Постанова № 20567524, 23.12.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.12.2011
Номер справи
2а-11308/11/1270
Номер документу
20567524
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 грудня 2011 року Справа № 2а-11308/11/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Кравцової Н.В.,

при секретарі: Бражник В.І.,

за участю сторін:

представника позивача: Ткаченка О.С.,

відповідача: не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Стаханівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області доОСОБА_2 про стягнення податкового боргу по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 878, 49 грн., з яких основного платежу 864 50 грн., та пені 13,99 грн.,-

ВСТАНОВИВ :

05 грудня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Стаханівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області доОСОБА_2 про стягнення податкового боргу по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 878, 49 грн., з яких основного платежу 864 50 грн., та пені 13,99 грн., в обґрунтування якої зазначено наступне.

ОСОБА_2 зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності фізична особа виконавчим комітетом Стаханівської міської ради 15.08.2008.

У звязку з несплатою єдиного податку за відповідачем утворився податковий борг в сумі 878, 49 грн., у тому числі основний платіж 864, 50 грн., пеня 13, 99 грн., що підтверджується розрахунком № 328519 від 16.12.2010.

На виконання вимог статті 59.1 Податкового кодексу України на адресу відповідача було спрямовано вимогу № 74 від 10.03.2011.

Позивач просить суд стягнути з ОСОБА_2 податковий борг по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 878, 49 грн., з яких основного платежу 864 50 грн., та пені 13,99 грн..

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав суду пояснення, аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позовні вимоги.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час розгляду справи повідомлявся належним чином.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до наступного.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, установлених законом.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України від 02.12.2010 №2755-VI, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до статті 6 Податкового Кодексу України податком є обовязковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

У відповідності із статтею 14 Податкового кодексу України:

- грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (підпункт 14.1.39 пункту 14.1);

- податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (підпункт 14.1.156 пункту 14.1);

- податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання (підпункту 14.1.175 пункту 14.1).

У відповідності із статтею 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи; подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання; подавати контролюючим органам інформацію, відомості про суми коштів, не сплачених до бюджету в зв'язку з отриманням податкових пільг (суми отриманих пільг) та напрями їх використання (щодо умовних податкових пільг - пільг, що надаються за умови використання коштів, вивільнених у суб'єкта господарювання внаслідок надання пільги, у визначеному державою порядку); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством; виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень законів з питань оподаткування та митної справи і підписувати акти (довідки) про проведення перевірки; не перешкоджати законній діяльності посадової особи контролюючого органу під час виконання нею службових обов'язків та виконувати законні вимоги такої посадової особи; повідомляти контролюючим органам за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації); повідомляти контролюючі органи про зміну місцезнаходження юридичної особи та зміну місця проживання фізичної особи - підприємця; забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом; допускати посадових осіб контролюючого органу під час проведення ними перевірок до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків (підпункт 20.1.27 пункту 20.1); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом (підпункт 20.1.28 пункту 20.1); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини (пункт 20.1.18 пункту 20.1).

Пунктом 31.1. статті 31 Податкового кодексу України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

Статтею 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва” від 03.07.1998 №727/98 встановлено, що ставка єдиного податку для субєктів малого підприємництва фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Судом установлено та підтверджено матеріалами справи, що ОСОБА_2 зареєстрована в якості фізичної особи підприємця 15.08.2008 за реєстраційним номером № 2392 000 0000 007694 виконавчим комітетом Стаханівської міської ради Луганської області (а.с.6), взята на податковий облік до Стаханівської ОДПІ Луганської області та є платником єдиного податку згідно заяви (а.с.8) на підставі якої було видано свідоцтво від 15.12.2010 серія НОМЕР_2 про сплату єдиного податку у сумі 200, 00 грн. (а.с.7).

За період з 20.07.2011 по 20.11.2011 у відповідача виник податковий борг в розмірі 878, 49 грн., що підтверджується розрахунком податкового боргу та зворотнім боком облікової картки платника податків

Відповідно до абз. 3 ст. 1 підрозділу 8 розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України відповідачу визначено по 200,00 грн. єдиного податку щомісячно. Станом на 20.07.2011 у відповідача була часткова сплата, тому залишок склав 64, 50 грн. За період з 20.08.2011 по 20.11.2011 сума заборгованості складає 800, 00 грн. (200,00 грн. Х 4 місяця). Крім того, у звязку з несвоєчасною сплатою позивачем нарахована пеня у сумі 13,99 грн.

Пунктом 59.1. статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Пунктом 59.3. статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Згідно вимог статті 59 ПК України направлено податкову вимогу №74 від 10.03.2011 на суму 86 грн., яка була повернута за закінченням ерміну зберігання (а.с. 10). Таким чином, на час розглядк справи вказана вимога у встановленому законом порядку не оскаржена і, відповідно, є чинною.

Таким чином, суд вважає встановленим, що за відповідачем дійсно рахується податковий борг по єдиному податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у сумі 878, 49 грн., який у судовому порядку не оскаржений та до теперішнього часу не сплачений.

З огляду на вищезазначене, позовні вимоги податкового органу щодо його стягнення в судовому порядку визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Стахановської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення суми податкового боргу з єдиного податку на підприємницьку діяльність з фізичних осіб у розмірі 878,49 грн., з яких основного платежу - 864,50 грн. та пені - 13,99 грн. задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (інд. код НОМЕР_1, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1) суму єдиного податку у розмірі 878,49 грн. (вісімсот сімдесят вісім гривень 49 коп.), з яких сума основного платежу 864,50 грн. та пені 13,99 грн. за період з 20.07.2011 по 20.11.2011 до Державного бюджету України на р/р № 31116029700085, код отримувача 24046662 в ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013).

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі складена та підписана 26 грудня 2011 року.

СуддяН.В. Кравцова