Єдиний державний реєстр судових рішень
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2011 року 2а-3405/11/1070
приміщення суду за адресою: м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , кабінет № 1024
час прийняття постанови : 15 год. 05 хв.
Київський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого -судді Лиска І.Г.
при секретарі -Пономаренко Т.М.
за участю
прокурора:Сазонової С.В.
представника позивача Батура В.В.
представника відповідача Кудрицька І.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомПрокурора Таращанського району Київської області в інтересах держави у особі Таращанського відділення Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області
до Комунального підприємства «Таращаводоканал»
простягнення податкового боргу у сумі 160968 грн. 79 коп.
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Таращанського району Київської області в інтересах держави у особі Таращанського відділення Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача Комунального підприємства «Таращаводоканал», в якому просив ( з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог) стягнути з відповідача податковий борг по податку на додану вартість в сумі 160968 грн. 79 коп.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем було подано до Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області податкові декларації з податку на додану вартість за 10 місяць 2010 року, за 11 місяць 2010 року, 12 місяць 2010 року, за 1 місяць 2011 р., за 2 місяць 2011 року, за 3 місяць 2011 року, за 4 місяць 2011 року, за 5 місяць 2011 року, в яких відповідач самостійно зазначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет, але податок на додану вартість не сплатив. Також, позивачем було винесено податкові повідомлення рішення від 1 листопада 2010 року №0000561610/0 на суму 7289, 55 грн., від 7 грудня 2010 року №0000591610/0, від 31 травня 2011 року №0000201610 на суму 2211, 65 грн., від 1 квітня 2011 року №0000121610 на суму 10649, 39 грн., від 11 січня 2011 р. №0000011610/0 на суму 7523, 45 грн., якими до відповідача застосовано штрафні санкції за несвоєчасну сплату податку на додану вартість, які були сплачені відповідачем частково. Загальна сума заборгованості відповідача по податку на додану вартість по вказаним вище деклараціям та податковим повідомленням рішенням складає 160968 грн. 79 коп. Таращанським відділенням Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом але заборгованість до цього часу відповідачем не погашена, тому Прокурор Таращанського району Київської області звернувся до суду.
У судовому засіданні прокурор Сазонова С.В. та представник позивача Батура В.В. уточненні позовні вимоги підтримали, підтвердили обставини, викладені у позовній заяві та письмових поясненнях, просили суд позов задовольнити.
Представник відповідача Кудрицька І.О. у судовому засіданні позов визнала, не заперечувала проти стягнення з Комунального підприємства «Таращаводоканал»податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 160968 грн. 79 коп.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представників сторін, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
13.12.2002 року Комунальне підприємство «Таращаводоканал»зареєстровано, як юридичну особу Таращанською районною державною адміністрацією Київської області, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 №542242 та Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців №10604927.
У 2010 -2011 роках відповідачем було подано до Таращанського відділення Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області наступні податкові декларації з податку на додану вартість:
18 листопада 2010 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2010 року за вх. №14052, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 13270 грн. 00 коп.;
20 грудня 2010 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за листопад 2010 року за вх. №14853, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 21380 грн. 00 коп.;
19 січня 2011 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2010 року за вх. №16389, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 20087 грн. 00 коп.;
21 лютого 2011 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2011 року за вх. №1870, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 13532 грн. 00 коп.;
17 березня 2011 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2011 року за вх. №2499, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 18876 грн. 00 коп.;
18 квітня 2011 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2011 року за вх. №6748, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 17402 грн. 00 коп.;
19 травня 2011 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2011 року за вх. №8516, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 14932 грн. 00 коп.;
17 червня 2011 року Податкову декларацію з податку на додану вартість за травень 2011 року за вх. №9113, в якій відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 13333 грн. 00 коп.
Відповідно до статті 9 Закону України „Про систему оподаткування ” від 25.06.1991 року №1251-ХІІ (чинного до 1 січня 2011 року) , платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до преамбули Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року №2181-ІІІ ( чинного до 1 січня 2011 року), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетом та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів).
Згідно ст. 1 п. 1.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року №2181-ІІІ», платники податківюридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Платники податків, відповідно до підпункту 4.1.1. п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених п.п. 4.2.2. пункту 4.2. , а також п. 4.3 цієї статті .
Згідно з п. 5.1 ст. 5 Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до вимог п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно ст. 15 п. 15.1. Податкового Кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Статтею 16 Податкового Кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний, зокрема, стати на облік у контролюючих органах в порядку, встановленому законодавством України; вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст. 203 Податкового Кодексу України, податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Отже судом встановлено, що сума податку на додану вартість за жовтень 2010 року травень 2011 року, яка самостійно обчислена відповідачем та підлягає сплаті до бюджету по вказаним вище податковим деклараціям складає 132812 грн. 00 коп. На день розгляду справи вказана сума податку на додану вартість відповідачем не сплачена, що також підтвердив представник відповідача у судовому засіданні.
1 листопада 2010 року Завідувачем сектору оподаткування юридичних осіб Таращанського відділення Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області Стоян Л.В. було проведено перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт №346/1610/32254684 від 1 листопада 2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань до бюджету.
Перевіркою встановлено, що в порушення вимог пп. 7.7.1. п.7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року №168/97-ВР зі змінами та доповненнями, п.п 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року відповідачем сплачено податок на додану вартість у розмірі 14579 грн. 1 коп. з порушенням термінів сплати, на 394 дні затримано сплату.
На підставі зазначеного Акту перевірки №346/1610/32254684 від 1 листопада 2010 року позивачем було винесено податкове повідомлення рішення № 0000561610/0 від 1 листопада 2010 року , яким до відповідача на підставі пп 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»застосовано штраф у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою 7289 грн.55 коп.
Зазначене податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем 01.11.2010 року, що підтверджується підписом бухгалтера відповідача на корінці податкового повідомлення рішення.
7 грудня 2010 року Завідувачем сектору оподаткування юридичних осіб Таращанського відділення Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області Стоян Л.В. було проведено перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт №363/1610/32254684 від 7 грудня 2010 року про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань до бюджету.
Перевіркою встановлено, що в порушення вимог пп. 7.7.1. п.7.7. ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997 року №168/97-ВР зі змінами та доповненнями, п.п 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 року відповідачем сплачено податок на додану вартість у розмірі 4714, 92 грн. з порушенням термінів сплати, на 366 дні затримано сплату.
На підставі зазначеного Акту перевірки №363/1610/32254684 від 7 грудня 2010 року позивачем було винесено податкове повідомлення рішення № 0000591610/0 від 7 грудня 2010 року , яким до відповідача на підставі пп 17.1.7 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»застосовано штраф у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої з затримкою 2357 грн.46 коп.
Зазначене податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем 7 грудня 2010 року, що підтверджується підписом директора відповідача на корінці податкового повідомлення рішення.
11 січня 2011 року Завідувачем сектору оподаткування юридичних осіб Таращанського відділення Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області Стоян Л.В. було проведено перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт №1/1610/32254684 від 11 січня 2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань до бюджету.
Відповідно до вказаного Акту №1/1610/32254684 від 11 січня 2011 року, перевіркою встановлено, що в порушення вимог 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України відповідачем сплачено податок на додану вартість у розмірі 15046 грн. 90 коп. з порушенням термінів сплати, на 394 дні затримано сплату.
На підставі зазначеного Акту перевірки №1/1610/32254684 від 11 січня 2011 року позивачем було винесено податкове повідомлення рішення № 0000011610/0 від 11 січня 2011 року, яким відповідачу на підставі п. 126.1 ст. 126 Податкового Кодексу України нараховано штраф у розмірі 7523 грн. 45 коп.
Зазначене податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем 11.01.2011 року, що підтверджується підписом бухгалтера відповідача на корінці податкового повідомлення рішення.
1 квітня 2011 року Завідувачем сектору оподаткування юридичних осіб Таращанського відділення Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області Стоян Л.В. було проведено перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт №114/1610/32254684 від 1 квітня 2011 року про результати камеральної перевірки своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань до бюджету.
Відповідно до вказаного, перевіркою встановлено, що в порушення вимог 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України відповідачем сплачено податок на додану вартість у розмірі 11058 грн. 25 коп. з порушенням термінів сплати, на 333 дні затримано сплату.
На підставі зазначеного Акту перевірки №114/1610/32254684 від 1 квітня 2011 року позивачем було винесено податкове повідомлення рішення № 0000121610 від 1 квітня 2011 року , яким відповідачу на підставі п. 126.1 ст. 126 Податкового Кодексу України нараховано штраф у розмірі 10649 грн. 39 коп.
Зазначене податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем 05.04.2011 року.
31 травня 2011 року Завідувачем сектору оподаткування юридичних осіб Таращанського відділення Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області Стоян Л.В. було проведено перевірку своєчасності сплати відповідачем податку на додану вартість, за результатами якої було складено Акт камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість від 31.05.2011 року №159/1610/32254684.
Перевіркою встановлено, що в порушення вимог 57.1 ст. 57 Податкового Кодексу України відповідачем сплачено податок на додану вартість у розмірі 11058 грн. 25 коп. з порушенням термінів сплати, на 333 дні затримано сплату.
На підставі зазначеного Акту камеральної перевірки податкової звітності з податку на додану вартість від 31.05.2011року №159/1610/32254684 позивачем було винесено податкове повідомлення рішення № 0000201610 від 31 травня 2011 року, яким відповідачу на підставі п. 126.1 ст. 126 Податкового Кодексу України нараховано штраф у розмірі 2211 грн. 65 коп.
Зазначене податкове повідомлення рішення було отримано відповідачем 31 травня 2011 року, що підтверджується підписом бухгалтера відповідача на корінці податкового повідомлення рішення.
Загальна сума штрафу по вказаним вище податковим повідомленням рішенням складає 30031 грн. 50 коп. На день розгляду справи відповідачем було сплачено 1874, 71 грн. , не сплаченим залишився штраф на загальну суму 28156 грн. 79 коп.
Відповідно до Акту звірки розрахунків між Таращанським відділенням Рокитнянської МДПІ та КП «Таращаводоканал», станом на 09.11.2011 року за КП «Таращаводоканал» рахується борг з податку на додану вартість в розмірі 160968 грн. 79 коп.
Отже судом встановлено, що сума податку на додану вартість за жовтень 2010 року травень 2011 року та штрафні санкції нараховані згідно зазначених вище податкових повідомлень рішень, яка не сплачена відповідачем на день розгляду справи складає 160968 грн. 79 коп. ( 28156, 79 грн. +132812 грн. 00 коп. = 160968 грн. 79 коп. ).
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181 ІІІ, податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року № 2181 ІІІ, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею , визнається сумою податкового боргу платника податків .
Відповідно до п.п 14.1. 175 ст. 14 Податкового Кодексу України, податковий борг це сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в порядку оскарження, але не сплачене у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Отже, сума заборгованості відповідача по податку на додану вартість у розмірі 160968 грн. 70 коп є податковим боргом .
Пунктом 20.1.18 ст. 20 Податкового Кодексу України, передбачено, що органи державної податкової служби мають право, звертатись до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст. 60 КАС України, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст. 72 КАС України, обставини, які визнаються сторонами, можуть не доказуватись перед судом , якщо проти цього не заперечують сторони і в суду не виникає сумнівів щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання .
Враховуючи викладене та оскільки відповідач визнав позов, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Прокурора Таращанського району Київської області підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Прокурора Таращанського району Київської області в інтересах держави у особі Таращанського відділення Рокитнянської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області до Комунального підприємства «Таращаводоканал»про стягнення податкового боргу у сумі 160968 грн. 79 коп. - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства «Таращаводоканал»(09500, Київська область, м. Тараща, вул. Червоноармійська, 38, ідентифікаційний код 32254684) до Державного бюджету України заборгованість з податку на додану вартість у сумі 160968 (сто шістдесят тисяч девятсот шістдесят вісім) грн. 79 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Лиска І.Г.
Постанова у повному обсязі виготовлена 16 грудня 2011 року.