Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №9
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 грудня 2011 року Справа № 2а-11193/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Свергун І.О.,
за участі секретаря Терегері С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Старт» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 17000 грн.,
ВСТАНОВИВ:
30 листопада 2011 року Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі позивач, ЛТУ ДКЦПФР) звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Старт» (далі відповідач, ВАТ «Старт») , в якому посилалося на наступне. У порушення вимог Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364 (далі Положення), відповідач не розкрив річну інформацію за 2010 рік. Дії відповідача мають ознаки правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - неподання інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Обставиною, що обтяжує відповідальність ВАТ «Старт», є наявність повторного вчинення протягом року однорідного правопорушення (постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 29.07.2010 № 299-ЛУ).
У звязку з цим на підставі акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 21.06.2011 № 196-ЛУ ЛТУ ДКЦПФР відносно відповідача було винесено постанову від 04.07.2011 № 196-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, що в розмірі 17000 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови. Постанови про накладення санкцій не оскаржувалися. Позивач просить стягнути з відповідача суму штрафної санкції у розмірі 17000 грн. у дохід Державного бюджету України.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеному в позові.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся, про причини неприбуття не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Стаття 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначає, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 8 цього Закону Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, серед інших повноважень, має право: здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обовязкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно з п. 1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591 (далі Положення) розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Судом встановлено, що відповідач, який зобовязаний розкривати річну інформацію, цей обовязок не виконав, що було встановлено під час перевірки. За результатами перевірки позивачем було складено акт від 21.06.2011 № 196-ЛУ про те, що ВАТ «Старт» порушило вимоги п. 1 глави 7 розділу V Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів» - не подало річну інформацію за 2010 рік до Комісії.
Згідно п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за:
7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до пяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою уповноваженої особи позивача начальником Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 04.07.2011 № 196-ЛУ до відповідача застосовано штраф у сумі 17000 грн. Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови. Зазначена постанова в установленому порядку оскаржена та скасована не була та на цей час є чинною. Інформації щодо виконання постанови на адресу позивача не надходило.
Вказані обставини підтверджуються постановами ЛТУ ДКЦПФР від 09.06.2011 про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів (арк. справи 7), актом від 21.06.2011 про правопорушення на ринку цінних паперів (арк. справи 9), постановами від 29.07.2010 та від 04.07.2011 № 299-ЛУ, № 196-ЛУ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів (арк. справи 12-13), реєстрами відправки поштової кореспонденції (арк. справи 8, 11, 14).
Згідно зі ст. 11 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» в разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання нею постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом пяти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії). У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
Враховуючи те, що відповідач постанову Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 04.07.2011 № 196-ЛУ у встановленому законодавством порядку не оскаржив, внаслідок чого вона на момент розгляду справи є чинною та такою, що підлягає виконанню, а також те, що в порушення вимог розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811, штраф протягом 15 днів з дати отримання постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають повному задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, можу своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з частиною другою цієї статті якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
Ухвалою суду від 01.12.2011 позивачу було відстрочено сплату судового збору до розгляду адміністративної справи по суті.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI, який набрав чинності з 01 листопада 2011 року, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі одного відсотку розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Позивачем заявлено вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій у сумі 17000 грн. Зважаючи, що позивача не звільнено від сплати судового збору, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення з відповідача, суд дійшов висновку про стягнення з позивача на користь Державного бюдежту України судового збору в розмірі 1 відсоток розміру майнових вимог, тобто 170 грн.
Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
<Текст >
Адміністративний позов Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Старт» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 17000 грн. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Старт» (код ЄДРПОУ 20161113) у дохід Державного бюджету України (р/р 31117106700004 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 24046538, код бюджетної класифікації 21081100) суму штрафної санкції у розмірі 17000 грн. (сімнадцять тисяч грн.).
Стягнути з Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на користь Державного бюджету України судовий збір у сумі 170 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанову складено в повному обсязі 26 грудня 2011 року.
<Текст >
СуддяІ.О. Свергун