Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №10.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 грудня 2011 року Справа № 2а-9131/11/1270 < Текст >
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чиркіна С.М.
при секретарі : Лушніковій О.С.
за участю:
представника позивача Золотарьова О.І.,
представника відповідача Деміденко К.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Первомайську Луганської області до Державного підприємства "Первомайськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу «Автобаза» про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 1703, 57 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
11 жовтня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Первомайську Луганської області до державного підприємтва "Первомайськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу «Автобаза» про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 1703, 57 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач - державне підприємство "Первомайськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу «Автобаза», є структурною одиницею ДП «Первомайськвугілля» без статусу юридичної особи. ДП «Первомайськвугілля» згідно п.3.2. статуту є юридичною особою і у відповідності до ст.80 Цивільного кодексу України має бути відповідачем в суді за боргами своєї структурної одиниці ВП «Автобаза». Згідно звірки взаємних розрахунків від 14.09.2011 року відповідач має заборгованість перед відділенням фонду, яка складається з суми пені у розмірі 1703, 57 грн.
Відділення виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Первомайську Луганської області просить стягнути заборгованість по страховим внескам у сумі 1703, 57 грн. на свою користь.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Пунктом 7 ч.1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що субєкт владних повноважень це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 46 Закону України від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі Закон № 1105-XIV)регламентовано, що Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності, здійснює збір та акумулювання страхових внесків.
Отже, у відповідних правовідносинах виконавчі дирекції Фондів соціального страхування, їх робочі органи виступають як суб'єкти владних повноважень у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Державне підприємство «Первомайськвугілля», і.к. 32320594, зареєстроване виконавчим комітетом Первомайської міської ради 31.03.2003, запис № 1388120 0000 000005 ( а.с.15).
Судом встановлено, що Відокремлений підрозділ «Автобаза» державного підприємства "Первомайськвугілля" зареєстрований виконавчим комітетом Первомайської міської ради Луганської області та відповідно довідки з ЄДРПОУ № 84 має ідентифікаційний код № 26402776 без права юридичної особи (а.с.9). Відповідно до страхового свідоцтва зареєстрований у відділенні ВД ФСНВ в м. Первомайську Луганської області з 09.06.2003р. (а.с.8).
У відповідності до ст.ст. 6, 7 Закону №1105-XIV юридичні особи або структурні підрозділи із відокремленим балансом є страхувальниками з обов'язкового страхування від нещасних випадків.
За змістом ч.1, ч.3 ст.95 Цивільного Кодексу України філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Відповідно до ст.96 Цивільного Кодексу України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями. Юридична особа відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним їй майном.
Отже, юридична особа (головне підприємство) є відповідачем в суді і за свої відокремлені підрозділи, самостійно приймає рішення про виконання зобовязань як на Головному підприємстві, так і на своїх відокремлених підрозділах.
Відповідно до ст. 45 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» роботодавець як страхувальник зобов'язаний: своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Згідно зі ст. 47 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» страхові тарифи, диференційовані по галузях економіки (видах економічної діяльності) залежно від класу професійного ризику виробництва, встановлюються законом, страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом, розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено підприємство, знижки до нього (за низькі рівні травматизму, професійної захворюваності та належний стан охорони праці) чи надбавки (за високі рівні травматизму, професійної захворюваності та неналежний стан охорони праці), страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.
Органи Фонду соціального страхування від нещасних випадків мають право проводити в порядку, визначеному законодавством України, планові та позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності субєктів підприємницької діяльності щодо сплати та цільового використання ними збору на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків.
Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону України «Про страхові тарифи на загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності».
Відповідно до п. 4.1 Інструкції «Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою Правління Фонду ССНВ України від 12.07.2007 року № 36, сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, установленого законом, залежно від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено страхувальника. При встановленні страхувальнику знижки або надбавки до страхового тарифу сума страхового внеску, яка підлягає сплаті, визначається з урахуванням указаної знижки (надбавки).
П. 4.12, 4.13, 4.14 вказаної Інструкції встановлено порядок та строки сплати зазначених страхових внесків, які сплачуються страхувальниками шляхом перерахування відповідних сум на відповідний рахунок Фонду.
Судом встановлено, що обовязок відповідача зі сплати страхових внесків виконувався неналежним чином, внаслідок чого утворилася заборгованість з цих внесків.
Згідно п.5.1 вказаної Інструкції встановлено, що не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством, з нарахуванням пені. Пеня нараховується із сум недоїмки за кожний прострочений день і обчислюється, виходячи із 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь строк.
Станом на 14.09.2011 року у відповідача виявлена заборгованість у вигляді пені перед відділенням ВД ФСНВ в м.Первомайську Луганської області в сумі 1703, 57 грн., що підтверджується актом перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 14.09.11р. № 58 (а.с.11-14) та актом звірки взаємних розрахунків від 14.09.11р. (а.с.7).
Враховуючи вищевикладене, заборгованість відповідача перед позивачем зі сплати пені в розмірі 1703,57 грн. підтверджена матеріалами справи та на час розгляду справи не відшкодована.
Відповідно до ч. 1 ст.136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового засідання, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Дії представника відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» та Законом України «Про страхові тарифи на загальнообовязкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Первомайську Луганської області до державного підприємства "Первомайськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу «Автобаза» про стягнення заборгованості по страховим внескам у сумі 1703, 57 грн. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з державного підприємства "Первомайськвугілля" в особі Відокремленого підрозділу «Автобаза» (93200, м. Первомайськ, вул. Куйбишева, 18а, р/р 2600930184689, МФО 304308, код підприємства 32320597 б/в ЛЦВ ШБ м. Первомайська) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в місті Первомайську Луганської області (93200, м. Первомайськ, вул.Київська,26 р/р 35600306604 у відділені Держказначейства, МФО 304030) заборгованості по страховим внескам зі сплати пені у сумі 1703, 57 грн. (одна тисяча сімсот три грн.57 коп.).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 12 грудня 2011 року.
<Текст >
СуддяС.М. Чиркін