Постанова № 20553565, 14.12.2011, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.12.2011
Номер справи
2а/0570/19199/2011
Номер документу
20553565
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 грудня 2011 р. справа № 2а/0570/19199/2011

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 15 год.00 хв

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Маслоід О.С.

при секретаріСметані М.В.

розглянувши адміністративний позов Краматорського міського центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Донецького обласного центру зайнятості

до ОСОБА_1 (м. Краматорськ)

про стягнення витрат,

за участю представників сторін:

від позивачів: Кутенко А.В.

від відповідача : особисто

Краматорський міський центр зайнятості робочий орган дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (надалі - позивач) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення витрат у сумі 389,86 грн.

Ухвалою від 14.12.2011 року до справи був залучений Донецький обласний центр зайнятості у якості другого відповідача.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити його в повному обсязі. Свої позовні вимоги обґрунтовував тим, що відповідачем була незаконно отримана сума допомоги по безробіттю у розмірі 389,86 грн.

Відповідач у судове засідання не зявився. Про дату,час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши пояснення сторін, суд, -

В С Т А Н О В И В :

07.10.2009р. відповідач, ОСОБА_1, звернувся до Краматорського міського центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні.

Наказом № НТ091007 від 07.10.2009р. відповідачу надано статус безробітного відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» (надалі Закон) та Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (надалі Закон № 1533) з виплатою допомоги по безробіттю.

27.09.2010р. між відповідачем та Краматорським міським центром зайнятості, був складений договір № 052510092700535, згідно якого його було направлено на перепідготовку до Державного професійно-технічного навчального закладу «Краматорський центр професійно-технічної освіти».

Наказом Державного професійно-технічного навчального закладу «Краматорський центр професійно-технічної освіти» № 54 «В-СНН» від 15.02.2011 року відповідача було відраховано з навчання у звязку з пропуском занять без поважних причин.

За період професійного навчання відповідача витрати на професійне навчання склали 389,86 грн., у т.ч. витрати на навчання у сумі 284,20 грн., матеріальне забезпечення в період навчання у сумі 63,81 грн., витрати на медичний огляд 41,85 грн.

Понесення позивачем цих витрат підтверджується службовою запискою, листом Донецького обласного центру зайнятості № 04-1752 від 12.05.2011р., розрахунком вартості профнавчання безробітного, актом виконаних робіт, договором № 69 від 13.09.2011р.

08.06.2011 року Краматорським міським центром зайнятості прийнято наказ № 163 про повернення коштів за профнавчання.

24.06.2011 року Краматорським міським центром зайнятості на імя відповідача була направлена претензія № 01/14-2027 з пропозицією в добровільному порядку повернути витрати на професійне навчання у розмірі 389,86 грн., у т.ч. витрати на навчання у сумі 284,20 грн., матеріальне забезпечення в період навчання у сумі 63,81 грн., витрати на медичний огляд 41,85 грн., але сума боргу відповідачем не сплачена.

Згідно з ч. 1 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення» (надалі Закон) зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.

Зайнятість населення, що проживає на території України, забезпечується державою шляхом проведення активної соціально-економічної політики, спрямованої на задоволення його потреб у добровільному виборі виду діяльності, стимулювання створення нових робочих місць і розвитку підприємництва.

Ст. 2 Закону передбачає, що безробітними визнаються громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

У разі неможливості надати підходящу роботу безробітному може бути запропоновано пройти професійну перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію.

Згідно ст. 4 Закону держава гарантує працездатному населенню у працездатному віці в Україні, зокрема: добровільність праці, вибір або зміну професії та виду діяльності, безплатне сприяння у підборі підходящої роботи і працевлаштуванні відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти, з урахуванням суспільних потреб, всіма доступними засобами, включаючи професійну орієнтацію і перепідготовку, безплатне навчання безробітних нових професій, перепідготовку в навчальних закладах або в системі державної служби зайнятості з виплатою стипендії.

Згідно ст. 9 Закону громадяни, які звернулися до державної служби зайнятості як особи, що шукають роботу, мають право на безплатну професійну орієнтацію, консультацію, підготовку, перепідготовку, одержання відповідної інформації з метою вибору виду діяльності, професії, місця роботи, режиму праці.

Згідно ч.1 ст. 19 Закону державна служба зайнятості організовує при потребі професійну підготовку і перепідготовку громадян у системі служби зайнятості або направляє їх до інших навчальних закладів, що ведуть підготовку та перепідготовку працівників, сприяє підприємствам у розвиткові та визначенні змісту курсів навчання й перенавчання.

Згідно ч.2 ст. 24 Закону професійна підготовка, підвищення кваліфікації і перепідготовка громадян організується державною службою зайнятості за її направленням у навчальних закладах, на підприємствах, в установах і організаціях (незалежно від їх підпорядкованості) згідно з укладеними договорами або у спеціально створюваних для цього навчальних закладах державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно ч. 1 ст. 25 Закону держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм такий вид компенсацій,як виплата матеріальної допомоги в період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.

Згідно п. 2 ст. 33 Закон «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (надалі Закон № 1533) матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації незастрахованим особам, зареєстрованим у встановленому порядку у державній службі зайнятості, виплачується в розмірі допомоги по безробіттю.

Згідно ч.1 ст. 27 Закону № 1533 застрахованим особам у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості виплачується матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації відповідно до умов надання допомоги по безробіттю.

Згідно абз.2 п.3 ст. 36 Закону № 1533 у разі припинення професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за одержаною професією (спеціальністю) із застрахованих осіб стягується сума витрат на професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації.

Відповідно до п.3 договору № 307/10 від 25.08.2010р. та п.28 Порядку надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, який затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 № 308 (далі Порядок) у разі припинення професійного навчання за направленням державної служби зайнятості без поважних причин або відмови працювати за набутою професією (спеціальністю) з осіб стягується загальна сума витрат за професійне навчання, включаючи суму виплаченої матеріальної допомоги у період професійного навчання, витрати на проїзд до місця навчання і назад (включаючи щоденні), витрат на проживання та витрат, повязаних з попереднім медичним та наркологічним оглядом відповідно до законодавства.

Ст. 39 Закону № 1533 визначено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Під час судового розгляду справи судом встановлено, що відповідач без поважних причин не зявлявся на заняття.

З огляду на зазначене, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного та керуючись Законом України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 № 803-XII, Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III, Порядком надання матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, який затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 № 308, ст.ст. 12, 69-72, 94, 122-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Донецького обласного центру зайнятості витрати на навчання у розмірі 284,20 грн. на розрахунковий рахунок 37175301901001 ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ОКПО 03491004.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Краматорського міського центру зайнятості матеріальне забезпечення в період навчання у розмірі 63,81 грн. з вказанням: «повернення матеріальної допомоги в період навчання за ОСОБА_1.», витрати на медичний огляд у розмірі 41,85 грн. з вказанням: «повернення витрат на медичний огляд за ОСОБА_1.». на р/р 37173300901059, ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 23419575.

Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Дана постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Скарга подається на імя Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 16 грудня 2011 року.

Суддя Маслоід О.С.