Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №5.8.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 грудня 2011 року Справа № 2а-10926/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Кисельової Є.О..
при секретарі: Гапоновій І.В.
За участю сторін:
прокурор-заявник: не з'явився
від позивача: Баранова І.В.
від відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до державного підприємства «Лисичанська теплоелектороцентраль» про стягнення суми штрафу в сумі 17000 грн.,
ВСТАНОВИВ:
21 листопада 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся прокурор м. Луганська в інтересах держави в особі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до державного підприємства «Лисичанська теплоелектроцентраль» про стягнення суми штрафу в сумі 17000 грн.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику” субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу у розмірі до п"яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громодян.
11 липня 2011 року відповідачу було надано припис №02/23-02-343ПР, яким останнього зобов"язано виконати заходи щодо припиненння власного електроспоживання, зі збереженням електроспоживання, зі збереженням електропостачання субспоживачів, шляхом відключення струмоприймачів, а також вжити заходів щодо запобігання травматизму абозагрози життю працюючих на населення.
18 липня 2011 року у присутності представників відповідача було проведено перервірку виконаня вимог виданого припису. Актом перевірки від 18 липня 2011 року №02/23-02-354А встановлено повне невиконання відповідачем припису.
На підставі зазначеного акту перевірки постановою від 27 липня 2011 року №02/23-02-354А на відповідача накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 17000 грн.
Постанову про накладення штрафу відповідач, згідно поштвого повідомлення, отримав 01 серпня 2011 року.
Дотепер штраф відповідачем не сплачений. Ані припис, ані постанова про накладення штрафу відповідачем до теперішнього часу не оскаржувались.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному в позовній заяві.
Прокурор заявник у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце слухання справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, від нього на адресу суд надійшов відзив про визнання позовних вимог.
Суд вважає за можливе розглянути справу за даною явкою на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Ст. 121 Конституції України передбачено, що на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадян або держави в судах у випадках, визначених законом.
Відповідно до положень ч.1 ст. 60 КАС України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Судом встановлено, що відповідач Державне підприємство «Лисичанська теплоелектроцентраль», код ЄДРПОУ 00131067.
Судом встановлено, що Сєвєродонецьким відділенням Луганської обласної інспекції Держенергонагляду 11 липня 2011 року було винесено припис № 02/23-02-343ПР відносно відповідача, яким зобовязано виконати заходи з усунення виявлених порушень. Даний припис було отримано керівником підприємства Талдоновим М.Г., про що свідчить особистий підпис.(а.с.10).
18 липня 2011 року, у присутності представника відповідача позивачем було проведено перевірку виконання вимог припису від 11.07.2011 № 02/23-02-343ПР. За результатами перевірки було встановлено повне невиконання відповідачем припису та складено акт перевірки (протокол) від 18 липня 2011 року № 02/23-02-354А.(а.с.9).
На підставі зазначеного акту перевірки (протоколу) було винесено постанову від 27 липня 2011 року №02/23-02-354А про накладення штрафу на відповідача за порушення законодавства про електроенергетику на суму 17000,00 грн. Зазначену постанову отримано відповідачем 01.08.2011 року. (зворотній бік а.с.8).
Ані припис, ані постанова про накладення штрафу відповідачем у встановленому порядку не оскаржувались.
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про електроенергетику”до принципів державної політики в енергетиці належать створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів. Частиною 1 ст. 9 зазначеного закону визначено, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (далі - Інспекція) у порядку, визначеному законодавством України, а частиною 5 ст. 9 зазначеного закону Інспекції надано повноваження щодо застосування, у встановленому порядку, санкцій до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів у сфері ПЕК.
Так, відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України “Про електроенергетику”субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу.
Пунктом 10 Положення про порядок накладення на субєктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, передбачено, що субєкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до спраи.
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
З урахуванням викладеного, позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги прокурора м. Луганська в інтересах держави в особі державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго” в особі інспекції Держенергонагляду в Луганській області відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до державного підприємства «Лисичанська теплоелектороцентраль» про стягнення суми штрафу в сумі 17000 грн. задовольнити повністю.
<Текст >
Стягнути з Державного підприємства «Лисичанська теплоелектроцентраль» (місцезнаходження: вул. Енергетиків, 98, м. Лисичанськ, Луганська область 93105, р/р №2600530100271 у Лисичанському відділенні №2867, ВАТ "Ощадбанк", МФО 364070, код ЄДРПОУ 00131067) до Державного бюджету України (п/р 31115106700051, одержувач Держбюджет м. Лисичанська, код бюджетної класифікації - 21081100, МФО 804013, код 24180679) штраф за порушення законодавства про електроенергетику в розмірі 17000, 00 (сімнадцять тисяч) грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 26 грудня 2011 року.
<Текст >
СуддяЄ.О. Кисельова