ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
14 грудня 2011 р. Справа №2а-13449/11/0170/1 (16:35) м.Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р. , при секретарі Веретенниковій Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Ялта АР Крим до ОСОБА_1 про стягнення,
Суть спору: Державна податкова інспекція у м.Ялта АР Крим звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення до бюджету (місцевий бюджет м.Ялта на р/р 33216813700039, код платежу 13050300 в УДК в АРК, МФО 824026, ОКПО 34740850) з ОСОБА_1 заборгованість зі сплати земельного податку в сумі 132,00 гривень.
Адміністративний позов мотивований тим, що податковим органом на підставі державних актів на земельні ділянки ОСОБА_1 нарахований податок за землю з фізичних осіб за 2009 -2011 роки в сумі 132,00 гривень, який на час розгляду судом справи ОСОБА_1 не сплачений.
Ухвалами суду від 28.11.2011 року відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
У судове засідання представник позивача не зявився, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи, надіслав клопотання про розгляд справи без його представника.
У судове засідання відповідач не зявився, надіслана на його адресу кореспонденція повернулася до суду у звязку з тим, що адресат за адресою, зазначеною на конверті, не проживає.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, позивач надіслав клопотання про розгляд справи без участі його представника, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представників сторін на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 5 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Пунктом 7 ч.1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.п.41.1.1 п .41.1 ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція у м.Ялта АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Судом встановлено, що державний акт серії ЯД 607905, зареєстрований 21.12.2007 року, на земельну ділянку, розташовану за адресою: АДРЕСА_1, площею 0,0992 га, з цільовим призначенням: будівництво та обслуговування житлового будинку, видано на 5 власників: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 належить 1/5 вищезаначеної земельної ділянки площею 0,016533 га.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Суд зазначає, що порядок, підстави та строки сплати земельного податку в 2009-2010 роках передбачено Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою. У відповідності до ст.14 Закону України “Про плату за землю” нарахування земельного податку громадянам проводиться державними податковими інспекціями, що видають платнику до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про сплату податку. У відповідності до ст. 17 Закону земельний податок сплачується громадянами рівними частинами до 15 серпня і 15 листопада.
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Відповідно до ст. 16 Закону України “Про плату за землю”облік громадян - платників земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності і нарахування відповідних сум проводиться щороку станом на 1 травня.
Таким чином, ОСОБА_1, яка володіє земельною ділянкою, відповідно є платником земельного податку, зобовязана була до 15 серпня та 15 листопада в 2009-2010 роках сплачувати земельний податок, визначений ДПІ в повідомленні.
Порядок, підстави та строки сплати земельного податку в 2011 році передбачені Податковим кодексом України, який набрав чинності з 01.01.2011 року.
Згідно з п.286.1 ст.286 Податкового кодексу України підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Згідно з п.286.5 ст.286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку визначеному статтею 58 цього Кодексу.
Відповідно до п.287.1 ст.287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Згідно з п.287.2 ст.287 Податкового кодексу України облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.
Частиною 287.5 ст.287 Податкового кодексу України встановлено, що податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.
Таким чином, ОСОБА_1, яка володіє земельною ділянкою, відповідно є платником земельного податку та зобовязана з 01.01.2011 року протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення сплатити земельний податок.
Судом встановлено, що в 2009 році відповідачу згідно розрахунку № 0001281701 від 01.07.2009 року визначено зобовязання з земельного податку з фізичних осіб в розмірі 0,42 гривень, яке станом на день розгляду справи не сплачено ОСОБА_1, що підтверджується особовим рахунком.
Згідно розрахунку № 0001291701 від 01.07.2009 року відповідачу визначено зобовязання з земельного податку з фізичних осіб в розмірі 15,39 гривень, яке станом на день розгляду справи не сплачено ОСОБА_1, що підтверджується особовим рахунком.
Згідно розрахунку № 0001301701 від 01.07.2009 року відповідачу визначено зобовязання з земельного податку з фізичних осіб в розмірі 32,41 гривень, яке станом на день розгляду справи не сплачено ОСОБА_1, що підтверджується особовим рахунком.
Таким чином, заборгованість з земельного податку за 2009 рік в розмірі 48,22 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена.
Судом встановлено, що ДПІ у м.Ялта прийнято податкове повідомлення рішення № 0059071701 від 30.04.2010 року, яким ОСОБА_1 визначено податкове зобовязання з земельного податку з фізичних осіб за 2010 рік в розмірі 41,89 гривень.
29.04.2011 року ДПІ у м.Ялта прийнято податкове повідомлення рішення № 0087011701, яким ОСОБА_1 визначено податкове зобовязання з земельного податку з фізичних осіб за 2011 рік в розмірі 41,89 гривень.
Зазначене податкове повідомлення рішення було направлено на адресу відповідача 12.07.2011 року, однак, ним не отримано у звязку з закінченням терміну зберігання.
Судом встановлено, що податковим органом земельний податок за 2009 -2011 роки визначений вірно на підставі даних з управління Держкомзему в м.Ялта, нормативної грошової оцінки земель м.Ялта, затвердженої рішенням Ялтинської міської ради № 55 25 сесії 5 скликання від 08.04.2009 року, яка вступила в силу з 01.05.2009 року.
Судом встановлено, що станом на день розгляду справи відповідечем земельний податок за 2009-2011 роки не сплачений, що підтверджується особовим рахунком ОСОБА_1
19.11.2009 року ДПІ у м.Ялта складена перша податкова вимога № 1/776 на суму податковго боргу ОСОБА_1 48,22 гривень.
Перша податкова вимога була направлена відповідачу, що підтверджується копією конверту, яка знаходиться в матеріалах справи.
Відповідно до п.87.11 ст.87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.
На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати ОСОБА_1 у встановлені Законом України “Про плату за землю” та ПК України порядку та строки земельного податку за 2009-2011 роки є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.
Приймаючи до уваги, що податковий борг у розмірі 132,00 гривень відповідачем станом на день розгляду справи не сплачений, він підлягає стягненню з ОСОБА_1, тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У звязку зі складністю справи судом 14.12.2011 року проголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 19.12.2011 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити.
2.Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_6) податковий борг зі сплати земельного податку в сумі 132,00 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Трещова О.Р.