Україна
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 грудня 2011 року Справа № 1170/2а-5132/11
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді СагунаА.В., розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Кіровограді о 10 год. 30 хв. адміністративну справу за позовом Знам'янського міжрайонного прокурора Кіровоградської області в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, якому підпорядковане Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в інтересах якої діє відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" до Знам'янського професійного ліцею про стягнення заборгованості у розмірі 5100 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Знам'янський міжрайонний прокурор Кіровоградської області (далі по тексту - Прокурор), діючи в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, якому підпорядковане Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в інтересах якої діє відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" звернувся до суду з позовом до Знам'янського професійного ліцею, в якому просив стягнути з відповідача штраф у сумі 5100 грн.
Позов обґрунтовано тим, що відповідачу видано припис про усунення порушень законодавства про електроенергетику, однак останній ним не виконаний, за що на відповідача накладено штраф у сумі 5100 грн. Постанова відповідачем отримана, сума штрафу не сплачена.
Представник відповідача надав письмові заперечення, в яких зазначив, відповідачем не були виконані всі вимоги припису через відсутність коштів на дані цілі та арештом рахунків в листопаді 2011 року. На теперішній час, вимоги зазначеного припису виконані.
Враховуючи те, що до суду надійшло заперечення відповідача проти позову, на підставі п.4 ч.5 ст.183-2 КАС України, суд вважає необхідним провести розгляд справи за наявними в матеріалах справи доказами.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Пунктом 2 статті 121 Конституції України, частиною 2 статті 60 КАС України передбачено, що прокурор забезпечує представництво інтересів держави в суді у випадках передбачених законом.Статтею 36-1 Закону України „Про прокуратуру” визначено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
З матеріалів справи встановлено, що підставою звернення прокурора в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України, якому підпорядковане Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" в інтересах якої діє відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Дніпровському регіоні" до суду з даним позовом стало порушення фінансових інтересів держави, що виявились в недоотриманні коштів відповідним бюджетом.
Тому, відповідно до п.5 ч.2 ст.17 КАС України розгляд зазначеного позову відноситься до юрисдикції адміністративного суду.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до Закону України “Про електроенергетику” здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України та діє у складі Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”.
Відповідно до Положення про Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929, наказу Мінпаливенерго України від 30.05.2002 року № 323 створена Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області (Інспекція Держенергонагляду), яка є структурним підрозділом відокремленого підрозділу Держенергонагляд у Дніпровському регіоні Державного підприємства “Національна енергетична компанія “Укренерго”.
Згідно зі статтею 9 Закону України “Про електроенергетику” інспекція Держенергонагляду здійснює нагляд за електричними установами споживачів і суб'єктів електроенергетики та має право давати їм обовязкові для виконання приписи і застосовувати до них в установленому порядку санкції за порушення нормативно-правових норм.
Відповідно до ст.26 Закону України “Про електроенергетику” споживач енергії зобовязаний додержуватись вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії і несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Згідно ст.27 Закону України „Про електроенергетику” правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.
Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 3, 7 Положенням про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312 передбачено, що накладати на суб'єктів господарської діяльності штрафи мають право: Національна комісія регулювання електроенергетики; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; та державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Згідно п.8 вказаного Положення рішення про накладення штрафу оформляється постановою відповідно Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
24 січня 2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду Дохнянською Л.С. проведено перевірку з питань виконання раніше виданого припису № 01/30-0128 від 30.09.2010. Під час перевірки встановлено невиконання пунктів 1,2,3,6,7,10,11,12,13 що зафіксовано в протоколі №01/30-08-011 (а.с. 11-12).
На підставі зазначеного протоколу відповідачу виданий припис №01/30-08-016 від 27.01.2011 року, яким приписано у термін до 04.02.2011 надати план заходів щодо виконання припису, та у термін до 25.07.2011 повідомити про виконання припису в цілому (а.с.13-14).
02 вересня 2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду Дохнянською Л.С. проведено перевірку з питань виконання раніше виданого припису № 01/30-08-016 від 27.01.2011. Під час перевірки встановлено невиконання пунктів 1,2,3,4,5,6,7,8,9, що зафіксовано в протоколі №01/30-08-397 (а.с. 15-16).
На підставі вказаного протоколу складено акт перевірки(протокол) №01/30-08-397 від 02.09.2011, яким зафіксовано ухилення відповідача від виконання припису №01/30-08-016 від 27.01.2011, чим порушено п.40 «Правил користування тепловою енергією», ч. 2,3 ст. 24 Закону України «Про теплопостачання», ч.2, 3, 4 ст. 26 Закону України „Про електроенергетику”, абз. 13 п.5.2.7 «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж». (а.с.17)
Зазначений акт, разом із запрошенням з приводу обґрунтування пояснень щодо невиконання положень припису №01/30-08-016 від 27.01.2011вручені відповідачу, що підтверджується відміткою в рекомендованому поштовому відправленні (а.с. 19).
20 вересня 2011 року начальником Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Кіровоградській області у звязку з викладеними в акті перевірки(протокол) №01/30-08-397 від 02.09.2011 порушеннями, винесено постанову про накладення штрафу за порушення законодавства про електроенергетику №01/30-01-087, якою до відповідача застосовані штрафні санкції у розмірі 5100 грн.
Відповідачем зазначена постанова отримана, у встановленому законом порядку не оскаржена, сума штрафних санкцій не сплачена (а.с.20).
Враховуючи викладене, а також те, що відповідачем не виконані вимоги зазначеного припису у встановлений термін, суд не погоджується із письмовими запереченням відповідача про те, що позивачу слід відмовити у задоволенні позовних вимог на підставі того, що вимоги припису на даний час виконані.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що штраф у розмірі 5100 грн. на відповідача накладено обґрунтовано та у порядку визначеному законом, сума штрафу ним не сплачена, а тому підлягає стягненню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються. У відповідності до зазначеної норми, судові витрати належить компенсувати за рахунок держави.
Керуючись ст.ст.94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути із Знам'янського професійного ліцею, розташованого по вул. Свердлова, 4, м. Знамянка, Знамянський район, Кіровоградська область, р/р 35216006000033 ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016, код 02544849 на користь Державного бюджету України на р/р №31115106700010, банк одержувача ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016, код одержувача 23100000, одержувач Знамянське УДК, код бюджетної класифікації 21081100, штраф у сумі 5100 гривень (пять тисяч сто гривень).
Судові витрати віднести за рахунок держави.
Постанову піддати негайному виконанню.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду А.В. Сагун