Постанова № 20553567, 13.12.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.12.2011
Номер справи
2а/0570/17466/2011
Номер документу
20553567
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 грудня 2011 р.                                                             справа № 2а/0570/17466/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 14 год. 50 хв

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Маслоід О.С.

при секретарі          Сметані М.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Центрально-Міського району м. Горлівки в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»

до Державного підприємства «Артемвугілля» (м. Горлівка)

про стягнення штрафу,

за участю

представників сторін:

від прокурора: не з’явився

від позивача – не з’явився

від відповідача – не з`явився

Прокурор Центрально-Міського району м. Горлівки в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні») (надалі – позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Артемвугілля» (надалі – відповідач) про стягнення штрафу у сумі 5100,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наступне. 19.04.2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду була проведена перевірка виконання припису № 02/19-0387 від 17.12.2010 року про усунення порушень законодавства про електроенергетику. 29.10.2011 року винесена постанова пор накладання штрафу за порушення законодавства у сфері теплопостачання на суму 1700,00 грн. у зв’язку із невиконанням вказаного припису. До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачений.

Представник позивача у судове засідання не з’явився. Надав до суду заяву про розгляд справи без участі його представника.

Відповідач та прокурор у судове засідання не з’явилися. Про час, дату та місце розгляду справи повідомлялися належним чином. Заяв про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без їх участі суду не надали.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та заслухавши пояснення представника позивача, суд, -

В С Т А Н О В И В :

17.12.2010 року державним інспектором з енергетичного нагляду Горлівського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донецькій області відносно відповідача винесено припис № 02/19-0387 про усунення порушень, строком до 25.03.2011 року.

19.04.2011 року державним інспектором з енергетичного нагляду проведено перевірку виконання вимог вказаного припису, за результатами якої складено акт перевірки (протокол) № 02/12-10-110.

29.04.2011 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Донецькій області винесено постанову № 02/12-01-087 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, якою на відповідача накладено штраф у розмірі 1700,00 грн.

Вказана постанова отримана відповідачем 16.05.2011 року, про що свідчить підпис на повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення.

Відповідачем постанова № 02/12-01-087 від 29.04.2011 року до була оскаржена до Донецького окружного адміністративного суду. Ухвалою від 15.11.2011 року позовну заяву було залишено без розгляду у зв’язку із пропущенням енням строку для звернення до суду.шено без розгялду строку для звернення до суду. Станом на 13.12.2011 ухвала суду від 15.11.2011 року не оскаржена.

Штраф у сумі 1700,00 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачений.

Згідно п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладений обов’язок представляти інтереси держави у випадках, передбачених законом.

Ст. 20, 36-1 Закону України «Про прокуратуру» передбачають можливість звернення прокурора до суду з заявою про захист прав та законних інтересів держави.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» (надалі Закон) державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.

Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

Ст. 27 Закону передбачено, що суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оскарження дій щодо накладення штрафів провадиться у судовому порядку.

Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.

Санкції, передбачені ч. 3 ст. 27 Закону, застосовуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 3 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року №1312 (надалі Положення), накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право, зокрема Національна комісія регулювання електроенергетики; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

П. 5 Положення визначено, що старші державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи за правопорушення, передбачені в абзаці третьому пункту 2 зазначеного Положення (ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій), - у розмірі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

П. 10 Положення визначено, що суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Згідно абз. 2 п. 10 Положення у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

З огляду на зазначене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню..

На підставі викладеного та керуючись Конституцією України, Законом України «Про електроенергетику», «Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312, ст.ст. 7 –12, 69-72, 94, 122-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

          

Позов задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Артемвугілля» до Державного бюджету України (п/р № 31117106700018 УДК в м. Горлівка ГУДКУ в Донецькій обл., код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686448, одержувач: Державний бюджет м. Горлівки) штраф у сумі 1700,00 грн.

Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Скарга подається на ім’я Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 16 грудня 2011 року.

Суддя                                                                       Маслоід О.С.