.4), внесений з 12.05.2011 до ЄДРПОУ (а.с.5) та перебуває на податковому обліку в Краснодонській ОДПІ Луганської області в якості платника податків та зборів.

Станом на 18.11.2011 підприємство відповідача має заборгованість перед бюджетом у загальному розмірі 383681,07 грн., яка виникла та утворилася внаслідок несплати сум узгоджених податкових зобовязань за податковими деклараціями (розрахунками) та податковими повідомленнями-рішеннями, за наступними платежами:

-податок на додану вартість в розмірі 133395,02 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 13235,62 грн., разом 146630,64 грн.,

-податок на доходи фізичних осіб у розмірі 2849,55 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 27787,83 грн., разом 30637,38 грн.,

-податок з власників транспортних засобів у розмірі 8463,21 грн. та залишок неспаченої в сумі 34,95 грн., разом 8498,16 грн.,

-земельний податок у розмірі 106830,99 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 26385,96 грн., разом 133216,95 грн.,

-комунальний податок у розмірі 23297,62 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 5775,13 грн., разом 29072,75 грн.,

-збір за забруднення навколишнього природного середовища м.Краснодон у розмірі 5646,85 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 5710,64 грн., разом 11357,49 грн.,

-збір за забруднення навколишнього природного середовища м.Суходільськ у розмірі 23289,44 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 978,26 грн., разом 24267,70 грн.

Податкові зобовязання з податку на додану вартість визначені самостійно відповідачем у поданих податковій декларації з податку на додану вартість за серпень 2011 року №30995 від 20.09.2011 (а.с.26-27), уточнюючому розрахунку податкових зобовязань з податку на додану вартість у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок за жовтень 2011 року №35856 від 28.10.2011 (а.с.29-31), податковій декларації з податку на додану вартість за вересень 2011 року №9009223477 від 20.10.2011 (а.с.32-33).

Податкові зобовязання по земельному податку визначені самостійно відповідачем у поданих податковому розрахунку земельного податку на 2008 рік №1222 від 28.01.2008 (а.с.34), податковому розрахунку земельного податку на 2009 рік №1536 від 28.01.2009 (а.с.35), податковому розрахунку земельного податку на 2010 рік №3154 від 01.02.2010, податковому розрахунку земельного податку на 2011 рік №2943 від 31.01.2011 (а.с.37).

Податкові зобовязання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища визначені самостійно відповідачем у поданих податкових розрахунках зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009-2010 роки №21694 від 03.08.2009, №30713 від 02.11.2009, №38568 від 01.02.2010, №10422 від 28.04.2010, №18758 від 23.07.2010, 327664 від 27.10.2010, №36986 від 07.02.2011, №38571 від 01.02.2010, №10423 від 28.04.2010, №18761 від 23.07.2010, №27661 від 02.11.2010, №37225 від 09.02.2011 (а.с.44,45,47,50,51,53,55,56,57,58,59,60).

Податкові зобовязання по комунальному податку самостійно визначені відповідачем у поданих податкових розрахунках комунального податку за 2008-2010 роки №19828 від 28.07.2008, № 27454 від 15.10.2008, №38875 від 28.01.2009, №10822 від 24.04.2009, №20480 від 20.07.2009, №29832 від 21.10.2009, №38104 від 25.01.2010, №10430 від 28.04.2010, №18773 від 23.07.2010, №27665 від 27.10.2010, 336139 від 31.01.2010 (а.с.67,69,71,73,75,76,79,81,82,84,87).

Податкові зобовязання з податку з доходів фізичних осіб та податку з власників транспортних засобів виникли у результаті здійснених Краснодонською ОДПІ Луганської області перевірок підприємства відповідача, що підтверджується довідкою від 12.02.2010 №153/23/08680388 про результати планової виїзної перевірки відповідача з птань утримання та своєчасності внесення до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за період з 01.01.2008 по 30.09.2009 (а.с.91-92) та довідкою від 13.05.2008 31046/23/08680388 про результати документальної перевірки правильності обчислення, повноти та своєчасності внесення до бюджету сум по податку з доходів фізичних осіб та податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів за період з 01.01.2005 по 31.12.2007 (а.с.94).

Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин та до 01.01.2011) податкове зобовязання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків.

Відповідно до п.п.5.3.1. п.5.3. ст. 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним до 01.01.2011) платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-III від 21.12.2000р. (який був чинним до 01.01.2011), узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до вимог пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин та до 01.01.2011) штрафні санкції (штрафи) за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.

Так, у звязку з порушенням термінів сплати податкових зобовязань та на підставі підпункту 17.1.7. пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин та до 01.01.2011) Краснодонською ОДПІ Луганської області до відповідача Державного підприємства «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» застосовано штрафні (фінансові) санкції шляхом прийняття:

- податкового повідомлення-рішення №0001431640 від 27.09.2011, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «податок на додану вартість» у розмірі 25063,98 грн., яке отримано бухгалтером відповідача 10.10.2011 (а.с.28),

- податкового повідомлення-рішення №0001341541/0 від 18.02.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «земельний податок з юр.осіб» у розмірі 24864,99 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 19.03.2010 (а.с.38),

- податкового повідомлення-рішення №0002941541/0 від 12.04.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «земельний податок з юр.осіб» у розмірі 415,21 грн., яке отримано заступником головного бухгалтера відповідача 28.04.2010 (а.с.39),

- податкового повідомлення-рішення №0004011541/0 від 25.06.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «земельний податок з юр.осіб» у розмірі 1281,82 грн., яке отримано заступником головного бухгалтера відповідача 23.07.2010 (а.с.40),

- податкового повідомлення-рішення №0004801541/0 від 31.08.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «земельний податок з юр.осіб» у розмірі 852,28 грн., яке отримано бухгалтером відповідача 20.09.2010 (а.с.41),

- податкового повідомлення-рішення №0006031541/0 від 22.10.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «земельний податок з юр.осіб» у розмірі 844,04 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 10.11.2010 (а.с.42),

- податкового повідомлення-рішення №0007661541/0 від 20.12.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «земельний податок з юр.осіб» у розмірі 839,28 грн., яке отримано головнм бухгалтером відповідача 21.12.2010 (а.с.43),

- податкового повідомлення-рішення №0003841541/0 від 15.07.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «інші збори за забруднення навколишнього природного середовища» у розмірі 1056,78 грн., яке отримано заступником бухгалтера відповідача 22.07.2009 (а.с.46),

- податкового повідомлення-рішення №0006241541/0 від 26.10.2009, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «інші збори за забруднення навколишнього природного середовища» у розмірі 604,80 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 20.11.2009 (а.с.48),

- податкового повідомлення-рішення №0000261541/0 від 15.01.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «інші збори за забруднення навколишнього природного середовища» у розмірі 442,03 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 01.02.2010 (а.с.49),

- податкового повідомлення-рішення №0002141541/0 від 26.03.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «інші збори за забруднення навколишнього природного середовища» у розмірі 1042,46 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 30.03.2010 (а.с.52),

- податкового повідомлення-рішення №0005551541/0 від 14.09.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «інші збори за забруднення навколишнього природного середовища» у розмірі 1591,62 грн., яке отримано бухгалтером відповідача 20.09.2010 (а.с.54),

- податкового повідомлення-рішення №0007801541/0 від 24.12.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «інші збори за забруднення навколишнього природного середовища» у розмірі 517,87 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 05.01.2011 (а.с.61),

- податкового повідомлення-рішення №0000272340/0 від 15.05.2008, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 200,00 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 15.05.2008 (а.с.62),

- податкового повідомлення-рішення №0004521541/0 від 23.05.2008, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 733,71 грн. (а.с.63),

- податкового повідомлення-рішення №0005541541/0 від 02.06.2008, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 289,89 грн. (а.с.64),

- податкового повідомлення-рішення №0006761541/0 від 25.06.2008, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 576,04 грн., яке отримано уповноваженою особою відповідача 12.07.2008 (а.с.65),

- податкового повідомлення-рішення №0007841541/0 від 25.07.2008, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 378,31 грн., яке отримано заступником головного бухгалтера відповідача 28.07.2008 (а.с.66),

- податкового повідомлення-рішення №0000151541/0 від 14.01.2009, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 915,85 грн., яке отримано заступником головного бухгалтера відповідача 28.01.2009 (а.с.70),

- податкового повідомлення-рішення №0001711541/0 від 25.02.2009, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 631,19 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 11.03.2009 (а.с.72),

- податкового повідомлення-рішення №0003851541/0 від 15.07.2009, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 846,60 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 22.07.2009 (а.с.74),

- податкового повідомлення-рішення №0006311541/0 від 26.10.2009, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 435,28 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 20.11.2009 (а.с.77),

- податкового повідомлення-рішення №0000251541/0 від 15.01.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 217,60 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 01.02.2010 (а.с.78),

- податкового повідомлення-рішення №0002151541/0 від 26.03.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 719,97 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 30.03.2010 (а.с.80),

- податкового повідомлення-рішення №0005431541/0 від 14.09.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 1240,86 грн., яке отримано бухгалтером відповідача 20.09.2010 (а.с.83),

- податкового повідомлення-рішення №0007331541/0 від 17.12.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 630,52 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 21.12.2010 (а.с.85),

- податкового повідомлення-рішення №0007781541/0 від 24.12.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «комунальний податок» у розмірі 208,70 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 05.01.2011 (а.с.86),

- податкового повідомлення-рішення №0004921742/0 від 21.09.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «податок з власників транспортних засобів» у розмірі 92,85 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 05.01.2011 (а.с.88),

- податкового повідомлення-рішення №0004901742/0 від 21.09.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «податок з власників транспортних засобів» у розмірі 396,20 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 05.01.2011 (а.с.89),

- податкового повідомлення-рішення №0004891742/0 від 21.09.2010, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «податок з власників транспортних засобів» у розмірі 10980,09 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 05.01.2011 (а.с.90),

- податкового повідомлення-рішення №0000601740/0 від 15.05.2008, яким відповідачу визначена штрафна санкція за платежем «податок з доходів фізичних осіб» у розмірі 2849,55 грн., яке отримано головним бухгалтером відповідача 15.05.2009 (а.с.95).

Відповідно до пункту 126.1. статті 126 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Відповідно до пункту 129.1.1. статті 129 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом.

Даних про оскарження відповідачем вищазазначених податкових повідомлень-рішень Краснодонської ОДПІ Луганської області у встановленому законодавством порядку судом не встановлено, а тому вони вважаються чинними та узгодженими на час розгляду справи.

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин та до 01.01.2011), у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

6.2.3. Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога- не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога- не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

На виконання ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року (який був чинним на час виникнення спірних правовідносин та до 01.01.2011) Краснодонською ОДПІ Луганської області відповідачу 14.11.2001 вручено першу податкову вимогу №1/70 від 26.10.2001 та 10.01.2002 вручено другу податкову вимогу №2/215 від 15.12.2001 (а.с.15,16).

Вказані податкові вимоги відповідачем не оскаржені та вважаються узгодженими на час розгляду справи.

11.02.2002 заступником начальника Краснодонської ОДПІ Луганської області прийнято рішення про застосування до Державного підприємства «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів (а.с.17).

Наявність податкового боргу, що обліковується за відповідачем та є предметом розгляду в даній справі також підтверджується обліковою карткою платника податків станом на 18.11.2011 (а.с.105-131,132-141) та розрахунками пені (а.с.93,96).

Таким чином, Краснодонською ОДПІ Луганської області були здійснені всі можливі заходи, спрямовані на погашення податкового боргу, але вони позитивних результатів не дали, борг до цього часу залишається несплаченим відповідачем.

Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач- визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до частин 1,3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач- визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.

У разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Підстав для неприйняття визнання позовних вимог відповідачем суд не вбачає.

Відповідно до п.20.1.18 ст.20 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги та здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (підпункти 95.2 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI).

Оскільки відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 133395,02 грн., з податку на доходи фізичних осіб в сумі 2849,55 грн., з податку з власників транспортних засобів в сумі 8463,21 грн., по земельному податку в сумі 106830,99 грн., по комунальному податку в сумі 23297,62 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 28936,29 грн., а всього у загальному розмірі 383681,07 грн., не сплатив, був повідомлений про його наявність, визнав у повному обсязі його наявність в судовому засіданні, суд дійшов висновку, що органом державної податкової служби при зверненні до суду з вказаним адміністративним позовом щодо стягнення з коштів на суму податкового боргу з рахунків у банках платника податків, дотримані вимоги пункту 95.1 статті 95 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.

Розглядаючи клопотання представників відповідача щодо встановлення строку та порядку виконання постанови суду шляхом надання розстрочення виконання судового рішення, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Відповідно до ч.1 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Представниками відповідача на підтвердження обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, - важкий фінансовий стан, збитковість підприємства, незбалансованість доходної та витратної частин балансу підприємства, - суду надано довідку з розшифровкою про нарахування та виплату заробітної плати, заборгованості за розстроченими податками та відрахуваннями до Пенсійного фонду, з розшифровкою про відшкодування видатків бюджету за використання праці засуджених станом на листопад 2011 року (а.с.149), копії договорів про раніше розстрочені податкові зобовязання та графіки до них (а.с.151-153,154-156,157-158,159,160,161-162,163,164-165), з яких вбачається, що Державне підприємство «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» дійсно має складне фінансове становище.

Суд вважає зазначені обставини такими, що ускладнюють виконання судового рішення.

Представник позивача в судовому засіданні не заперечував проти клопотання представників відповідача щодо встановлення способу та порядку виконання постанови суду шляхом розстрочення податкового боргу.

З урахуванням клопотання представників відповідача та відсутністю заперечень представника позивача, враховуючи матеріальні інтереси сторін та фінансовий стан заявника, суд вважає за необхідне відповідно до ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення відповідачу сплати податкового боргу в загальному розмірі 383681,07 грн. (у тому числі: податку на додану вартість в сумі 133395,02 грн., з податку на доходи фізичних осіб в сумі 2849,55 грн., з податку з власників транспортних засобів в сумі 8463,21 грн., по земельному податку в сумі 106830,99 грн., по комунальному податку в сумі 23297,62 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 28936,29 грн.) строком на десять років, починаючи з січня 2012 року по грудень 2021 року включно, зі сплатою щомісячно по 3200,00 грн., у грудні 2021 року 2881,07 грн., відповідно до наданого суду графіка погашення заборгованості.

Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач згідно із пунктом 21 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI (який набув чинності з 01.11.2011) від сплати судового збору звільнений, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 21 грудня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено на 26 грудня 2011 року, про що згідно вимог частини 2 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 71, 87, 94, 111, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» про стягнення коштів на суму податкового боргу перед бюджетом з податку на додану вартість в сумі 133395,02 грн., з податку на доходи фізичних осіб в сумі 2849,55 грн., з податку з власників транспортних засобів в сумі 8463,21 грн., по земельному податку в сумі 106830,99 грн., по комунальному податку в сумі 23297,62 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 28936,29 грн., а всього у загальному розмірі 383681,07 грн. з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків, задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» (ідентифікаційний код юридичної особи 08680388, місцезнаходження: 94420 Луганська область, м.Суходільськ) кошти на суму податкового боргу перед бюджетом у загальному розмірі 383681 грн. 07 коп. (триста вісімдесят три тисячі шістсот вісімдесят одна гривня 07 копійок) з розрахункових рахунків у банках, обслуговуючих платника податків Державне підприємство «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» по наступним платежам:

- податок на додану вартість в розмірі 133 395,02 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 13 235,62 грн., всього в сумі 146630,64 грн. (сто сорок шість тисяч шістсот тридцять гривень 64 копійки),

- податок на доходи фізичних осіб у розмірі 2 849,55 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 27 787,83 грн., всього в сумі 30 637,38 грн. (тридцять тисяч шістсот тридцять сім гривень 38 копійок),

- податок з власників транспортних засобів у розмірі 8 463,21 грн. та залишок неспаченої в сумі 34,95 грн., всього в сумі 8 498,16 грн. (вісім тисяч чотириста девяносто вісім гривень 16 копійок),

- земельний податок у розмірі 106 830,99 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 26 385,96 грн., всього в сумі 133 216,95 грн. (сто тридцять три тисячі двісті шістнадцять гривень 95 копійок),

- комунальний податок у розмірі 23 297,62 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 5 775,13 грн., всього в сумі 29 072,75 грн. (двадцять девять тисяч сімдесят дві гривні 75 копійок),

- збір за забруднення навколишнього природного середовища м.Краснодон у розмірі 5 646,85 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 5 710,64 грн., всього в сумі 11 357,49 грн. (одинадцять тисяч триста пятдесят сім гривень 49 копійок),

- збір за забруднення навколишнього природного середовища м.Суходільськ у розмірі 23 289,44 грн. та залишок несплаченої пені в сумі 978,26 грн., всього в сумі 24 267,70 грн. (двадцять чотири тисячі двісті шістдесят сім гривень 70 копійок).

Встановити спосіб і порядок виконання судового рішення шляхом надання Державному підприємству «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36» розстрочення сплати податкового боргу в загальному розмірі 383681,07 грн. (у тому числі: податку на додану вартість в сумі 133395,02 грн., з податку на доходи фізичних осіб в сумі 2849,55 грн., з податку з власників транспортних засобів в сумі 8463,21 грн., по земельному податку в сумі 106830,99 грн., по комунальному податку в сумі 23297,62 грн., зі збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 28936,29 грн.) строком на десять років, починаючи з січня 2012 року по грудень 2021 року включно, зі сплатою щомісячно по 3200,00 грн., у грудні 2021 року 2881,07 грн.

Зобовязати Краснодонську обєднану державну податкову інспекцію Луганської області внести відповідні зміни у картку особового рахунку платника податків - Державного підприємства «Підприємство Суходільської виправної колонії Управління державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області №36».

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Згідно з частиною 3 статті 160 КАС України постанова у повному обсязі складена та підписана 26 грудня 2011 року.

<Текст >

< Резолютивна частина >

< Текст >

<Текст >

СуддяО.О. Цицюра